Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Uite asa arata copilul care a scazut in greutate si ma tzitzileste la greu

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata,raspund pe bucati cat ma lasa bebelina.

Papanash te pupic dulce.Esti o scumpa.
Rox multumim de aprecieri.
De asemenea tuturor fetelor care au sarit cu o vorba buna si un pupic.
Inca sunt obosita...asta e...lasa ca mai apuc eu ore de somn,important este ca suntem bine.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Uite asa arata copilul care a scazut in greutate si ma tzitzileste la greu

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii



Lisa e superba.Imi aduce aminte numele ei de Lisa et Gaspard...sunt niste povesti fenomenale.Va recomand cu caldura sa le cumparati pentru micuti.Tare nostime,usoare si placute.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Si cum nu am somn (si maine am sa plang, ca n-o sa gaseasca Razvan lapte pe saturata) am vazut poza cu Lisa. Adimercedes, fata ta arata infometata rau! Cred ca rade de grijile tale! Adevarul e ca nu pare un copil care sa multumeasca o mama care vrea un copil maaare si bine facut (eu asa mi-am dorit, o vreme, dar ai mei sunt alt soi). E finutza si draguta.
Andruzza, am vazut ca avea si ea probleme cu greutatea fetei. SI zic eu ca nu boala a dat fata peste cap. Boala fetei a dat mamica peste cap. Nu mai zic de punctie (desi asta nu se pune neaparat ca a fost prea recenta), sau de suferinta care a dus la punctie. Legat de boala copilului, noi asa am patit: baiatul bolnav, spital, nesomn la greu, am avut lapte cat a fost nevoie cu partea urata a bolii (adrenalina cred ca era de vina), apoi cand am ajuns acasa, a mai trecut boala, urma botezul, agitatie, etc; lapte mai putin, copil agitat si grame in minus la cantar -in luna respectiva (de la 2 la 3 luni) a luat in greutate doar 400g.
Hai ca plec si eu la somnic. Poate am bafta si adorm.
Noapte buna!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Papanash e tare scump Andrei...te-am varit si pe tine intr-o poza.
Frumos frumos

Erika vorbeste...pana acum rostea decat sunete fara sens...gen...aaaa,baaa.Acum cand e bucuroasa spune combinatii de'guuuu-aaa,guuu-baaa si cel mai des'guuuu-ghiaaaaaa.


]b\Sabinescule]/b\ io am nascut copila la 22 ani daaa???Nu se pune ca dupa o saptamana aveam 23


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

bee somn usor.
Eu plec spre firma.

Annisia sti ca spuneai tu de tratament de par cu ulei de ricin si vitamina A uleioasa?Mi-am comandat ulei de ricin,insa vitamia A uleioasa n-am gasit...decat un complex de AEC.Si vitamina E uleioasa.
Ce zici?Cu ce merge inlocuita?
Ca am parul terminat,vai de steaua lui.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Dana, multumim,
Veroboroda, felicitari pentru si sa aiba pofta la papa.
Nana, multumim .
Alina, sanatate Oliviei si tie refacere rapida.
Devylla, pupam mamica obosita si dulceata scumpa.Multumim pentru relatarea din suflet.
Gabriela, drum bun si sa aveti grija de voi.
Sabina, pupam mamica obosita, poate prinzi o pauza de la cei doi copilasi si te odihnesti.
Mada, pupici sa treaca sperietura.
Piciulika,
Sabina,
Roxana ,
Betty,
Piciulika, pupam Michael papacios, cred ca vrea sa o faca pe mami sa nu-i para asa rau ca incepe serviciul...
Prisi , petrecere placuta la munte.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Bee

Si cum nu am somn (si maine am sa plang, ca n-o sa gaseasca Razvan lapte pe saturata) am vazut poza cu Lisa. Adimercedes, fata ta arata infometata rau! Cred ca rade de grijile tale! Adevarul e ca nu pare un copil care sa multumeasca o mama care vrea un copil maaare si bine facut (eu asa mi-am dorit, o vreme, dar ai mei sunt alt soi). E finutza si draguta.



Bee, multumesc pt aprecieri. Poza era facuta inainte sa o cantaresc . Acum serios vorbind, nu imi doresc un copil maaare, gras si care sa baloteze la greu, ca nu are cu cine semana. Ar trebui sa il vezi pe sot, care are 67kg. A ajuns (prin minune) la 70 kg si s-a apucat de cura :P Si are 1.78m inaltime. Deci Lisa nu are cu cine semana indesata. E ok cum e. Pe mine ma macina ideea ca a scazut! Nu musai cate kg are, ca nu ne concuram cu nimeni. De aceea nu m-am legat de cate kg are, ci de faptul ca a scazut in greutate.

Acum fugi la somn!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Mai Adi,serios vorbind acum.
Urmareste-o si daca mai scade in greutate e timpul sa-ti faci griji.
Acum o data nu se pune.stai linistita.
Eu cred ca iti faci griji in plus.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Mai Adi,serios vorbind acum.
Urmareste-o si daca mai scade in greutate e timpul sa-ti faci griji.
Acum o data nu se pune.stai linistita.
Eu cred ca iti faci griji in plus.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)




Devylla, ma bucur ca te simti mai bine. Ti-a ridicat Annisia moralul, hai!?!

Pai, o sa o cantaresc luni din nou, in aceleasi conditii - inainte de baie, burta goala, dupa pp si kki, mai ales ca kki face in timpul zilei, nu musai seara. Si daca cumva a mai scazut, ne bagam pe cereale...

Maine avem si noi 5 luni, deci nu ar fi o tragedie. Dar avam eu asa o fantezie sa pape tzitzi pana catre 6 luni. Dar daca nu merge, nu merge si gata!

Fug sus la ea ca se joaca cu un canar cantator si ala se mai si opreste. Bestia . Ma duc sa il trag de ata :P

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput