Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danette spune:

quote:
Originally posted by bits

Miki bine ai revenit!

Dana spune-mi Iris acuza dureri de burtica?si Ken are un miros urat in gurita si cam da iama in dulciuri.cel mai tare ma framanta faptul ca are pusee de greata la vederea mancarii.astia aici nu-ti fac coprocultura decat in reg de urgenta(doar daca ai ajuns acolo).sincer imi vine sa-i administrez eu Zentel

Amon si Kenzo



Da, imi spusese de vreo 3 ori ca o doare burtica si-mi arata zona ombilicului. Greturi insa nu a avut.
Dar avea o pofta teribila de dulciuri care a trecut ca prin farmec dupa deparazitare.
Si inca ceva, poate va amintiti ca scrisesm eu la un moment dat de o alergie/iritatie pe manute si banuiam ca e de la un ruj... nu de-acolo era. Tot parazitii erau responsabili. Asa a reactionat corpul ei.
Dupa Zentel, si alergia aia a disparut complet.
Degeaba o tot 'cremuisem' eu cu Advantan, Triderm ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andreap, este in co medical si nu are net acasa(am vb cu bona) caci ea era plecata in orash la un mag de mobila...mi-a zis ca este ok, Slava Domnului

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Dana, mM-am gandit eu ca sansele sa fie de la ruj sunt f mici, gandeste-te ca e un produs care e destinat a fi pus pe buze, deci sunt multe precautii luate de catre producator, nu se pun chiar toate tampeniile in el, mai ales ca imi inchipui ca nu era un ruj de 2 lei care sa ridice semne de intrebare. Dar m-am gandit ca.. cine stie, unii copii sunt foarte sensibili. Bine c-ati scapat de viermisori.

Eu sa stii ca fac din cand in cand o iritatie de-aia pe dosul palmelor de la baza degetelor pana la incheietura mainii si eu am presupus ca e de la deshidratarea excesiva a pielii care devine supersensibila la orice detergent/sapun. Am facut asta de regula in timpul saricnilor (cu ambii baieti am avut aceasta iritatie pe maini) si dupa ambele nasteri din cauza spalarii foarte dese pe maini. La adrian inca a durat cateva luni bune dupa nastere. Cel putin cat a fost el in spital si ma duceam la NICU la el, acolo trebuia sa ma spal pe maini si de 20 ori ori in decursul a doar cateva ore: cand intram/ieseam din sala, cand schimbam pe adrian de pampers, cand ma mulgeam etc. Am crezut ca nu mai scap de iritatia aia niciodata. Crema obisnutia nu mai avea nici un efect deja. Apoi m-am dat cu crema cu cortizon, dar incercam s-o evit pe cat puteam ca mi-era frica sa nu treaca-n lapte ceva...
Iarasi iarna mai tind s-o fac, dar de-acum, de cate ori simt cea mai mica senzatie de mancarime, ma ung mai des cu crema de maini.

Paxela, asa merge si adrian, ca pe sarma, cu mainile cautandu-si mereu echilibrul. Doar cand nu e atent si-si da drumul de langa un obiect fara sa se gandeasca, merge mai natural. Dar, daca se concentreaza sa-si dea drumul de langa un obiect, ii trebuie cateva secunde de concentrare si potriveala (se muta de 2-3 ori de pe un picior pe altul, isi verifica mana cu care se tine de obiect sa vada daca se tine bine etc.) si apoi isi da drumul spre alt obiect. Si asteapta mari laude dupa aia.

I-am tuns iar scurt de tot pe amandoi, mie-mi place cum le sta tunsi scurt. La adrian a fost mai greu ca tot misca din cap si e greu sa-l finisez si ajustez pe ici pe colo, asa ca la el se mai vad si capreli, dar alex a fost un mare exemplu, a stat atat de cuminte si atat de mult timp pana l-am bibilit la mare arta. Nici nu respira cum trebuie ca sa nu se miste. Ii spuneam sa stea relaxat, dar el se concentra acolo sa nu miste deloc. L-am tuns prima data pe adrian (alaltaieri). Si cand i l-am arata pe adrian tuns i-am zis lui alex: ia uita-te mami la adrian, ce vezi la el? nu mi-a zis nimic. uite, mami, l-am tuns, vezi? si el de colo, vesel si dragastos la imaginea lui frate-su imi zice: daaaa, e ca un pui de mumutzica (adica maimutzica).

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Miki, ce frumos v-ati distrat in 4, bun aranjamentul asta sa vina si mama ta sa stea cu puiul, prin Norvegia cand vii sa schiezi?
Brigita, stai linistita ca si noi am tras cu ochiul. Sunt cam putine poze totusi dar am vazut ce domnisoare mari si dragute ai, le pui si parul pe bigudiuri. Seamana fetele destul de bine, am vazut ca le-ai si serbat impreuna.
Paxela, petrecere frumoasa maine si sa se faca puisorul bine cat mai repede!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

quote:
Originally posted by Otiliav
Brigita, stai linistita ca si noi am tras cu ochiul. Sunt cam putine poze totusi dar am vazut ce domnisoare mari si dragute ai, le pui si parul pe bigudiuri. Seamana fetele destul de bine, am vazut ca le-ai si serbat impreuna.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana



Sorry,dar e un album facut la repezeala, n-am avut timp. Ce bine inoata Ana...si sa nu mai zic de ochisorii ei. Va pe toate

BRIGITA mami de TIMEA(13.11.2001) si ADRIENN(16.10.2004)
poze ... mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

si astazi a mai avut ceva febra, acum doarme de 3 ore jumate, poate isi revine repede
in perioada asta e foarte mamos si repeta de 1000 de ori te iubesc mami, un lucru care in mod normal mi-ar placea dar cand il vad asa si il aud, mi se rupe sufletul
petrecerea deliei e sambata , atunci ii rup si turta

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

quote:
Originally posted by try

I-am tuns iar scurt de tot pe amandoi, mie-mi place cum le sta tunsi scurt. La adrian a fost mai greu ca tot misca din cap si e greu sa-l finisez si ajustez pe ici pe colo, asa ca la el se mai vad si capreli, dar alex a fost un mare exemplu, a stat atat de cuminte si atat de mult timp pana l-am bibilit la mare arta. Nici nu respira cum trebuie ca sa nu se miste. Ii spuneam sa stea relaxat, dar el se concentra acolo sa nu miste deloc. L-am tuns prima data pe adrian (alaltaieri). Si cand i l-am arata pe adrian tuns i-am zis lui alex: ia uita-te mami la adrian, ce vezi la el? nu mi-a zis nimic. uite, mami, l-am tuns, vezi? si el de colo, vesel si dragastos la imaginea lui frate-su imi zice: daaaa, e ca un pui de mumutzica (adica maimutzica).



vrem poze cu maimutzica!



mikishorule
, si asteptam si pozele tale...unde ai fost in Austria?

of paxelino cum le mai luati voi pe toate...sanatate!

dar cucuietele ce mai fac? ionela, ia treci domne la apel! bitsone minus 6 kile, sti ceva de cucuiete?


        mamica de David haiducu(1 dec. 04)
"Ia-ma Doamne si ma pune unde-i palinca de prune..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Dana bubitele erau mici mici mici si albe?lui Ken i-au aparut pe ambele picioare putin mai jos de rotula si chiar astazi ma pregateam sa ma duc cu el la dermato.astept raspunsul tau si ma reprogramez pe maine.

Fulgu sapt trecuta am vb cu Ionela!erau bine numai ca e barbata-su acasa si nu prea poate sa scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

quote:
Originally posted by bits

Dana bubitele erau mici mici mici si albe?lui Ken i-au aparut pe ambele picioare putin mai jos de rotula si chiar astazi ma pregateam sa ma duc cu el la dermato.astept raspunsul tau si ma reprogramez pe maine.

Amon si Kenzo



erau mici mici si rozalii. Poate si fiindca se scarpina. Uneori se deschideau la culoare si aproape ca nu se mai observau. Atunci aveam impresia ca-i trece... dar revenea.
Acum nu mai are nimic, si am tras concluzia ca de la paraziti facuse alergia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Delia, sa cresti mare sanatoasa alaturi de ai tai dragi parinti si fratior. de la noi, sa va ocoleasca gijile si bolile.

Mergi la inceput