Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Salutare!
Iata ca sotul s-a indurat sa aduca laptopul acasa si eu mi-am gasit timp sa mai intru pe aici..sunt la Pitetsi,Mariuca sta cu bunicii,deci am putinel timp.mai rau e ca netul merge prost rau de tot...asa ca ma umplu de nervi
Monica...nu ma gandema ca ma suni..tocmai de acolo...am uitat sa va spun ca mi-am luat medical 2 saptamani.Acasa inca nu am calculator,deci nu aveam cum sa dau un semn.Multumesc mult ptr.grija ta..mi-a zis bona ca ai sunat.
Din pacate nu pot recupera ce s-a scris..sper ca sunteti bine sanatosi,iar celor care nu sunt..le !doresc insanatosire grabnica.
Si Mariuca tuseste si are ceva mucisori...de 2 saptamani!Maine merg aici la Pitesti sa vad ce naiba sa-i mai dau..am incercat 4 feluri de sirop de tuse,picaturi de nas..degeaba!
La gradi e bine;mai plange uneori ca de ce nu o iau eu la pranz,ca d ece nu am venit mai devreme sa o iau...dar in ansamblu se descurca;chiar am vazut un desen facut de ea pus pe un panou..tare mandra m-am simtit..
Eu sunt bine,bblusa da din picioruse de zor.....saptamana viitoare cred ca merg la medic,sper sa fim ok.
Ieri am cumparat mobila ptr.camera BBlusei Sara,aici e site-ul,ptr.cine vrea sa o vada:
http://www.staer.ro/detalii.php?cod=camera_tineret_denis
Sa spun si eu LA MULTI ANI Deliei!sa cresti ame,sanatoasa si frumoasa!
Alte nouati nu prea mai am...
Sper sa mai intru azi-maine....si sa ne mai auzim



BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Aoleu, La multi ani lui Deliuta draguta ca m-am luat cu altele si-am uitat tocmai pe ea s-o felicit. Sa creasca mare si sanatoasa, vioaie si plina de sperante. Pupici canadieni de pste mari si tari.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andreap si sanatate mariutei sa treaca mai repede tusea
mihaela, ma bucur ca sunteti bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Am intrat numai sa va spun ca am pus ceva poze noi in albumele 'Burtica 2'si "diverse 2008'..si........noapte buna!
Pupici

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Andreea, o fetita frumoasa cu barba de pitic si-o viitoare mamica c-o burticaaaa.Arati tare bine.
Va pe toate, noapte buna!

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andreap, ce a crescut burtika sa fiti sanatoase toate 3

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Andreea esti o frumoasa mey!ai stralucirea aceea specifica gravidutelor iar Marica e o scumpa.daca nu ar avea ochii aia de sugubeata as paria ca e cuminte foc.hai ca mai ai putin si o sa-ti tii si bebelina no:2 in brate!e superb mobilierul pt camera Sarei!

Miha copro doar in Ro anul trecut am reusit sa fac ca la astia cu sitemul lor de kkao nu pot obtine mare lucru.a trebuit sa faca Ken convulsie ca sa aflu ce grupa sanguina are.pana acum daca ii spuneam doctorului ca vreau sa stiu spunea"da de ce va grabiti?supuneti copilul unor traume prin luarea sangelui!lasati copilul in pace!" dar in fisa de inscriere la gradi precizeaza clar ca vor sa stie grupa sanguina caci se mai accidenteaza si in cazul transfuziilor de sange dupreaza pana li se da rezultatul grupei.na politica vor sa stie dar nu ma lasa sa fac testul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

ieri am vb cu Ionela:va pupa si ii pare rau ca nu poate intra dar e super super ocupata!sunt in renovari si casa ii e vraiste,abia are timp sa scoata copilele afara la joaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Uram si noi din suflet " LA Multi Ani"!!! Deliuta sa fii sanatoasa, fericita si iubita alaturi de cei dragi. Speram ca ati petrecut bine, ati avut parte de o zi minunata si asteptam cu nerabdare poze de la petrecere.

Miki ma bucura ca ati avut o super vacanta si ca ai schiat cat au vrut muschii tai, asa e bine cu mama dupa tine, n-ai nici o treaba. Ma gandesc sa o punem si noi la anul pe Alexia pe schiuri sa vedem daca ii place si cu ocazia asta o sa incep si eu antrenamentul, ha ha o sa invatam amandoua sa schiem in acelasi timp....mi-ar fi placut si mie sa stiu schia dar n-am avut unde, cand , cum...doar de vreo 2 ori m-am pus pe schiuri si asta aici in Canada, e fain si imi place si sper de-acum sa incep cu adevarat...trebuie sa invat corect sa ma opresc ca altfel e jale, ha ha ...in rest nu mi-e frica de nimic abia astept sa pot schia din nou...nasii fetelor noastre sunt si ei schiori inraiti asa ca tine, asa ca o sa avem antrenori.
POzele cu piticii sunt super tari, ala micu e un grasunel si frumusel si ce frumos doarme el acolo la mami in brate, il pupam dulce si pe el si pe fratiorul mai mare si le trimitem mii de pupici.

Andrea pupam si noi burtica cea frumoasa si ii dorim sanatate multa la Mariuca. Mi-e dor si mie de burtica si de bebe mic mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Bitsone sa stii ca si mie imi vine sa-i strang de gat pe doctorii astia de-aici eu nici nu stiu ce grupa sanguina au fetele mele si normal ca as vrea sa stiu...si-apoi eu daca vreau sa le fac analize generale la fete sa stiu de ex cum stau cu Ca sau Mg trebuie sa astept pana merg in Ro...asa ca si aici e la fel la ca voi.
Si Alexia mea mananca cioco si nu prea vrea mancare, in schimb lapte cat poate duce si inca din biberon...apropo de lapte din biberon, mai bea vreun copilas asa sau Alexia a ramas singura???? i-am zis ca de Pasti vine iepurasul si duce sticlutele asa ca pana atunci mai poate bea, ha ha...i-am testat in Ro si eu anul trecut Kk la Alexia sa vedem daca nu are si ea ceva viermisori dar de 2 ori i-a iesit negativ, a 3-a oara n-am mai apucat sa mergem...cica de 3 ori e bine sa la faci testul, la intervale de o saptamana sau cateva zile intre ele sa iasa bine....ma bucur Dana ca ati scapat de viermisori si ca Iris e bine acum si ma bucur ca ti-au placut pozele noastre...si da-i bataie, nu lasa prea mult Bb 2 sa intarzie ca o sa vezi ca o sa-ti para rau. Pupici ( Corina ce face? nu vine bb la ea, tot asa slaba e?) Apropo de slabit, Bits super ca esti mai usoara cu 6 kg, cum ai facut ca n-am fost pe faza...si Dana, asa se vede poate in poza ca sunt slaba dar sa vezi ce sunculite am pus pe lateral si trebuie sa fac ceva sa le dau jos, si pe picioare am pus si eu am fost dintotdeauna stresata ca am picioare groase, sa vedeti acuma....nu am timp sa merg la sala si daca nu faci ex nu se duc, numai dieta nu e destul....

Va doresc la toate un super weekend, cu mult soare si bucurii

Mergi la inceput