Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

LA MULTI ANI DELIUTA DRAGA! Sa cresti mare si frumoasa!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

La multi multi ani foarte frumosi si norocosi pentru printesica Delia !!! Sa fie cuminte si plina de zambet toata viata, multa sanatate.

Poze frumoase de Deliuta, am vazut-o calarind maiestrit.Apoi buze frumoase de Miha creste parca ca-n povesti, ieri era un bubucel de pui, acum e deja bebelus bun de mancat.
2 diamante care stralucesc oricand, ma emotioneaza asa tare cand ii vad de manuta.Acum vrem poze si cu sirena mamica.
Am vazut si o Diana eleganta ca intotdeauna , mereu imi face impresia de copilita mai mare de 3 ani, poate pentru ca are perisor lung si mereu aranjat frumos in codite.
Evident ca m-am prapadi de ras si totodata m-am inverzit de invidie cand am vazut cum doarme Anutza iar pe unde apuca.Vreau si eu copil care sa doarma pe te miri ce ! si unde mai pui ca vreau fata asa frumoasa ca Ana...
si nu in ultimul rand , ca doar e nora mea 1, am pupacit virtual canadiencele dragutele, una mai vesela ca alta si mai colorate.Mami nu fii suparata ca se va adapta, oricum asta e stilul american de gradi, copilasii se vor bucura in final de socializarea cu ceilalti copii si nu vor mai simti asa rau ca nu inteleg perfect ce se vorbeste si nu pot comunica.

Oti draga eu vin sa schiez si-n Antartica, numa sa fiu capabila si apta sa zbor pana acolo, deocamdata trebuie sa ne limitam la masina ca ne luam si catel si purcel pentru piticanie.Oricum la anul vom mai merge cu masina, dupa care ii urc pe aripa avionului si p-aci ti-e drumul.Sa ma vad la anul...daca anul asta am fost noi 3 si o bunica luata de la Budapesta si lasata tot acolo, la anul vom fi noi 4 plus o bunica carata de la Bucuresti...cred ca-mi voi lua portbagaj suplimentar de montat in spate.
Fulgule am fost la Bad Hofgastein, langa Salzburg aprox.

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

LA MULTI ANI, DELIA, SA FII SANATOASA, FERICITA SI FRUMOASA!

Mi-e dor de voi, si nu mai apuc sa intru mai deloc!

Nici poze n-am vazut, la servici nu le pot deschide (politica firmei), doar am mai citit printre randuri. Abia astept sa vina we sa ma delectez.

Miki, ma bucur ca v-ati distrat asa de bine. Pe Alexander de ce nu l-ati luat, parca ziceai ca vrei sa-l inveti sa schieze, sau ma inseala memoria?

Ai mei sunt behaitori, Bianca tot tusea de o saptamana fara febra fara nimic, dar azi dimineata mi-a facut si temperatura, pesemne s-au infectat secretiile, ca era tare infundata. Asa ca in we cred ca vom sta in Bucuresti, desi planuiam sa iesim un pic din oras.
In rest, toate OK cat de cat, muncim cu spor pentru al tarii viitor.


Roxana&Co




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

micutza delia
sa fii sanatoasa si fericita si sa aduci multa bucurie parintilor tai
si un (de fapt 3 ) pe obrajorii fratiorului bolnavior ca sa-i treaca mai repede febra

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Am schimbat albumul cu unul proaspat de februarie la semnatura.Pregatesc acum si martie.

Roxy vroiam dar nu am regretat ca nu l-am luat pana la urma.La anu vreau sa-l pun pe schiuri din Romania cat sa stie ceva, apoi acolo sa-l urc cu noi pana sus.Eram absolut incantata cand am vazut cum isi pun aia copilasii de la 2 ani in clapari cat sa se obisnuiasca, iar de la 3 deja ii cara la 3000m.Au si locuri de joaca, daca se plictisesc ii lasi la restaurantul de la 2000 sau 3000 si tu-ti continui ziua de ski.
ca sa nu zic ca dupa ce coborau erau transpirati leoarca, isi dadeau castile, gecile jos si nu mai faceau frate nici o bronsita, nici pomeneala de pneomonie...asa ca ce sa mai zic.

februarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

miki ai avut o vacanta frumoasa de tot. eu nu stiu de ce nu m-a atras iarna niciodata si implicit nici sporturile de iarna. dar florin schiaza si mi-ar place sa invete si piticii sa skieze...mi-ar place mie, vom vedea ei ce parere au . deocamdata imi pare rau ca nu o pot duce pe bianca la balet...mai vedem ca timp este
ti-am admirat minunile miki (din nou) iar
asta si asta m-au emotionat de-a dreptul...
acum sunt si cam trista. m-a sunat mama de vreo juma de ora si mi-a zis ca s-a declansat la bibicutza...VARICELA!!!! stiam ca a avut in grupa copii care au facut boala dar ma gandeam ca poate ei scapa. am sunat-o pe pediatra lor si mi-a zis: "foartea bine! acum fac o forma usoara, cand vor creste nu vor mai avea probleme. stati linistita ca in cateva zile face si tudor " adevarul e ca nu are febra e vesela doar ca i-au iesit ceva bubitze...sper sa-i treaca repede si mai ales sa nu si le rupa. draga de ea i-a zis mamei mele sa nu ma sune ca "sa nu se supere mami" . mi-e asa de greu ca nu sunt cu mine...dar maine seara merg la ei si trei zile stau numai cu ei

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

LA MULTI ANI Deliuta!sa cresti mare,sanatoasa si sa fii nefitoasa


Miki sirena nu-s da la cat eram de plinuta se vad bine cele 6kg.am sa-mi pun sotul sa ne pozeze caci mie chiar nu-mi face nimeni poze.

Dana da cred ca si la noi sunt la fel.daca se scarpina devin rozalii iar daca nu iau culoarea pielii si nu sunt observabile.am sa vad ca-mi spune maine doctorul si poate poate obtin trimitere pt coprocultura daca nu zau ca m-as baga sa-i administrez eu doza unica de zentel.voua v-au fost prescrise pastilutele sau solutia?

Adriana sanatate puilor si sa aveti parte de formele cele mai usoare de varicela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Miki, ai doua frumshatze de baieti. Ai noroc ca n-am fete ca va emigram pe toti 4 in canada. Gata, ala micu stiu cum sa-i spun: e bursucel. Nu mai e Yannis, e bursucel. Mai da’ a crescut nevoie mare, se vede ca stie de toate acum. Sa va fie de bine vacanta, asteptam pozele si va asteptam apoi aici. Doar sa ciripesti ceva si fac cumva sa ne vedem. Si de-o fi sa call in sick la servici, da' tot vin sa te vad. Si-o racolam si pe Cicisor sa vezi atunci bataie si concurenta accerba pe doua fete.

Brigite, bine-ai venit printre noi si salutam fetele cochetele. Vezi ca ai de recuperat si multe de povestit ca sa ne ajungi din urma. Asa ca spune-ne cate ceva de fetele tale ca sa ne familiarizam cu voi. o sa-ti fie greu la inceput sa nu ne incurci la cate suntem, dar ai sa vezi ca-n timp ne inveti.
Eu am doi baieti, alex (3 ani si 4 luni) care inca nu merge la gradi, de la toamna incepem, si Adrian (18 luni) - amandoi incapatanati si cu ceva nervisori prin fundulete, dar altfel niste dulcete de baieti. Suntem in Canada, aproape de toronto si misunam pe-aici pe forum de vreo.... 5 ani cred. Fetele astea sunt a doau casa pt mine si avem cu toatele o relatie speciala. Asa ca speram sa te simti si tu cat mai repede de-a casei.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:



LA MULTI ANI! Deliutza sa cresti mare si sanatoasa

petrecere frumoasa

va pe toate fetelor
multa sanatate gemenushilor, sa treaca usor peste varicela

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

LA MULTI ANI, DELIA!

si pe Silviu sa-i treaca repede raceala si sa petreaca in de ziua surorii lui.

Miki, ai doi baieti tare frumosi
Multi imi spun ca Diana pare mai mare, si chiar este in comparatie cu fetite de seama ei...

Roserb, multa sanatate copilasilor
Adevarul ca vremea asta cand soare, cand ploaie e aducatoare de boli.

Bits, dar o cocrocultura i-ai facut?
Cand Diana avea vreo 8 luni facea mereu alergi si dr de la TM asta ne-a zis, posibil viermisori..n-a iesit la analize si ne-a tat totusi helmiflores...ei de atunci n-am mai avut pb cu alergiile, exceptie cea la intepatura de insecte, la care e aspirator nu alta...cum da un pic caldura, cum acosteaza ceva, spre disperarea mea cu tot cu autan :(

Brigite frumoase fete ai, sa va traiasca si astept sa termini cu zugravitul sa ne povestesti mai multe. Sa aveti spor

un Tudor si-o Bianca sa treaca repede varicela.

Dianei i-a trecut raceala ca niciodata in doua zile n-a mai avut nimic dar mi-a plasat-o mie.Ieri eram ca zombi, ma dureau si usturau toate, azi mi-e mai bine dar stranut in veselie si se pare ca i-am plasa si sotului ca dimineata imi spunea ca-l "gadila" in gat...
La noi e foarte frig si foarte urat, e innorat, ploua si bate vantul asa ca azi ne jucam in casa ca nici umbrela deasupra capului nu sta.
Va te toate si pe copii si sa aveti o zi frumoasa

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput