Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia, oana cat va intarziat? Mie 5 zile, si el venea la 28 fix. era normal sa-mi fac fel de fel de scenarii....azi ma gandeam chiar cand voi naste. am luat-o rau pe uscat.
si acum ca sunt ok, musai sa fac implantul ala...macar daca se mai intampla vreo intarziere sa nu-mi para rau.
Krelia sper ca ai terminat cu sedinta. cam rar o sedinta sa se termine intr-o ora.
Oana voi aveti nevoie de camasi,. sunt scumpe rau...dar misto.
Da Kitzy pe tine te intrebasem de dr. asta.
Lista cu bagajul de spital ai luat-o de pe forum, nu?
cu miscarea capului...depinde ce anestezie iti face. la epidurala nu e cazul, numai la aia ce te adoarme de tot. mai e una care nu are legatura cu miscatul capului, dar imi scapa denumirea ei.
Ral . si eu trebuie sa fac o ciorba, dar nu stiu de care. cred ca o fac de legume si bag si ceva oscioare de porc. Numai Clau o va manca, doar eu cica sunt la dieta.
sa stii ca si pe mine ma doare mai tare spatele cand sunt la cm, cred ca si la tine e la fel.
Aly o fi avut mult de lucru, de nu a mai intrat.

merg sa-i fac la pitic mancarea si pe urma la al meu sot.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

acu 10 min am terminat ....iar fac un secol pe drum spre casa......asta e!
Gio, mie cred ca se apropie de 10...dar, tinand cont ca de cand renuntaram la pasti, mi s-a dereglat din nou...si ca folosim si preze....desi, am mai auzit eu cazuri de copii nascuti cu preze .....dar....hai sa mai asteptam

pup fete, pe maine!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz io am alta varianta...cica daca visezi pe cineva ca a murit asta inseamna ca i-a murit moartea
incurcate mai sunt visele astea
...dar ce inseamna ca ma visez gravida tot nu am descoperit

quote:
Originally posted by kitzy

Oana iti pot spune ce contine bagajul, dar de ce ma intrebi? Ai ceva planuri si nu stim noi?



n-am nici un plan, acu asta ar fi ultimul lucru la care m-as gandi
eu intrebam de curioasa...si ma gandeam daca ti-ai pus ceva de citit (e aiurea stiu! ...dar eu vesnic am cate ceva de citit, un contract, un proces-verbal etc...daca nu gasesc eu o carte de specialitate... si mi-a intrat in sange)...poate cand mi-oi face bagajul pt maternitate o sa scap de treaba asta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

am mai auzit eu cazuri de copii nascuti cu preze .....dar....hai sa mai asteptam

pup fete, pe maine!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



poftim!!! nu ma speria ...pai atunci care metoda mai e sigura?
la mine deocamdata intarzierea e de 5 zile


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mie taman mi-o venit ...asa ca am iesit si eu din club ...
onutz, da, asa stiam si eu, ca daca visezi pe cineva ca a murit inseama ca i-a murit maortea...eu mi-aduc aminte ca l-am vsat odata pe taica-miu mort..in cosciug...of, ce vis aiurea...acum multi ani..si parca anul trecut am visat-o si pe maica-mea..si chair m-am trezit plangand, suspinand...faza care nu mi s-a mai intamplat niciodata...in fine...da' acu'...cu acest copil baiat...necunoscut si nascut de mine in vis..cine stie.....probabil s-o fi gandit subconstientul meu prea mult la bebei...de cand cu prietena mea...

si tu te visezi cu burta?
uite ce am gasit eu ca ar insemna...
GRAVIDA: (ca tu esti gravida) depinde de felul cum privesti posibilitatea de a avea un copil: teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util; (o alta femeie) idei, responsabilitati, imaginatie, inspiratie, mari resurse pentru a ajunge la rezultate favorabile, creativitate.

nu te speriu...chiar zilele trecute am auzit o astfel d epoveste cu o tanti care a ramas gravi cu preze..oricm, chestiile astea se intampla odata la nush cat timp...si..ori s-a ciupit preze, ori s-a facut o gaurica mica mica [:]..altfel nu-mi explic, totusi...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana poate maine ne dai si tu vestea buna. vad ca scapase si Krelia.
Fata nasei mele a ramas gravi cu prezervativ. Cica s-ar fi rupt in timpul contactului. asa ca totul e posibil.....
ma duc la , ca mor de somn.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

apropos de copii...va las ceva frumos..care mi-a marcat mie clasele primare...cand eram je mare dansatoare in echipa de dans a scolii ..si dansam dupa melodia asta:
http://www.youtube.com/watch?v=5ywI71sI8io&feature=related

ma duc si eu la somnik...ca maine de dimienata am program administrativ, asa ca ne auzim mai dupa ora 10


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Neatza fetili !!!! Mi se pare mie sau miroase a gravideala prin zona ?! Vreau si io !!!! Da' deocamdata am programare azi la gineco si am nishte emotzii....mari rau de tot !!! Nu ma lasati singuricaaaa pt ca o sa mor ! Hai la cafelutza , e caldaaaa !!!!

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Butterfly1 spune:

Mah , toata lumea doarme ???? Pai asa harnicutze sunteti voooi ??? Hai mai repede la cafelutza !

Butterfly1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Fluturas daca dai si un ceiutz pt mine, is cea mai fericita
De ce ai asa emotii la gineco?
Gio lista cu bagajul am luat-o partial de pe net, partial de la nasa mea care a nascut tot unde o sa nasc si eu si am facut asa, o combinatie cu ceea ce-mi trebuie.
Deci se simte iz de gravidutze pe aici?Onutzule ne dai tu ceva veste? ca Gio s-a scos deocamdata

34+ cu Diana

AMR 7 saptamani!!!

Mergi la inceput