Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Delia La Multi Ani! cu muuulta sanatate si mai menajeaz-o si tu pe mami ca e depasita de viteza cu care le faci tu pe toate .
Miki m-am distrat si mi-au placut tare mult pozele tale. Sunt tare frumusei baietii.
Andreeap e foarte frumoasa camera Sarei, ce culoare ai ales pentru mobilier.
Cici Ale si Ada sunt foarte frumoase si ghiduse dupa cum se vede. Nu s-a mai obisnuit cu gradinita?

O zu frumoasa va doresc tuturor.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Delia, sa cresti mare si sanatoasa!
Alexa, sper ca ma ierti, am crezut ca am scris dar am ramas doar cu intentia.
Andreea, esti o frumoasa mai, se vede ca esti o mamica implinita. Am remarcat-o si pe Simona si pe sora ei in pozele tale de la intalnire. Chiar ieri ma uitam in carnetul de gravida cum am pus kg si intre saptamana 25 si 28 am pus 6 kg, valeuu.
Cicisor si eu tot de la 4 ani incolo am auzit ca pot schia binisor. Pot fi pusi pe schiuri si la 3 ani dar e bataie multa de cap insa depinde si de copil cat de mult ii place si vrea sa invete.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

LA MULTI ANI SCUMPICA DELIA!. Sa cresti mare si sanatoasa, sa aduci bucurii parintilor si fratiorului. Te pupam dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

si eu cu intarziere dar din inima, ii urez Deliutzei "la multi multi anishori , cu sanatate si impliniri!"

andreap, mey...uitasem ce frumoasa esti gravidutza. mey, pe bune ca te prinde, esti , cum a zis si bitsone, stralucitoare. Si uite asa, tot uitandu-ma prin poze, am descoperit-o si pe nora mea, pe cuscra si Alex. mey monic mey, ce a mai crescut ruxi...mi se pare mult mai inalta decat David(de fapt are si cu cine semana), dar cred ca nu are importanta daca david se va sui pe scaun sa-si pupe nevasta, nu?
cum mai e alex cu scoala? ce povesteste?

bits, ai astia au acelasi stil, nu ar face domne analize de caca si sange decat daca ai mare mare noroc. de fapt, nici eu nu stiu ce grupa sanguina are David.

miki, ce mi-e salzburg, ce mi-e München...poate data viitoare cand veniti va faceti timp sa treceti si pe la noi.

otilico
, nu-sh daca ti-am raspuns, eu stau in München. Berlinul e tare departe de mine.

la noi e o vreme de super cacao, vant si ploaie de cateva zile. Acum prefer zapada din Canada decat timpul de acilea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

otilico, te bagi mey la odiseea de nov-dec?da-ne o veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

quote:
Originally posted by fulguletz

otilico, te bagi mey la odiseea de nov-dec?da-ne o veste buna!


Recunosc cu mana pe inima ca de vreun anisor stiu cam toate personajele de pe la odisee . Noiembrie e sigur ratata, decembrie incert. Va anunt eu daca prind barza si-o jumulesc, problema e ca pe aici nu prea vin, berzele astea rele, cred ca incep sa alerg dupa pescarusi .
Vezi ca acum e randul tau la raport, hi hi.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
cuscra, asa este...ruxitza a crescut dar eu tot mica o vad davidutul blondutul si pe mamicutza lui si asteptam domn cumnatica
oti, tinem pumnii ca luna asta sa fie cu ochisori
va pe toate, sa aveti un we fain

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by Otiliav

quote:
Originally posted by fulguletz

otilico, te bagi mey la odiseea de nov-dec?da-ne o veste buna!


Recunosc cu mana pe inima ca de vreun anisor stiu cam toate personajele de pe la odisee . Noiembrie e sigur ratata, decembrie incert. Va anunt eu daca prind barza si-o jumulesc, problema e ca pe aici nu prea vin, berzele astea rele, cred ca incep sa alerg dupa pescarusi .
Vezi ca acum e randul tau la raport, hi hi.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana






mey...aici cam pe toate berzele le-a luat vantu.....cred ca o sa incep si eu sa alerg dupa ciori
tre sa-mi vina ciclu sapt viitoare si sigur o sa-m vina ca deja simt primele simptome...iar luna viitoare ne mutam asa ca nu o sa mai avem energie de altceva...de! am imbatranit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

azi m-a imresionat David pana la lacrimi(desi, recunosc, eu ma impresionez greu de felul meu)...
azi au avut la gradinitza o mica serbare de Pasti (aici Pastele e peste o sapt.) si au primit toti copii cate un cosuletz(facut de tatici) cu oua, puisori(de ciocolata) si un iepure mare de ciocolata. Sa fiu mai explicita: cosuletzu e facut de tati, la grdi, cioco e data de la gradi. Asta in conditiile in care Davie e alergic la ciocolata.
buuunnn...cosuletzul l-a primit la plecare, David super fericit si incantat(eu mai putin, stiind ca tre sa-i explic iar ca el nu are voie cioco,etc), vrea neaparat sa-si tina iepurasul in mana pana acasa. Pe drum, l-am pregatit spunandu-i ca iepurele e de cioco si ca el nu are voie, ca il doare burta tare daca il va mannca...Dupa multe rugaminti, ma convinge sa manace si el o ureche sau coditza, dar asta numai dupa masa de pranz. Ajungem acasa si face totul exemplar(de frica sa nu ii iau iepurasul): spalat pe maiini, mancat toata ciorbitza, toate astea cu iepurasul langa el. In timp ce manca ciorba ma intreba "mami, da am voie sa ling si putin ochisorii?". Dupa ce a terminat de mancat, i-am dat voie sa desfaca iepurasul si era super emotionat. L-a desfacut de ambalaj, l-a studiat pe toate partile...si zice..."sa-i ling coditza mami si atat..." zic eu..."bine, dar atat..." ...Sta cateva secunde pe ganduri si zice "mami, mai bine nu doale burta, linge tu!" si nu a mai vrut...In schimb, i-am dat multe haribo si alte dulcegarii permise...
L-am invatat sa refuze daca primeste cioco de la cineva si e caraghios tare cand zice "nu linge cioco ca sunt aleelgic"

p.s. si uite asa am lins eu juma de iepure de acu mi-e cam rau si culmea...mi-e nu imi place cioco, mannac extrem de rar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Ma bucur tare mult ca v-au placut pozele..eu sunt o gravida grasa si frumoasa..mai mult grasa,da nu-i bai!Noi sa fim sanatosi.
Fulguletz,tare faza cu linsul coditzei...tare intelegator e David..Mariuca sigur facea crize in situatia data.
Cici,Mariuca bea laptele din bibe..daca nu-i din bibe,nu vrea..deci suntem cel putin 2 'intarziate'
Otilia,facem galerie ptr.barza?
Azi am fost la medic cu Maria..fluimucil,salbutamol,am inceput si broncho-vaxon-ul..se cam auzea ceva la stetoscop..pai daca de 2 saptamani behaie!Sper sa treaca repejor!
De ieri fata mea repeta un cantecel cu niste pitici..nu-i mare lucru,dar l-a invatat la gradi,intr-un timp asa scurt si sunt tare fericita.Si la gradi picteaza,coloreaza..lucruri pe care acasa le cam refuza...Joia viitoare avem lectie deschisa....sper sa pot merge sa o vad.
Pupici,mai vb

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput