Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Daaa...Annisia m-a scuturat bine.
Ei te cred cu sanul pana la 6 luni...fantezia asta am avut-o si eu...insa iata ca de la 3 luni n-a mai mers.Bine,aici cred ca a avut o importanta mare si ca incepusem munca de cand avea bebelina 2 luni.
Lasa chiar daca nu mai este sentimentul ala minunat cand o ti la san...merge si cu biberonul

Dani vad ca esti pusa pe fapte mari...chiar asa?Nu mai ai rabdare?Si eu mi-l doresc pe urmatorul...insa nu chiar acum.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Piciulico, tare faine pozele!!! Michael e un scump cum se distreaza el in apa si cum a dat el gata biberonul singur-singurel .

Pai, daca posibila dragutza a lui Michael are ochi alunecosi, eu zic sa se gandeasca zulufatul tau la Lisa mea, care e o scumpa si o delicata (doar e a mea , nuh?!?). Fata e independenta, stie ce vrea, energica.. Acum distanta, deh, atata bai sa fie. Poate pana la urma ajungeti pe aici macar in vizita... Si noi prin Elvetzialand tot asa...

Pup mami de baiat superb !!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Nah, ca s-a tot jucat singurica pana a adormit printre jucarii in patut. Tocmai ce am fost sus sa o acopar, ca la noi e cam rece... Doarme de vreo 20', sa vad cat o tine... Apoi trebuie sa fug la posta si sa ne aerisim si noi, ca ieri a fost o vreme super nasoala si am stat ca babele in casa.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Am tot vrut sa zic eu mai multe, dar nu am rpea apucat. Hai ca incerc acum...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Roxana, am vazut pozele, sunteti niste dulci, o familie superba. Tu arati bine, sincera sa fiu, nu am remarcat asa o schimbare majora la parul tau, dar daca tu asa o simti... Annisia ti-a dat idei bune, vezi ce si cum aplici ca sa fie cum vrei tu.

Bafta cu bona!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
luati de aici o .
rox - pai eu am tot zis ca ies in herastrau, dar nu m-a luat nimeni in seama!cand vrei tu, dai un semn...
adi - wow, dar e flamanda rau!e frumoasa foc.
de "domnul castor" nu mai zic nimik! nu vreau sa ma "ciufuleasca" sara!
s-a trezit matza.pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:


La multi ani Bianca Elena!
La multi ani Sara Ioana!
La multi ani Ana Martina!
La multi ani Teodora Ioana!
La multi ani Andrei!
La multi ani Mircea Gabriel!


Dar ce ne facem cu sarbatoritii de pe 30 si 31???Sunt atat de multi!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by gabitz78
adi - wow, dar e flamanda rau!e frumoasa foc.



Gabitz, sar'na. Sa-ti fie de bine cafeaua. Eu deja mi-am luat portia pe azi. Acum sunt la capitolul strans haine cat doarme Lisa...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Sabina
Nu poti sa te gandesti ca esti in Africa si nu ai ceas? Ce crezi ca fac mamele acolo?


Se gandesc cum sa emigreze in zonele cu ceasuri...??

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Carpatina, [rofl], nu alta!!! Esti mortala. Adevarul ca am vazut si Tzotzi anul trecut si avem si prieteni din Sud-Africa. Horror. Sud-Africa, nu prietenii .

Si tot n-ai zis ce mai faci. In afara de Excel . Sau nu ai timp de povesti din cauza tabelelor si tabelaselor...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Piciulika

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, nu am vesti superbe... Lisa a mancat azi asa: 6:13, 8:38, 10:42, 11:45, 13:31, 14:17, 15:28 si inca mai urmeaza... Aproape dupa fiecare tura a adormit. La fiecare tura s-a cerut sa ii dau, s-a tanguit etc. Si in timp ce manca ma framanta, storcea tzitzi, ma "batea" cu mana libera. Incercam sa ii scot gazele, se plangea de mama focului. Se linstea cand o puneam inapoi. Se mai chinuia o vreme, pana incepea sa planga.


Draga mea, probabil i-a crescut nevoia de laptic si INCA nu ai suficient. Faptul ca te "maltrateaza" asa, te stimuleaza sa-i produci suficient - creste productzia, ca e cerere. E ea fata desteapta! O sa vezi ca in max 2 zile ai scapat de stressul asta. Stiu de la ursuletz.


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate



Picio, am zis eu ca Lisa si Michael se iau unul dupa altul! Ce alta dovada ca s-ar potrivi?!?

Multumesc pt incurajari. Azi a fost relativ ok, desi tot la cate 2 ore papa. Cred ca incep eu sa ma obisnuiesc . Si am dormit decent azi noapte, adica s-a culcat la 9pm si s-a trezit la 5:20am. Numai eu m-am trezit nebuna pe la 1:43am si ma plimbam prin camera nestiind de ce. Pana la urma mi-am dat seama ca o auzisem ca se foieste si scancise si cred ca de aceea m-am trezit. Insa eu o cautam sa ii dau suzeta pe intuneric, iar ea le dormea.... Asa ca m-am bagat si eu la somn. La 5: 20 era fresh, pe bune. GHinion ca m-am bagat inca o tura in pat, ca apoi am bost varzaaaa. Da' rau varza. Mi-a luat 1/2h sa ma de-buimacesc .

Pupici

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput