Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

andreap... mey...ce mai face simonacip? am vazut-o intr-una din pozele tale...si daca nu am avut vedenii, am vazut si dublura ei...adica pe sora ei geamana, tot insarcinata, asa e sau am probleme de vedere?

dama, voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna, fetele!
Poate va intrebati ce am de mai scriu dupa atata timp de absentat.
Am fost trista si ingrijorata si, in consecinta, fara chef de nimic.
Imi era sufletul plin de temeri.... in fine, au trecut acuma pentru ca........... SUNT GRAVIDA!!!!!!!!

Nu mai are sens sa povestesc partea urata a perioadei care a trecut!


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:


Ura!!!!!!
Miria, nici nu sti cat ma bucur felicitari si sa ai o sarcina usoara si bb sanatos.


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cuscra, cand mai ai cioco trimite-o la mine
off...puiutul mic, cum stie el ca nu are voie..m-a impresionat


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Miriaaa, bravo, ma bucur nespus de mult pt tine si pt Damiana. O sa vezi ce frumos o sa fie. Super, super, imi vine sa sar precum David al lui fulgu' de pe comoda pe canapea (pupam noi copil dulce si intelegator - e genul de baiet ce-mi merge la suflet).
Iti dorim sarcina cat mai usoara, bebe care sa bata din tobe toata ziua si sa sa-si faca treaba cum trebuie acolo.

Cici, mi-e mi-au spus grupa sanguina de la nastere la alex (la adrian o stiam deja dinainte sa se nasca de cand i-au facut transfuziile de sange in utero). Poate-or fi omis ei sa-ti spuna, cine stie... A+ au ambii mei baieti, ma mostenesc si aici (tati are 0). De udne mey atata sunculite la tine? Nu o credeti fetelor. Pai doar n-oi fi tu grasa si-n poze ai iesit slaba. Ori tu vrei sa concurezi la "America-s next top model"?

Otilico tinem pumnii sa se prinda bebe si promit sa jumulim si noi pescarusii pe aici poate-or baga-n sperieti pescarusii de pe la voi si de frica or s-aduca un bebe-n dec. Da' pana una alta tu trage greu acolo, lasa forumu' si alte alea, presteaza la 2 zile si ridica-ti picioarele pe pereti (mai tii minte Dana?).

Andreiutzo esti frumoasa foc, tare-ti sta bine-n piele de gravida. Te invidiez. Pupam Maria galagia (de ce nu-i mai zici asa ca mie tare-mi placea) si asteptam s-o vedem in fucntia de sora mai mare. Si mie mi-a palcut mobila lu iSara si-am zarit pe site-ul ala si mobila de la.... am uitat la ce alta fata am vazut eu mobila de-aia cu piele maro si panza portocalie, o canapea de living era. La Miria? La Ele? La cine am vazut?

ma bucur c-am zarit-o si pe Simonacip si ma bucur tare mutl pt burticutza ei. Ce frumoase erati toate cu burtile la expozitie.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Ei, da, intru si eu pe furis 5 minute si iata peste ce veste dau!

Felicitari Miria, sa ai o sarcina usoara si lipsita de peripetii neplacute, si un bb sanatos!

Fulguletzule, m-a impresionat Davidutzul tau, dragul de el.Imi dau seama ce frustrant e pentru el sa trebuiasca sa se abtina de la cioco, de asta reactia lui a fost grozava .

Maine o sa ma uit la toate pozele,e tare enervant ca astia au interzise siturile de gen.

Eu abia astept sa merg acasa, am luat si eu porcaria aia de viroza de la Bianca, am nasul ultra-infundat si nu cedeaza cu nimic, abia vorbesc si respir. Bianca iar mi-a facut febra azi noapte, iar 39, la 3 dimineata puneam sosete cu otet.Suporta foarte greu temperatura, pentru ca face foarte rar (ca si Mihnea)- daca au facut de 2-3 ori in viata. Culmea e ca ziua nu are nimic , iar noaptea imi trage cate un episod din asta. Sper sa-i mearga antibioticul si sa scapam.
Imi pare rau ca e vremea asa de frumoasa, am fi plecat maine la Provita dar parca nu-mi vine sa merg cu ea defecta, pe acolo mai transpira si se agita la maxim si o luam de la capat.

Va doresc tuturor un weekend cat mai placut


Roxana&Co


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

roserbina, sanatate multa si tie si biancai

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Ce baiat intelept ai Fulgule.Sa-l pupacesti de mii de ori pentru cumintenia lui.Noi la anu cum zieam mai mergem cu masina ca sa caram pe toate alea, apoi numa cu avionu si asa am facut mereu- munchen- masina inchiriata sau tren.In 2005 cand am fost fara Alex asa am facut..cum de nu stiam atunci ca esti prin oras ca am haladuit la intoarcere vreo 5 ore.

Miria !!!!!!!!!!! felicitari !!!!! sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi amandoi.Ce zice Damiana? cand e DPN-ul?

februarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc, fetelor!!
Sunt asa fericita!
Barbatul meu a reactionat nitel aiurea si m-a facut sa plang. Este plecat din tara si abia l-am prins. Cand i-am dat vestea la inceput a fost surprins, apoi, ma lua la misto, apoi, isi facea griji. Adica, parca nici nu s-ar fi bucurat. Poate sunt eu prea sensibila si fac analiza chibritului, in fine....

Saptamana viitoare voi merge la ecografie ca sa fiu sigura. Pana atunci, insa, rad de mine toate farmacistele din cartier care ma stiu ca-n fiecare zi imi fac 2-3 teste.
Toate au iesit negative pana astazi, cand s-au pozitivat toate.

Am o teama, insa, sa nu fie ceva rau cu sarcina daca ma doare capul de la sinuzita. Am fost pe vantul ala tare de acum o saptamana la tara si de atunci a inceput sa ma doara, iar fata e racita si stiu ca-n primul trimestru de sarcina nu-i bine sa racesti.
Eu am facut antigripalul, dar acum sunt atenta la orice.


Of! Imi vine sa sar intr-un picior prin casa si sa vorbesc tare si mult!!!!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

multumim tuturor de urari, am domnisorica mare gata nu mai e bebe
ieri a am serbato restrans, inai tortul la mamaie si tataie, apoi seara acasa cu nasii iar maine tam-tamul cu turta, tava alt tort etc

miria felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiii, sarcxina usoara si lipsita de griji, si mai usor cu topaitul in casa

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput