LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Irina, nu ma refeream la tine in special. Am observat ca toate fetele care au avut ceva de zis in urma ultimului subiect de raca, au spus ca NU citesc la acel subiect. Si atunci, am intrebat si eu, mai mult retoric, daca nu citesc despre un anumit subiect, cum iti poti forma o parere, indeajuns incat sa poti sa-l comentezi? Si mai e o forma de ironie in toata treaba asta. Acel subiect a fost format deoarece stilul de a scrie a celor de la Prietene deranja persoanele care scriu aici. Acel grup s-a retras, tocmai pentru ca voi sa nu mai trebuiasca sa cititi lucruri care va deranjeaza. Nu zic ca nu aveti dreptul, e dreptul oricui sa citeasca orice pe acest forum. Intrebarea mea e de ce ? De ce continuati sa cititi ceva care oricum nu va intereseaza, nu sunteti de acord, nu va place, etc ? Si mai mult decat atat, va dati cu parerea despre unele subiecte pe care nici nu le cititi, ori le cititi partial si le interpretati in asa fel incat sa dea bine pozitiei pe care o aveti, fara sa omiteti sa si jigniti acel grup, la fiecare afirmatie.

PS. Nu uitati sa ma stergeti, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ok deci ramane pe pm.
Acum am vb acasa cica s-a trezit Mario suparat , plangacios , morocanos cu o mica tuse. Am vb cu doctorul care ca e obicei e cu echipa ca au meci la Focsani si a zis ca e de la gat. Eu imi tratez copilul numai prin telefon. A zis sa ii dau augumentin 5 ml la 12 ore si panadol si ketof.Dc a zis ca nu se amelioreaza mi-a zis unde sa merg. Oricum in orasul asta de doi lei pediatrii sunt numai pana in ora 15. Sper sa nu ajung prin alte parti . Doamne ajuta!



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aoleu, aoleu!!!! uite cu ce-mi pierd eu timpul....
eu am citit, doar dupa ce a zis maraki de maimute urlatoare, si children of hell. si am citit de 2 ori si tot nu am vazut, ce sa faci daca am citit pe diagonala din lipsa de timp.
pe urma am aflat care e postarea si cine e autorul...... si gata...revin la spiridusi.

Marco a dat ghiocei la educatoare si directoare, si la iubita lui un martisor. cealalata fetita nu a fost la gradi(il pastram pt. la anul, daca o mai fii acolo).
Am primit si eu un martisor facut de marco, doamne ce impresionata am fost....pacat ca i l-am lasat lui pe masina si l-a facut varza. sa mearga Clau sa adune biucatile, poate reusesc sa-l fac ca la inceput.

pe urma putin in parc si gata, acasa ca am treaba.

Maraki acum mi-a zis Aly(e de la mirese), ca e facut cu o forma, ma gandeam eu ca e prea reusit.
Deea te sterg cand intru cu bebeianfeb.
Irina of...sper sa nu fie nimic grav cu Mario.
Bee marco a facut o singura data la wc kk si tare s-a cam speriat, nu stiu de ce...i-am explicat, dar oricum e diferita senzatia ca atunci cand e in pampers. sper sa-si revina la normal, caci noi avem perioade dintr-astea de cateva zile.

Sunt tare necajita , nasul e tot mai rau...cica metastaza i-a ajuns la plamani, el zice ca de la Cluj i-au zis ca are si la gat....of doamne. astea necazuri si probleme.

revin mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutari tuturor si
Eu sunt super obosita dar taaaaare bucurasa ca maine zboe dupa piticul meu . Am scapat ieri de examen, a fost aiurea ca a trebuit sa ma trezesc la 4 dimineata sa ma poate duce Jean si sa se intoarc din Belgia la serviciu iar eu nu am avut examenul decat de la 14,30 dar a fost ok, ma bucur ca am scapat de grija asta, era sa o iau in alta directie in metro de vreo 2 ori de ametita de cap ce eram, ca nu dormisem aproape deloc cu o noapte inainte.
Maraki merçi ca ai intrebat de mine,hahahah m-ai bagat in ceata cu postarea cu mainutele dar cum citisem in diagonala am zis ca e vb de ceva film
Ioana ne vedem sigur, te sun eu.
OOOPS aveam multe de zis dar acum vad ca sunt in intarziere si ma asteapta Jean jos sa mergem la cumparaturi am uitat de mine pe DC , revin deseara.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ca o incheiere la ce a fost: Ana mi.a servit-o la faza cu dormitul.


Giova ce martisor ti.a facut Marcolino?
Silvi drum bun, sa ajungeti cu bine la Alain si sa va intoarceti sanatosi
Ioana, sanatate Razvanicului Acum ma gandesc sa nu il duc pe Angelo in locul ala de joaca Cocoloco.

hai sa vedem daca m.am ales cu un martisor rosu

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

l-am hasait pe marco de la desene de la comp, ca sa pot scrie si eu un mesaj.
Am vrut sa fac ciorba si mi-am dat seama ca am uitat sa cumpar ceapa. asa ca il astept pe Clau, pana atunci am mai facut una alta prin casa.

Si cum nu pot sa tac, trebuie sa zic si eu ceva.
Nu vreau sa-i iau apararea marakinei, dar Ana tu nu ai vazut conversatiile in care se batea joc de situatie ei materiala. se pare ca nu i-a trecut si cum s-a simtit atacata, a "muscat" si ea.
Nu cred ca este cineva care nu a trecut prin situatii mai grele cu banii, dar asta nu e motiv de barfa si batjocura pe forum sau in conversatii private. jigniri si aluzii au fost si la celalalt subiect. mai ales la inceput cand il citeam, de multe ori se facea referire la mine, si nu cred ca sunt paranoia.
dar am dat dovada de diplomatie si cum am citit, asa am si uitat. de aceea nici nu mai citesc acolo, putinele fete cu care vorbesc, le pot contacta si in alt mod, daca vreau sa aflu ceva despre ele si spiridusi.

Ana de France, nu stiu cum se face ca nimeresti taman in mijl.. sper sa scapati cu bine de gripe si alte boli. Ma bucur ca a inceput sa vb. Alex si in romaneste. Musai sa o ti pe mamaie cat mai mult la voi.
Silvia ma bucur ca ai scapat de examen. sper sa il iei.
Dar cel mai tare ma bucur ca mergi dupa Alain. cred ca nu vei dormi nici noaptea asta, numai la gandul revederii piticului. Cat stai in tara?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acum am vazut ca a scris maraki.
Mi-a facut un fel de vaza, cu flori in ea. 2, ca si la morti, acum imi dau seama. lasa ca, daca-l refac, il pozez, ca sa am amintire. sunt curioasa ce fac de 8 martie, caci am auzit eu ca lucra de zori la ceva.
Maine se dau martisoare, eu sper sa nu primesti, totusi, cu toate ca-ti doresti unul, dar nu dintr-asta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova, Alexandre a inceput pe romaneste sa vb Si pt. ca mi.ai adus aminte: Ana de France insanatosire grabnica E groaznic sa suferi de otita, tare dureroasa este!
Giova si eu am vrut sa ma apuc sa fac o ciorbita de porc, am o leneeeee sa curat legumele......o aman pe maine....Imi fac nervi cu italienii, a fost Robert bolnav si nu au vrut sa.i dea liber ( avea de luat 3 zile adunate in 3 sapt ) S.a dus la sv cu febra timp de 3 zile la rand, de libere nu au vrut sa auda italienii....intr.o zi ma supar si sun la rest. sa le zic ca Robert ramane acasa in libere pt. ca este bolnav. Azi cand se duce la sv. il intreaba de ce nu si.a luat libere timp de 3 sapt Sa mor, nu alta!!! Cica asteapta hartie de la medic Sapt. viitoare ma duc sa iau salariu, o sa intru un pic in ei ca nu se mai poate

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Giova, chiar as vrea sa stiu si eu care sunt acele muscaturi ce le-a suferit M. Eu nu stiu daca i-am adresat mai mult de cateva cuvinte, vreodata, si acelea, nu au fost muscaturi in mod sigur. Dar, deh, unii musca si fara sa aiba motiv, de dragul de a vedea sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Giovaaaa (sau alte fete) am si eu nevoie de un mic ajutor. A postat la un mom dat Giova un link, ceva legat de gradi unde e Marco, de ce activitati si jocuri vor face (parca despre asta era vorba) si nu mai stiu unde sa-l caut. Daca stie cineva la ce ma refer nu pune linkul aici? Multumesc mult de tot

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput