Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

quote:
Originally posted by danette

Insa tot mai e o problema... la fete cel putin... la unii balerini intra greu sau chiar nu intra piciorul fiindca e mica "inaltimea", adica distanta intre talpa si partea superioara... nu stiu cum sa ma exprim altfel...dar poate ma intelegi.
Sa stii ca e si sambata deschis pana la ora 15, daca vrei sa mergi.

Dana & Iris (23.11.2004)

Iris
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ec3308a723edb8d95146b&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iris - 2 ani




da asta e problema intr-adevar pt. care mi-e cam greu sa le iau singura papucei. si chiar mi se par destul de stramti in partea de jos la cizmulite cel putin acolo unde se incheie fermoarul. am vazut prin oras modele de pantofiori de la melania dar sunt duble preturile. nu stiu cum sa fac sa fug pana acolo ca la partea de timp liber stam f.prost. o sa incerc saptamana asta daca nu saptamana viitoare sigur

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Cici, asa-i, asa de trista si "plansa" cum esti in poza aia nu te-am vazut niciodata. Tu mereu esti superoptimsita si vesela. Las' ca Alexia are nevoie sa invete si engleza, nu se putea sa ramana la gradi in romana tot timpul. Plus ca oricat de grea ar fi schimbarea, te asigura ca ei trec de 2 ori mai usor prin acea schimabre decat noi, parintii, asa ca nu-ti face griji prea multe. O sa vezi cand o sa vina acasa si-o sa te innebuneasca de cap cu ce frumos e la gradi, mai ales ca dupa cate mi-ai descris nu e un daycare ordinar.

M-au lasat masca fetele tale cat de bine seamana. Parca ar fi doua picaturi de apa si crede-ma ca au fost poze cand eram in dubii cateva secunde pana imi stabileam reperele de identificare.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Hallo hallo ! ne-am reintors si noi de pe pamant austriac si tare-mi pare rauuuu.Radea barbatu de mine ca in fiecare an ca nu-mi mai ajunge skiul deloc, anul asta m-am declarat in ultima zi "schiata" si de atunci ma tot tachineaza, dar ce sa va zic, a fost absolut superb.Pensiunea la care am nimerit era intretinuta(ca mai toate de acolo) de o familie de gospodari care te faceau sa te simti ca acasa, mancarea era mai mai ca intr-un restaurant fancy din Paris, prezentata excelent, multe feluri, variate, ce sa mai ...superb.Plus ca am avut ape termale si in fiecare seara apres-ski-ul era in piscina si la sauna.Yannis bineinteles ca s-a facut bine acolo, s-a simtit extraordinar, i-a inrosit buni(mama mea care a venit din Kuwait) nasucul zilnic cu plimbari lungi.Am o tona de poze dar trebuie sa recuperez si apoi sa pun si poze.
Alexander a fost linistit, noroc ca o iubeste pe mamaie(matusa mea) foarte mult si nu ne-a simtit lipsa prea mult, cum spuneam am pierdut servarea de ziua mamei si am plans nitel, dar zilnic in masina acum imi recita poeziile despre mama si-mi canta.Cat am lipsit l-a dus mamaie cu autobuzul la gradi si cica a fost mascota dimineata si seara, toti calatorii avea parte de repetitia de serbare, nu tacea nici macar 2 minute, tot drumul vorbea cu oamenii din masina, ii intreba unde merg, de ce, ce fac la servici, cum il cheama pe sefu, ce mananca la pranz, cica a fost coma.Si seara canta si recita, cand se incurca ii intreba pe cei de langa el daca nu stiu sa-l ajute.
L-am intrebat cu ce ii place mai mult cu masina mea sau cu autobuzul..normal ca raspunsul a fost autobuzul...nu stiu de ce ma mai chinui cu traficul.Asa ca el a luat-o ca pe o mare aventura, probabil ca a avut si un moment de respiro cu jucariile lui, cu locul lui in casa, a avut spatiul doar penru el, nu era Yannis in peisaj sa-i ocupe parte din camera, asa ca a fost multumit, insa de cum am ajuns acasa a tabarat pe Yannis si de atunci nu-l mai lasa cat il dragaleste.In felul lui, evident, adica ii da palme tare in burtica si fraierutl ala mic rade cu gura pana la urechi.Pai ce sa-i mai toc eu ca-l doare...raspunsul lui evident e : nu vezi ca rade?

Pup toata familia, ma refac ca deh am obosit si incarc poze.

ianuarie.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis crestinat. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bine ai revenit miki, ma bucur ca v-ati distrat si asteptam pozele

fetele...ce-i cu andreap...stie cineva? maine daca nu apare o sun...sper ca sunt bine si ea si mariutza

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

multumim de aprecieri
am mai admirat si noi pozite, nu nominalizez ca sunt dusa la ora asta
noi am comis-o din nou , cred ca o sa innebunesc de tot iar la nebuni nu am pile si nu ma primeste nimeni sa ma lege de un pat sa imidea niste goange sa rad intruna
fimiu e iar de ieri cu febra, azinoapte a vomat medicamentul, e iar pe antibiotic, febra nu ii scade la nimic decat nesemnificativ, oricum ramane peste 38 cu , motivul, pai naiba stie, e usor roasu in gat la urechi nimic , muci nu mai multi ca de obicei...
oare cat va dura pana incepe si ea

in rest asteptam asteptam asteptam maine gazuta mica face 1 an , deja are mama fata mare

try, delia are un stil ciudat de a merge, adica , fara destinatie nu poate, catre o destinatie necunoscuta sau noua merge ca pe sarma,iar prin casa unde cunoaste merge normal, oricum mai are mult pana sa isi dea drumul la mersul la plimbare, aaa si inca ceva pai daca ea vrea sa ajunga undeva anume sa vezi ce stie sa mearga , e as

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Miki,bine ai revenit!

Paxela,asteptam petrecerea de maine.Si tortul aferent!
Sanatate multa lui Silviu! Mai poti mami?

Cici,sunteti superbe ca de obicei. Deci am avut dreptate cu "oboseala". Hai capul sus,ca fatza asta nu te prinde.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

fetelor. Pe mine va rog sa ma scuzati ca am aparut si apoi am disparut.Ne-am apucat de zugravit, schimbat mobila,etc., ce mai e haos total la noi. Off, si nu se mai termina!Despre mine ce pot sa spun? Am doua fetite nazdravane,cea mica e ca un dracusor! Promit ca sapt. viitoare revin cu mai multe amanunte despre noi, va , si sa va traiasca "puradeii".

BRIGITA mami de TIMEA(13.11.2001) si ADRIENN(16.10.2004)
poze ... mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

A, si era sa uit! V-am admirat pozele, super dragalasi si dulci toti, toate! Cu speranta ca ma iertati pentru neseriozitate va

BRIGITA mami de TIMEA(13.11.2001) si ADRIENN(16.10.2004)
poze ... mai multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Miki bine ai revenit!

Cecilico ti-am admirat mandrutele!Dana are dreptate Ada iti seamana leit iar Alexia seamana cu tati!ce bine ii sta Alexiei cu codite!pupam strengarita!mey asa eram si eu cand l-am dus pe Ken la gradi(2ani) si plangea de mi se rupea inima.si acum cand ma uit pe poze se vede pe chipul lui ca era marcat.nici el nu intelegea limba si i-a fost tare greu.la un mom dat chiar nu l-am mai dus 1 sapt ca sa reiau acomodarea step by step.prima zi 1h(impreuna cu mine),2-a zi 2 h si tot asa pana am ajuns la performanta de a-l lasa acolo pana la oar 16.tinem pumnii sa se acomodeze cat mai repede iar daca vezi schimbari in rau in comportamentul ei(nu mai rade,e violenta etc) mai bine ai lasa-o cu mama ta pt un timp si apoi sa reluati mersul la gradi.pupici!

Dana spune-mi Iris acuza dureri de burtica?si Ken are un miros urat in gurita si cam da iama in dulciuri.cel mai tare ma framanta faptul ca are pusee de greata la vederea mancarii.astia aici nu-ti fac coprocultura decat in reg de urgenta(doar daca ai ajuns acolo).sincer imi vine sa-i administrez eu Zentel

mey se pare ca l-am cucerit pe Ken cu o prajiturica cu mere!mananca fara probleme si tare ma bucur ca nu mai trebuie sa-i dau porcariile din comert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
paxelina, sanatate multa lui Silviu si spor la pregatiri pentru anishorul Deliutei
va pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput