Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic what happends? hai nnu mai fi plangacila, zambeste caci maine poate fi mai rau( asta e o zicala).
Aly si eu ma inrosesc, parca fac ceva interzis. sa vezi cum eram cand luam pilula de urgenta...vai...sau cand am luat test de sarcina...of.of....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule niste batistutze pt tine? Uite iti dau eu, numa nu mai plange, ok?
Gio mi-am luat deja 2 pachete de vata si o fasa babana de tifon, am auzit ca la cezariana nu curge asa intr-o veselie ca si la una naturala, dar e bine sa le am la mine.


34+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

sa'nteleg ca nici macar vata nu se da de catre spital...sau cum??
..sau mai bine zis...ce se mai da de catre spital in ziua de azi?...masa de operatie, patul si timpul doctorului poate..in rest...aduceti de-acas, nu?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia oricum il platesti pe dr.(doar ii dam o atentie in plic, nu?). nu se da vata, calmante, nimic. erai ca la hotel acolo...bine...unul de cea mai joasa speta, caci la ce conditii sunt....
ba da iti dau...termometrul sa verifici daca ai febra si atat. In rest eu nu le-am vazut pe asistente, doar pe cele de la neonatologie, cand veneau cu copii. si pe dr., care venea zilnic sa ma vada.
Nasol de tot...fereasca sfantul...

la noi s-a innorat.
eu ma pregatesc sa merg dupa pitic.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hop si eu...abia acum am luat o pauza

eu nu am nici o veste...nici buna nici rea...dar totusi eu pun totul pe seama stresului si oboselii...ieri seara am plecat de la birou la 9,30 direct la o cina oficiala si am ajuns acasa la miezul noptii

prezuri numai durex

o vecina de-a mea si-a dus pana si algocalmin cand a nascut...atunci am zis ca daca spitalele nu-ti mai dau nici algocalmin inseamna ca vine sfarsitul lumii...si te duci cu toate ale tale in punguta la spital unde de fapt trebuie sa fi recunoscatoare ca un medic isi pierde timpul cu tine pana reusesti sa nasti


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Fetele , m-am intors de la gineco si cu vesti bunicele. Toate organele sunt la locul lor , intacte , mai trebuie tratata rana de pe col (care cica nu e chiar o tragedie). M-am linistit ca eram intrata rau in trepidatzii.
Aflu si eu noutati ? Care mai e situatia ?

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mda...de fapt, daca imi aduc bine aminte, cand l-a operat pe cumnatel de apendicita....ne-a trimis sa-i luam copilului plosca...de...vis-a-vis..."e un magazin cu articole sanitare, vedeti ca au acolo" ...deci, e clar, nu trebuie sa ma mire nimic...

..si ajungi sa preferi mai bine spitalul particular...amcar acolo stii ca dai pogonu' d ebani..pe care oricum ajungi sa-l dai si la stat...cu tot cu "atentii"...dar macar stii ca ai de toate..si ca pana al urma, in pretul final sunt inlcuse toate..vata, plosca, atentii, etc...apai nu asa?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu nu ma mai bag la discutiile referitoare la sistemul sanitar romanesc, ca iar imi amintesc de cate am tras cu maica-mea si nu doar cu ea... si ma enervez de nu-mi mai trece...

multumesc de batistute, fetelor...
nu stiu ce-i cu mine de nu reusesc sa ma adun...

o mica veste buna: s-a rezolvat cu masina ce nu se rezolvase si ma temeam ca nu o vom scoate la capat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Eu cand o sa fac un bb o sa ma dau pe langa dr mea sa-mi faca un loc intr-o rezerva mai normala ca am inteles ca lucreaza la Pantelimon.
Sper sa si reusesc.


Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vezi Ralule ca o veste buna tot ai primit azi
Iesi afara din butoi ca altfel vin si te scot eu de acolo cu mana mea
Fluturas ai vazut ca nici tu nu vii cu vesti rele? Cauterizarea nu e mare lucru, se rezolva repede si fara dureri. Bine ca nu-i mai rau.
Kreliutz da tu ce credeai ca la stat, iti da de toate? Da de unde! Sper sa nu trebuiasca sa-l trimit pe sotz sa-mi cumpere una, alta, da si pe mine asa ma enerveaza ca platesc o gramda de bani CAS-ul si nu beneficiez de nimic. Ca daca e sa-mi fac niste analize, tot la particular ma duc unde chiar daca platesc macar nu stau la coada si se poarte mai frumos cu mine si oricum la stat iti face numa niste chestii gratuit, dupa ce stai o jum de zi la rand si restul te trimite sa le platesti. Pai dupa ce Dumnezeu mai platim asigurarile, Doamne bate-le!!!

34+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput