Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Heyyy!!! Da' pustiu mai este pe aici...

Oana!!!! Ai ramas blocata in traficul din Bucuresti de nu mai dai niciun semn de viata?

De spanac sa nu aud, deci sare din schema...

Auziti... voi ati luat ceva pentru mame, soacre, bunici si alte personaje feminine din preajma, pentru 8 Martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

botic, join the club!...eu spanac nu mananc de la 2 ani...cand a fost ultima oara.....si nici daca il vad/miros sau...vorbesc despre el...mi se intoarce stomacul pe dos.....bleah...

despre 8 martie...eh, nu stiu..tinand cont ca seara mergem la restaurant ...si ca de dimineata al meu vrea sa-si faca nush ce la masina...si pleaca de acasa....poate trece si pe la maica-sa sa-i dea parfumul...eu o sa ma duc la mama..cu parfumelul luat sambata trecuta ...si ete asa ne-am scutit reciproc de vizite de curtoazie ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Noi anul asta de 8 martie dam niste rafaelo ca stam mai rau cu banii acuma ca vine bb, asa ca sa nu fie cu suparare.

33+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


De 8 martie noi nu dam nimic ca suntem departe. adica dam, cate un telefon cu LMA si gata.
In schimb ma pregatesc pt. gradi. azi am luat 2 zambile in ghiveci si mai imi trebuie inca pt. 2 persoane. Il asteptam pe Clau si fugim pana in piata sa vedem ce gasim.
Cica la astea private nu trebuie dus nimic, dar macar asa, o mica atentie....

Botic la munca esti?
Oana chiar asa, ai ramas prin capitala?
Krelia ma bucur ca ati rezolvat probl. pt. mame, fiecare cu a lui. dar nu se supara nici una ca nu e si celalalt?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, la 18.45, cand tocmai scriai tu mesajul de mai sus, eu ma pregateam sa-mi termin treaba la munca si sa plec spre casa...

Kitzy, la mine nu e bebe pe drum, da' sunt in acelasi club cu tine... adica un club al celor cu finante care tind spre 0...
Poate ia sotul banii maine, nu tocmai luni. La mine sigur se dau abia luni. Ne-am ars daca si week-end-ul asta suntem pe 0. A... si prima data lumina, rata, telefoane, net si cablu. Oare mai ramane ceva si pt trait pana pe 25?
Am stat cam prost cu banii in ultima vreme, nu stiu de ce. Ca nici nu i-am cheltuit pe ceva anume, nici nu am dat la altii. Pur si simplu nu-mi explic. Ca sa nu mai zic ca nici prin Kaufland sau alte magazine n-am intrat.

Eu n-am luat nimic pt 8 Martie... si nici nu stiu ce sa iau. De parca as avea cu ce sa iau ceva...
De aia va intrebam pe voi. Cred ca iau cate un buchet de flori mai consistent, adica nu un fir de zambila si gata. Desi nici nu vreau sa ma gandesc ce scumpe trebuie sa fie maine-sambata. Mai vad.

M-as baga in patut sa vad vreun Grey's Anatomy, ceva, sau vreun film, ca am multe pe stoc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

v-am facut ceiut si cafeluta calde...
Sa aveti o zi usoara, sa vina week-end-ul mai repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am fost ieri sa ne uitam de covor... si am uitat acasa mostra de la canapea... asa ca ne-am uitat lung si cam atat. Oricum nu pot sa spun ca mi-a placut ceva in mod deosebit. Erau si covoare frumoase, dar nu se potriveau la culoare sub nici o forma. Asa ca maine o luam frumusel prin oras la cautat covoare. M-a sunat ieri si tamplarul sa-mi spuna ca abia pe saptamana viitoare, cam pe miercuri vine cu mobila, nu pot sa spun ca nu ma asteptam, dar nu-i graba, pana la Pasti mai este, o sa avem timp berechet sa aranjam camera.

De 8 martie am luat cate o cafea la mame (ca-s cafegioace amandoua) si la bunica si la cumnate cate o cutie de bomboane (pentru fiecare altceva, dupa preferinte). Eu cred ca-i suficient, sa fie o atentie acolo, cadourile 'adevarate' se fac de ziua lor si de Craciun.

Abia astept sa treaca ziua si sa merg acasa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Botic azi beau o cafea cu lapte, asa ca multam pt cofi.
Aly stiu cum e cu covoarele ca si noi ne-am ametit de cap pana am gasit ceva sa ne placa si pana la urma am luat de la Flip din P-ta M. Viteazul.


Alte vesti: am fost ieri la tanti doctor, fata mea e lungana, nu se da intoarsa nicicum,e mai mare cu o sapt si cateva zile, deci DPN-ul meu va fi mai devreme cu aprox. 2 saptamani, deci undeva pe la mijlocul lui aprilie, poate am noroc si de Pasti sunt acasa. Se vede ca-s tare optimista
In rest totul ok, fata e sanatoasa.
Mi-a zis ca odata, o tipa venise sa nasca si era pregatita pt cezariana ca avea tot sarcina pelviana si inainte sa intre in operatie i-a facut un ultim ecograf, capul tot sus, si in momentul urmator, hopa! Nu mai e capul acolo, tocmai se intorsese copilul
De-as avea si eu norocul asta!
Si stati sa va zic o faza: mi-a zis ca nu intram direct in cezariana, sa vedem mai intai cum decurge travaliul, sper sa nu ma lase pana la capat in travaliu ca sa ma taie dupa-aia.
Da banuiesc ca stie ea ce sa faca, oricum copilul nu poate iesi singur cu fundul inainte.

33+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy bine ca mi-ai amintit, uitasem ca si acolo au covoare. Cu bebelina ta si doctorita... nu inteleg neam de ce vrea musai sa te lase in travaliu atata vreme cat bebelina nu-i intoarsa cum trebuie. Asa doar, de 'senzatii tari'?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly spor la cautat covoare. hai ca pana la paste terminati cu camera de amenajat.
Kitzy e clar...cezariana scrie pe tine. daca e si lunga si mai mare decat trebuie...nicio sansa.
E drept ce zice, ca te va baga in cezariana dupa inceperea travaliului. e cam o tampenie,de ce sa mai simti durere, daca tot nu poti naste natural? dar asta e o metoda buna, cica e mult mai bine si pt. copil si pt. mama.
Doamne ca mai ai putin si facem galerie!!!!
Si la noi la spiridusi e o mamica care trebuie sa nasca acum in martie, alta in aprilie...abia asteptam...cu bb2, of course.

am dus copil la gradi, a dat flori la doamnele educatoare, bucatareasa si directoare. am vazut ca au primit si pungute cu cadouri, dar eu zic ca le e de ajuns atat. Daca faceau serbare...era altceva...si daca era la stat...mergeam cu geamantanul...ca asa se obisnuieste.
Dar la privat...ajung florile...parerea mea. Alti parinti nu au dus defel.

e o zi superba afara...iese si aici soarele!!!

Uitati-l pe muzicantul meu:
http://www.dropshots.com/giova2#date/2008-03-06/15:14:38
azi imi va zice poezia despre mama, asa ca de abia astept.

o zi buna tuturor.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput