LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina vezi cum se prezinta pana diseara, poate si.a facut sila de la ceva, o fi bagat ceva in gura....stai sa ajungi acasa....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Irina, sa nu fi mancat prea mult! A mea asa face seara cand baga in ea in nestire si mai bea si aproape jumate de litru de lapte. Are preaplin si trebuie sa evacueze surplusul (pe mine, pe pat, pe covor).
Giova, spor la treaba. Cat despre constipatie.....si la noi e aceeasi treaba! Dezastru! SI uite ca de la dezastrul asta i s-a tras facutul la WC si la olita.De luni face kk la WC, dupa ce pana acum n-a avut nici o intentie. Dar s-a chinuit in asa hal cu constipatia, i-am tot spus ca WC-ul o ajuta sa faca si pana la urma a cerut singura. Deci sunt 5 zile consecutiv. Maaare chestie pt noi.
Ioana, . Iar antibiotic la Razvanel? CAt de inteleg eu cu locurile de joaca, copii bolnavi, etc. A mea n-a mai fost in locuri din astea de cand s-a nascut bebelul si tot a luat cate ceva te miri de unde. Fotografii chiar nu apuc (nici sa fac, nici sa pun pe net). Asa ca le pun din nou pe cele din urma http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/BotezRazvan
http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Razvan
Cosmi,


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Brandusa pai asta e buba ca azi dimineata ca niciodata nu a papat tot biberonul ci doar jumate , a mai bagat o felie de salam cu paine si la pranz incepuse sa ii dea spanac pe care el il mananca foarte bine , deci nu era plin de loc. Ma ingrijoreaza un pic , de abia astept sa ajung acasa.Am vazut pozele ca picassa merge de aici , ai doi copii superbi



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Sunt perfect de acord cu Giova! Eu nu citesc pe dincolo tocmai pt ca nu ma intereseaza subiectul, asa ca nu ma afecteaza in nici un fel ce se posteaza. Marakino, vezi-ti de treaba si nu te enerva degeaba, chiar nu are sens, nu ai cu cine si nu merita!

Brandusa, nu prea i-as fi dat antibiotic mai ales ca avea doar "in pic" de rosu in gat dar seara a facut si ceva temperatura (38.3) si mi-a fost frica sa-l las asa, sa-i faca pe dimineata lui tanti 40 (ca el cam asa face de la gat)si eu sa mor de inima la birou ca nu stiu ce face puiul! Las' ca ne facem noi mari si trec toate! Mie mi se rupe inima de copilasii cu probleme si ma gandesc ce e in sufletul parintilor lor (acum am citit de ex ca Emmei, fetita adeiciolac, i-au descoperit iar gangliono cancerosi, asta dupa ce facuse chimio si regresase cancerul........of Doamne, astea necazuri!) am vazut pozele cu bucuriile tale! Sunt absolut minunati! iar Razvanel seamana perfect cu tine si are niste ochi bestiali

Irino, e foarte posibil sa fi vomitat Mario de la gat. Pentru linistea ta si pentru un we fara stres du-te totusi la medic sa vezi care-i treaba! Sanatate multa frumosului! Sarcina usoara finutei tale si un bb sanatos!

Eu am fost sa pap ceva cu varu-meu si am intrat pana la un magazin de electro sa-si cumpere el nu stiu ce baterii si am vazut ca au un stand cu parfumuri frantuzesti "D&P perfum". Am incercat ceva Gabriela Sabatini, este exact pe gustul meu, cred ca stiu ce vreau de 8 martie




Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana si eu zic la fel , nici eu nu citesc acolo niciodata ( exceptand ieri cand nu stiam care pe care) pentru ca efectiv nu ma intereseaza. Imi pare rau pe de o parte ca sunt fete cu care as fi vrut sa mai tin legatura insa cu altele...Doamne fereste si pazeste...stiu eu ce stiu.Asa ca abtine-te si stai linsitita.
Ioana la asta ma gandeam si eu , tot la gat , ca mi s-a parut azi noapte ca dadea sa tuseasca sau mai bine zis il jena ceva, iar tembelul de medic iar a plecat cu echipa pana maine seara. Vad eu diseara.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daca nu cititi, cum puteti comenta pe seama subiectelor ce se discuta acolo ?
Giova, te rog sterge-ma de pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Deea dc la mine te refereai eu am explicat ce si cum .In orice caz nu am de ce sa ma justific tie si nimanui unde scriu si ce citesc. Si dc tot suntem aici tu de unde stii ce se comenteaza aici dc nu citesti? Iar chestia cu stersul de pe prima pagina...e.Nu mai comentez ca asa as zice vreo doua cuiva de sa ii sara fulgii, dar nu merita nici sa imi stric oja de pe unghii ca sa tastez( sa nu intelegi gresit nu ma refer la tine).
Asa ca nu inteleg ce rost a avut interventia ta aici, scrie dincolo , cum ai spus , dc aveai ceva de zis exista pm , nu mai agita apele, sarbatoreste 1 Martie cu dulceata mica si lasa-ne pe noi ca nu suntem la nivelul vostru (asta nu ai zis-o tu). Hai sa ramanem in pace si liniste.
Mai am putin si plec acasa la iubirea mea , de abia astept.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ana ma lasi fara cuvinte...atac la persoanE nu a fost cand chipurile ne-am identificat in maimute urlatoare si children of hell? mai fatuca stai cuminte.....gandeste.te ce sa cumperi pt Diana cand te mai duci sa dormi pe acolo...stai cuminte ca deja impresia ai lasat.o atunci cand ai zis ca ti se face scarba...


Draga Maraki , nu era intentia mea sa te las fara cuvinte . Am facut ceea ce este corect si as face cu oricine care ar depasii limita bunului simt , oricand . De data asta ai fost tu ceea carea jignit . Iar ce cadouri cumpar eu si cui , nu are ce sa te priveasca pe tine , nu ? Sau aveai intentia sa ma enervezi ? Ai reusit doar pt o clipa , eu imi dau seama cand chiar nu are rost sa ma enervez pt anumite persoane pt care nu are nici un rost ...... Pt informatia ta , daca vorbesti de Diana , fetita Monicai sa stii ca nu am dormit la ei niciodata .... nu aveam de ce .... am casa la 20 km de ei . Si inca ceva , nu cred ca e cazul sa vorbesti de impresia pe care o lasa cineva ..... mai ales tu .
Asa ca te rog , lasa-ma in pace , uita ca exist si nu imi spune sa stau cuminte . Iti doresc toate cele bune .


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ce i balamucul asta aici??????????????
MARAKI stai calma ....fetelor cred ca deja am luat o razna, zici ca suntem la nebuni ...daca cineva vrea sa comenteze s o faca pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

am scris, da s-a dus mesaju in neant si nu mai am forta sa rescriu-n-avea legaturacu discutiile astea aprinse...vroiam doar sa av zic ac alex e bine sia inceput sa mai vb si romaneste-cinste lu mamaie, iar eu am dat laringita-otita pe o gripa nasoooala..
Cosmi- acu nu te mai uit ca fusasi fix inaintea mea: esti o mamica extraordinara si e normal sa se vada rezultatele. bravo voua!

va pup pe toate si ma car sa bolesc linistita acasa!

irina-sper sa fie ok mario si sa fii fost doar o intamplare datul la boboci.

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput