Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Gio ieri m-am luat cu alte cele (de cand mi-a vandut Boticu pontul cu site-ul cu carti online, mai trag cu cate o carte, si ieri m-a furat rau carticica, plus am plecat si mai repede, ca a venit in vizita nasa mea de botez de la Bucale).
Ce sa zic, tin pumnii sa iei jobul de la notariat, hai ca pana in mai nu mai este mult, si pentru banii aia eu zic ca merita sa astepti.

Si ca sa fiu la subiect, gravida m-am visat si eu de cateva ori, inca primele dati cand m-am visat asa, inca nu experimentasem practic , si alea au fost chiar faine visele, cu toate ca tin minte la unul ca ajunsesem sa ma intreb in vis cum naiba de-am ramas eu gravida... asa, de la 'spiritu santu'. Ultimele vise insa au fost nasoale, ceva de genul ca trebuia deja sa nasc, eram in travaliu si n-aveam medic si eram toata panicata... Ma rog, astea sunt explicabile, ca recunosc si constient ca mi-e teama.
Cu prezul, daca e folosit corect este foarte sigur. Dar asta inseamna fara 'jucat' pe unde nu trebuie fara 'caciulitza', verificat prezul inainte si dupa (inainte prin presarea pachetelului, trebuie sa opuna putina rezistenta, semn ca este intact ambalajul, dupa daca se rupe se vede si cu ochiul liber si se pot lua masuri suplimentare) si evident, folosit niste marci de calitate cumparate din locuri sigure, nu de pe taraba. Ar mai fi si faptul ca e bine sa fie depozitate (dupa cumparare) in cutia de carton in care vin, ca sa fie protejate). Asa ca, parerea mea e ca daca a ramas cineva gravi cu prez, inseamna ca nu l-a folosit corect. Si nu va mai speriati asa, pana la urma si cu pilule s-au mai vazut gravidutze, si asta tot din cauza utilizarii incorecte. Mijloc de protectie 100% sigur nu exista. Si vorba sotzului cand ma mai panichez eu 'acuma ce-ti tot faci atatea probleme, ca maritata esti deja'.

Butterfly tinem pumnii sa fie bine la gine.

Fetelor, va doresc o zi cat mai buna!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Alinutza , multzumesc mult de tot ! Doamne-ajuta !
Gio, pumni stransi pt fata !

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

FETILI , NU MAI E NIMENI PRIN ZONA ? AM RAMAS IO DE PAZAAA ???!!

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

io mi-s aci...taman adunata di pe drumurile "arministrative"...am lasat la banet la statu palma asta...de mi s-a facut rau...nema bani in casa..nema bani in portofel....iau astia o gramada de bani, sa dea naiba!....si daca vedeti hal de organizare la ghisee...te doare mintea....la un ghiseu prezinti decalratia de impunere, te baga in calculator, transmite datele la ghiseul nr 2, care, btw..e la 50 cm distanta, si abia acolo platesti si primesti chitanta...pai..dc sa nu hranesti 1 gura, cand poti fi fraieri si poti hrani 2 guri, nu?..si pentru asta, mai si stai la coada, cumintel ...

fluturas, hai, curaj curaj...ca tre sa-mi dai si mie, stii tu ...
Aly, da-mi voie sa te contrazic...cel mai sigur mijloc de protectie impotriva bebeilor este.....abstinenta
Gio, te trezisi?..hai ca a vneit cafeaua, n-ai auzit?
onutzu...ia zii, ai trecut si tu pe rosu, sau tot al invizibil esti?

reviu, ma duc la o tziga....acu'...cat nu e nici un problem


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt eu prin zona. mi-am platit impozitele catre stat (pana la anul nu mai avem treaba cu ele), mi-am luat o bluzica mov si am facut programare la dr. pt. implant(marti, ora 20).
Kitzy te intrebam ca este lista la Odiseea sarcinii. e foarte buna, eu de acolo m-am inspirat si de la alte mamici care au nascut la aceeasi maternitate. sa nu uiti de tampoane facute din vata si tifon, asta daca nasti natural.
Aly foarte explicita ai fost in indicatii. eu mai stiu ca atunci cand pui preze, trebuie sa ti varful intre degetele, ca sa nu fie plin cu aer, caci exista riscul de a se sparge.
cred, ca si fetele au folosit preze de firma, nu no name, luate de pe te miri unde.
Imi aduc aminte de o faza haioasa in Alba. cand am mers in dec., am intrat la Sensiblu si am luat preze. Iesim din farmacie si eu tare curioasa sa citesc cum sunt alea si ce forma au, dau bot in bot cu un tip de care eram super indragostita in liceu. Tipul a vazut ce admiram eu, m-am facut rosie ca racul, le-am bagat in geanta, l-am luat pe Clau de mana si am grabit pasul.
Fluturas bafta la gine, sper sa fie bine sa te poti apuca de treaba.
eu prima data fac implantul dentar, si asa prin vara ne apucam si noi. Sper...caci e tot mai usor cu marco, si mie cam groaza sa revin la pampersi, colici, plansete, alaptat si alte cele. dar e bine sa fie 2, de preferat surioara.
Oana te asteptam cu vesti...sper sa nu fie nimic, doar o alarma falsa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia eu sunt trezita de la 8, doar ca am avut treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Fetelor , io cu dentistu' amterminat , sunt pe ultima suta de metri. Cu gineco mai am....

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fluturas eu sunt varza in gura. am dantura slaba si se rup la greu. atatia bani am bagat in ea, incat imi spun Ioana-gura-de-aur. In plus implantul ma va usura iar de cateva sute de euroi. Noroc ca am barbat care ma impinge de la spate sa merg...ca altfel....

apropo, aseara la ora 20 am vazut pe prima emisiunea Prima zi. vad ca e cu nasteri in direct, mama ce am bocxit...m-a emotionat la culme. dar parca, tare naspa e sa vezi asa ceva. Nici nu l-am lasat pe clau sa se uite, cu toate ca nu arata direct la tinta, dar cand vezi prin ce trece femeia aia....mi-am derulat filmul meu in minte......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ziua buna, frumoaselor!
Va mai las si eu aici un ceiut si cate o cafeluta, daca mai bea cineva la ora asta si ma pregatesc sa plec la munca.
Nici azi nu-s in apele mele... M-am si saturat de starea asta.
Dar gata, nu vreau sa va mai deranjez cu plansul meu ...
Sa aveti spor in toate! V-am pupat!

ps - diseara fac pilaf cu snitele... N-am avut chef sa-l fac in dimineata asta

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio n-am dat chiar toate indicatiile, ce spuneai tu scrie si pe prospectul lor din cutie. Faina patzania ta cu prezurile . Ce sa spun, ca eu si acuma ma inrosesc pana in varful urechilor cand cumpar prezuri.

Kreliutz mda, ai tu dreptate voiam sa scriu 'contraceptie', dar m-am grabit si-am scris 'protectie'. Oricum, nu stiu pe cine ar bucura metoda aia de 'protectie', pe mine una sigur nu ma incanta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput