Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

paxelina copilashilor frumushei
andreap, sper ca sunteti ok
va pe toate si pe copilashi

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Fete frumoase raspundem la apel dar de data asta cu poze o tona de poze , asa ca Fulguleatzo daca ti-a fost dor de "moi" iata-ma p-acilea, putin sictirata( enervata pt cine nu stie) de gradinita asta lui Alexia...incet incet se obisnuieste, azi nu a plans cand am lasat-o dar vom vedea ce ne rezerva ziua de maine.
Sincera sa fiu mie nu mi-a placut deloc trecerea asta de la Diana( tipa unde au fost la gradi)la Mrs. Hunt ca asa o cheama pe educatoare, si de-aia a-ti simtit voi Miha si Dana acea oboseala a vocii mele ....pe cat de linistita eram cand mergeau fetele mele la Diana ( acolo nu-mi faceam griji ca nu mananca, ca nu dorm, invatau o gramada, ieseau afara si se jucau) pe atat ma stresez acum cu noua gradi...trebuie sa ma obisnuiesc si eu cu stilul asta al lor care tare ma enerveaza....oricum, principalul e ca Alexia incet incet se integreaza si asta ma bucura cel mai tare.

Otilico hai ca te cazez la noi daca vrei sa vii la sanius, asiguram si mancare calda mai ales ca e buni la noi in schimb nu raspundem de articolele pierdute in zapada...eu nu m-am saturat de zapada ci de cat de lunga e iarna asta aici in Canada...de-abia in luna mai daca avem noroc vine si vremea buna, asa ca pana atunci mai avem de tras ..si stii ceva? eu n-as putea sa stau intr-o tara unde ploua atata si e vremea asa cum e la voi, cred ca m-as duce cu primul avion acasa ..

Bits am vazut ce tare stralucesc diamantele tale, pupici pe obrajori la fiecare dintre ei sunt niste draguti si ce bine le sta impreuna, fiecare cu bicicleta lui...abia astept sa le vad si pe ale mele asa, Alexia e mai fitoasa si inca nu se joaca asa cu Ada.

Miha pupici la Amira care e o scumpa de fetita, si da, nasa ei poate fi mandra de ea...ma tot intreb cand au crescut asa si fetele mele...ca daca ma supar imediat mai pun de-o fetita

Hai ca v-am pupat pe toate cu mic cu mare ca pleaca doamna la culcare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Hello CICI!
Acum ma asez sa vizionez pozele, dar vroiam mai intai sa intreb: de ce nu-ti place Mrs. HUNT ?

hmmmm... nasol si cu ploaie si cu zapada...
Toti am vrea sa fie soare si caldutz..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

CICI, sunt grozav de impresionata de pozele fetelor...
Cand le vad pe fetele tale imi pare rau ca nu am facut si eu inca un bb imediat dupa Iris. Mi-ar fi placut 2 fete asa apropiate ca varsta.
Ada e o scumpete mica... e asa de dulce. Are o culoare foarte frumoasa a ochilor. I'm falling in love... cum scrie pe bluzita ei. Si seamana f. bine cu Alexia cand era mai mica. Dar Alexia e o miniatura a lui tati si Ada parca iti seamana si tie. E interesant... ce combinatie.
Banuiesc ca in pozele de la gradinitza apare Diana, nu?
Mrs. Hunt e mai in varsta? mai sobra?

Pe tine e prima data cand te remarc nezambind.. intr-una din poze.
Ce bine arati, ce slaba esti!
Pupici fetelor zambarete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Cici fetele tale sunt superbe si se pare ca se inteleg asa de bine.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

cici nu am rezistat tentatiei si am vizionat toata "tona de poze". ce a crescut ada!!! nu pot sa cred. eu sunt obisnuita cu pozele de cand era in carucior ca al meu flacau de cate ori mergem la ei, dupa imbratisarile de rigoare..."tati ai adus laptop-ul?" (doamne ferste sa-l uitam cumva ca e jalea de pe lume)...si de fiecare data se uita la pozele de azi vara si ma intreaba:"mami cand mergem la ada si la alexia?" nu exagerez, fiecare data cand le vede ma intreaba. asa nici nu ma mira ca le tine minte numele. si eu trebuie sa incep cu explicatiile ca nu mergem noi ci vin fetele in romania...bine ca urmeaza ce e romania....eu credeam ca pe la 5 ani incep cu intrebarile ....bun si am lamurit-o siu cu romania si cu canada...adica atunci cand imi spun:" aaaaa daaaaa?" e semn ca ceva-ceva au priceput ....asa ca musai la vara trebuie sa veniti iar ...cineva va asteapta taaaare nerabdator
ochi verzi emotionante cuvintele tale...iar dupa ce am vazut si pozele m-a apucat o stare de tristete...ce sa mai zic...cred ca nu sunt cuvinte sa-ti pot spune ceva ca sa te consoleze, doar...PUTERE!
dana chiar ma gandeam si eu zilele astea sa dau o fuga pana la melania dar parca nu m-as duce singura. in iarna i-am luat lui tudor o pereche de cizmulite si una de ghete, iar ghetele(f. frumoase dfe altfel) nu stiu daca le-a incaltat de vreo 3 ori. mi se par f.stramte la partea de jos comparativ cu masura, parca mi-e teama sa merg doar cu masura din lemn si sa stiu ca trudor are 24 iar bianca 23 la picior. zici ca sunt modele frumoase? cam acum ar trebui mers ca apoi o sa intre productia de vara. sa vad cum o sa fac....

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, va pe toate si pe copilashi
Cici pe toate 3 suneti frumoase ca niste papushele, lasa ca o sa treaca perioada asta de acomodare



monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

quote:
Originally posted by ad_rianna

dana chiar ma gandeam si eu zilele astea sa dau o fuga pana la melania dar parca nu m-as duce singura. in iarna i-am luat lui tudor o pereche de cizmulite si una de ghete, iar ghetele(f. frumoase dfe altfel) nu stiu daca le-a incaltat de vreo 3 ori. mi se par f.stramte la partea de jos comparativ cu masura, parca mi-e teama sa merg doar cu masura din lemn si sa stiu ca trudor are 24 iar bianca 23 la picior. zici ca sunt modele frumoase? cam acum ar trebui mers ca apoi o sa intre productia de vara. sa vad cum o sa fac....

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)




Adriana, la MELANIA sunt si getutze si balerini si sandale si pantofi de sport. Ei lucreaza iarna pentru colectia de vara si vara pt. cea de iarna...
Au marit magazinul de prezentare si acum chiar e multa marfa.
Am luat 5 perechi pt. Iris, fiindca preturile erau mici... 25, 30, 45 RON.
La marimea 24 erau o multime de modele...cca. 40 modele cred ca erau.
Iris poarta deja 26... si nu era chiar asa mare diversitate.
Noi am dus-o si pe ea la Alesd, dar cand cumpar incaltaminte faras a fie prezenta am mereu un carton decupat cu forma talpii. Asa poti masura si latimea pantofului.
Insa tot mai e o problema... la fete cel putin... la unii balerini intra greu sau chiar nu intra piciorul fiindca e mica "inaltimea", adica distanta intre talpa si partea superioara... nu stiu cum sa ma exprim altfel...dar poate ma intelegi.
Sa stii ca e si sambata deschis pana la ora 15, daca vrei sa mergi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

N-am vut sa va intristez, ci pur si simplu vorbind despre ea ma simt mult mai bine
Try, ai dreptate, cate un necaz ne face sa pretuim mult mai mult ceea ce avem, si chiar mai mult...
Otilia, abia astept sa vad fotografii, cum va udati cu pistoalele cu apa
Cici, super pozele si aratati grozav, sunteti niste frumoase Mie mi-a placut grozav poza asta
Adriana,

Diana e bine, ca si cand n-ar fi fost racita, nu tuseste(nici n-a tusit), nasul îi curge ocazional, sa zic asa dar azi îi mai dau nurofen(de regula îi dau trei zile, asa m-a invatat dr.).
La noi e soare, mai bate vantul, nu-i fff cald, dar am iesit cu bicicleta.Tare mult îi place sa pedaleze si vrem sa îi luam si role. Sper sa nu-si rupa ceva, ca no, anul trecut in primavara a stat 2 saptamani cu piciorul in ghips(bine, din cauza ca s-a cocotzat pe unde nu trebuia).Si m-am gandit sa-mi iau si eu, poate asa va invata mai usor. Imi imaginez cum ma voi intalni cu elevii mei si eu cocotzata pe role, cu fii-mea de mama...ma apuca rasul.
Si Dianei i iau greu incaltaminte.E undeva intre 26 si 27 dar piciorul e ingust si lung, zic eu...cel mai greu îi cumpar sandale, pt ca-i ies degetele afara si caut doar cu catarame ce se strang sau foarte mica deschizatura la varf...sper ca vara aceasta sa avem mai mult noroc.
Va si va doresc o zi buna!

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cassandra spune:

Dragele mele mamici, va doresc cea mai frumoasa primavara, plina de iubire, de soare, de zambete si mai ales de sanatate!
Am parcurs doar capitolul curent si mi-am dat seama cat de multe s-au intamplat, cat de mult au crescut puiutii vostri si ce nazdravani au devenit intre timp. Nici nu stim pe cine sa nominalizam sau sa admiram intai pt ca toti sunt frumosi si isteti.


Mergi la inceput