Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fetele, mersic de urari..le voi transmite mai departe ....
botic..ziceam eu, dar uite ca s-au grabit tzitzilinele falcoase ...sa iasa mai devreme...sa le cunoastem

innerc sa dau de tati...dar vad ca nu raspunde .....cred ca mai incolo incerc sa trec pe acolo....

si aici e cam uratel..intunecat si vant....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Krelia... si ce emotii ai avut tu... Si cu cata nerabdare asteptai ziua de 11... Ai luat teapa, cum se zice... ...
Ei, ce mai conteaza? Bine ca s-a terminat cu bine!

Gio, merci de urari...
Diseara iesim un pic in oras... ca in frigi bate vantul...

Ce vreme Intunecat, frig si, mai nou, ploaie...
Ce Baba mai am si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Vad ca vremea asta urata va taie cheful de povesti. Ce-i drept si eu sunt plictisita si fara chef de nimic. Azi mergem sa ne uitam de covor pentru birou si la shopping, trebuie sa ma gandesc ce gatesc in weekend si sapta viitoare ca sa stiu ce sa cumpar si n-am inca nici o idee de meniu...
o zi buna, in ciuda vremii urate de afara.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza si de la Timisoara!!!
vreme la fel de urata si frig. Macar nu mai ploua.

Aly si eu trebuie sa gatesc ceva, macar ciorba ca aseara am facut un spanac...si habar n-am.
cumparaturi nu mai fac, am o groaza de carne, caci m-am aprovizionat sapt. trecuta.
azi am facut piata si am luat niste legume, fructe mai avem asa ca e totul sub control.
Krelia ai auzit ca vine Bon Jovi la inceputul lui iulie la Bucuresti? ai fost sa vezi gemenele?

fetele cand este Pastele? in aprilie, stiu, dar in cat?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio carne nici eu nu iau, ca am destula. O sa fac probabil puiul cu ciuperci si smantana, n-am mai facut de-o bucata de vreme. Dar inca nu stiu pe sambata ce sa fac. Poate iau niste spanac, ne place teribil la amandoi, dar mi-e o groaza de curatat/spalat...
Pastele ortodoxe sunt in 27 aprilie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza gagici!
am fost sa vad fetili ...n-am vazut decat 2 dintre ele...pe mami si pe fata "mare"...care are 2020 g (cea mica are 1980...dar se face ea mare! ...o ca o matza mica, fara putere....dar cand i se face foame, suge, ca n-are ce face, nu?
Conditiile in spital acceptabile...am stat cu ea cam vreo 40 de minute...pana au inceput asistentele sa faca fetze-fetze si a trebuit sa ma simt ...iar faza cu "intrati cu halat pe dvs." e cea mai mare minciuna pe fata....o bluza ruptanoaga care era plasata de la om la om este sterila domle...vezi sa nu...
...am stat cu buni afara si am mai barfit ...cred ca le da drumul abia saptamana viitoare....

m-am enervat de dimineata la munci...si acum..fara sa vreau..ma iau de toata lumea ...dar, ma linisteesc cand ma gandesc ca o sa-mi vad febletzea ...cum sa nu aud, Gio...sunt la curent de vreo 3 zile, iti dai seama ca stau ca pe ace sa aflu din sursele oficiale cand vor veni exact..deocamdata stiu ca in iulie...dar ep cat...nu...si cica nu vor canta la Bestfest, ci intr-un concert separat...abia asteeept!! Veniti, daca e?

aoleu, botic...noroc cu tine, ca mi-am amintit si eu ca azi e baba mea...da' sa stii ca nu mai corespund ....ca io nu-s asa...azi paote da...dar in general, nu

Aly, eu zic de vreo 2 luni ca tb sa mergem la shopping de pluta, sa pun pe un perete in bucatarie si la cuier, sa protejeze un eprete...si iacata...ca nu am ajuns....si nici la oglinzi de baie nu am ajuns...dulapul tot nu l-am luat ..si parca vad ca trece si martie....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly si noua ne place spanacul si piticului la fel. asa ca...acum daca a aparut saptamanal fac cate o portie. si pe mine ma omoara spalatul si curatatul, nu mai zic tocatul...ca nu-mi place sa-l fac cu robotul ca devine prea pasta.
Krelia eu nu sunt fan Bon Jovi. stiu ca aveai poza pe mess. si de-aia te-am anuntat.
Ma bucur ca piticele sunt ok, la fel si mamica. Gemenii sunt mai micuti, dar lasa ca astia mici iau cel mai repede in greutate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello si de la mine, intr-o mare, mare viteza...
Pastele la ortodocsi este pe 27 aprilie. De luni incepe Postul Pastelui.

Krelia, voiam si eu sa-ti zic de Bon Jovi, da' zau ca nu stiu cum de am uitat. De vreo 3 zile aflasem si eu. Da' eu stiam ca inca e in stadiul de discutii.

Nici eu nu stiu ce sa fac in week-end de papa. Azi fac o salata orientala si cam atat. Dimineata eu am papat muschiulet cu telemea si ceai ...

Ne auzim mai la noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly si noua ne place spanacul si piticului la fel. asa ca...acum daca a aparut saptamanal fac cate o portie. si pe mine ma omoara spalatul si curatatul, nu mai zic tocatul...ca nu-mi place sa-l fac cu robotul ca devine prea pasta.
Krelia eu nu sunt fan Bon Jovi. stiu ca aveai poza pe mess. si de-aia te-am anuntat.
Ma bucur ca piticele sunt ok, la fel si mamica. Gemenii sunt mai micuti, dar lasa ca astia mici iau cel mai repede in greutate.
Nu mai zi de mobila pt. baie, caci iar ma enervez...ca nu e in stare sa masoare al meu sot...sa vedem ce comandam.
In plus de 3 seri ma rog sa-mi puna si celelalate draperii sus, si tot degeaba. ba adormim, ba am eu chef si nu are el sau invers...si uite asa....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hello si de la mine.
Acuma am ajuns acasa, am fost pana la ai mei, m-am mai plimbat un pic si-am tras si catre casa pana mai pe seara cand ma duc la medic.
Vad ca sunteti in pana de idei cu meniul, nici eu nu mai stiu ce sa fac, niste spanac chiar ar fi o idee buna, numa ca trebuie sa merg sa-l cumpar, il las pe sapt viitoare cand fac piata, pana atunci ne descurcam cu ce mai avem in casa si in weekend suntem pe la parinti.

33+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput