LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata de la Germanica,

Gabi iti raspund aici ca imi este mai comod Am programul DC++ si de acolo descarc filme, muzica,de fapt orice ai nevoie, gasesti la useri. Poti sa il cauti pe net si sa-l dld iar daca nu stii setarile, scrie un PM la mine si te ajut cand il instalezi. Sa stii ca a inceput sa devina mai interesant, la inceput nu prea m.a atras seria 3
Astery, poarta mama bujuurile ca e frumos sa ai ceva de calitate si super ca ai un sot care nu uita cand trebuie sa te cadoriseasca Eu in privinta asta duc lipsa Cred ca tine de educatie, ce a vazut in casa asta face Mi.am amintit ca de cate ori pleaca socra-miu la sv si-i urez " sv. usor " raspunsul e.....pauza Nici merci, nici....Eu sant invatata sa spun " multumesc " de cate ori este cazul, daca mi se aduce un pahar cu apa spun ms. dar socrosenia mi.a atras atentia cu ani in urma ca nu trebuie sa spun din orice. Asa si cu cadourile, scuza este ca 1 si 8 Martie nu sant sarbatori in Grecia

Fetelor v.ati pus babele? A mea a fost ieri pe 4 Cum a fost vremea in Bucuresti?
Giova deci si tu ca mine! Angelo a adormit pe la 23.30 aseara, stiu ca trebuia sa il dezvat de elefant odata si odata dar tare greu este Astazi a mancat 2 stiksuri si atat....ieri putina supa si in rest numai branza crema cu vanile, fructe, cioco....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Aseara s-a lovit Ale cu gurita de masa de joaca si cred ca si-a spart buzita ca a inceput sa-i curga sange din gurita, s-a speriat Andreea rau de tot, ma intreba ce si faca...Eram impreuna cand s-a intamplat dar nu am apucat s-o prind inaite sa se loveasca. Am apucat-o prea tarziu, s-o duc la baie sa o spal la gurita ca se speriase mititica.I-a trecut sangerarea si ne-am gandit noi ca ea este mai nazdravana decat Andrei si se catara mai mult si nu e precauta.
Am aerisit aseara cu Andrei in camera si l-am invelit intr-o paturica pana la gat, i-am zis sa stea acolo sub paturica ca e geamul deschis si vine frigul si ingheata piciorusele daca le scoate de acolo.A stat dragutul de el pana l-am lasat eu sa iasa.
Andrei sarea in pat aseara si la un moment dat a tras destul de tare de perdea si a sarit din vreo 3 carlige , l-am apucat de mana si l-am oprit din sarit si certat ...el a fost foarte mirat ca il cert eu nu-l cert de obicei, dar cred ca si tonul l-a mirat...A zis imediat "imi paie iau mami"(imi pare rau) si m-am simtit f prost,ultimul om, dar mai fetelor nu pot sa zic ca il si vedeam cu galeria aia in cap, mi-a fost frica sincer.Ne-am imbratisat, i-am zis ca il iert si sa nu mai faca asa ca se va lovi si il va durea.Sper sa fi inteles.

Dimineata Dan a plecat la Constanta si el s-a trezit atunci pentru laptic , pe la 5 jumate.Si i-am zis daca vrea sa vina cu mine in pat si a zis ca "daaa place in pat la mamiii"S-a cocolosit langa mami si a zic ca vrea sa-l ia mami in batzica...o doamne cum ma impart eu in doua dupa ce nasc.Oare o sa am loc sa-i iubesc pe amnadoi la fel , in acelasi timp.Ma tot gandesc la asta mai fetelor.

Maraki despre ce babe vorbesti?Ieri a fost f frumos la Bucuresti , soare si un vanticel usor de primavara.21 grade.


Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cosmi spor in tot ce faci.
Dai si tu lui Stef dim. , pe stomacul gol o lingurita de miere si baga in el Activia. Mult spanac, mazare, broccoli, portocale, pere, prune uscate, cereale de la Nestle cu fibre si prune, taratze de grau si lista ar putea continua.
Astery de la ce a facut diaree? of.....
Barbatii nu pot fii perfecti, ca doar nici noi nu suntem...asa ca nu am pretentii foarte mari.el are multe altele pe cap...macar flori de ziua mea mi-a cumparat....si i-a luat si piticului ca sa-mi dea el personal.
Maraki normal ca tine de buna crestere si de cum e invatat in familie. La noi e lipsa de timp si super aglomeratie, sedinte peste sedinte, lipsa masinii....asa ca-l iert. compenseaza el pe celelalte parti.
am vazut o bluza misto, pe nuante de mov si am vrut sa o cumpar ieri...nu mai era. Duminica erau 4 bluze, marti dim. nici una. doamne fereste...au trecut ca painea calda. Uite s-a dus si cadoul meu de 8 martie. poate mai dau maine o tura prin magazine. daca nu primesc, imi fac eu cadou, din partea sotului si pe banii lui.
Tu trebuie sa-l dezveti de elefant, dar eu de suzeta????
tot e bine ca o ia doar la somn seara. Ziua le vede prin casa dar nu le cere. Pt. mine e un pas important asta.
Acina ti s-a pus tie pata pe nasterea in apa...dar e si distanta mare pana in Brasov...totusi e cam riscant...parerea mea.
Mie mi-ar fi frica la al 2-lea sa nu-l fac acasa...la cat de rpede l-am nascut pe Marco. ce sa mai zic...deplasari in alte orase.
eu am o prietena care a nascut in apa, la Victoria. dar nu e ceva iesit din comun, sau spectaculos. ea a plecat din Sibiu, cand i s-a rupt apa. Si-a facut epidurala, a bagat-o in jacuzzi si mi-a zis ca a simtit cum iese Bri din ea, ca un pestisor se vedea in apa. Pe urma, dr.a luat-o si i-a aruncat-o pe piept.
asta a fost tot....marea nastere in apa...o deceptie pt. ea.

Referitor la operatiunea pipi ... cica exista un regres si totul e sa nu cedem si sa nu-l mai tot cicalesc si sa-l cert ca de ce face pe el....sa scot in evidenta partea buna...facuttul la olita....am mai primit si alte sfaturi de la dir. de gradi. de azi incepem sa le aplicam...dar i-am atras atentia lui Clau sa nu se sperie daca il sunam si-l punem sa salute pipi care pleaca pe conducta.
asa ca de azi ne jucam cu plushurile, cu olitele si cu apa. si cu Marco printre ele[:].

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pana am trimis eu mesajul...inceput acum o luna...vad ca a scris Acina.
Imi pare rau de ale, dar se mai intampla...de acum sa se tina sora ta. toata chestia e sa nu se mai agite asa si sa actioneze rapid.
Andrei e tare scump...si tare cuminte...auzi sa nu urli la el niciodata. pai Marco cred ca a devenit imun la tonul meu ridicat. i se cam falfaie de tot ce-i zic.
cu impartitul iubirii...si eu ma gandesc cu groaza. nu stiu daca as putea iubi p[e cel de-al 2-lea la fel de mult, si sa nu fac diferente intre ei.
Ai nostri au facut in asa fel, incat nu am simtit ca e una mai preferata sau avantajata. sper sa-mi dea DD puterea sa fac si eu la fel cu ei, asta daca va veni bb2.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Acina nu stii de babe? Intre 1-8 martie se pun babele,trebuie sa iti alegi o zi si cum va fi vremea in ziua respectiva asa este si sufletul tau Deci a fost soare ieri merci mult ca mi.ai spus

mai este un pic si se mananca mucenici

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Giova eu chiar sunt entuziasmata de nasterea in apa , se diminueaza durerile nasterii si nu te mai taie ceea ce mie mi se pare cel mai important.Eu la Andrei am avut nastere indusa si travaliu de 9 ore. Nu zic ca am nascut greu dar se poate si mai bine , efortul de a ne deplasa pana la Bv nu mi se pare prea mare sincer.In 2 ore suntem acolo.Sunt convinsa ca daca mi s-ar rupe apa timpul in care am ajunge s-ar scurta sigur(ar merge Dan cu viteza "luminii")Imi pare rau ca prietena ta a fost dezamagita.
Toate fetele cu care am vorbit si au 2 bebei mi-au zis ca o sa-i iubesc pe amandoi la fel.Adevarul este ca nici eu nu am simtit diferente intre mine si soramea apropo de mama .De unde si obisnuinta noastra de a imparti totul .
Maraki cu placere, nu stiam ca trebuie sa-ti alegi baba, eu nu mi-am ales niciodata.Abia astept si eu mucenicii dar aia clasici cu 8-uri fierte cu nuca si scortisoara si arome, nu cei moldovenesti , ca un cozonacel facuti la cuptor.

Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

Buna fetele..si multumesc pentru primire!!!deci datele noastre sunt David Stefan(18.01.2006), 3 kg, cezariana, date mami:26.08.1978.Ce sa va zic de "duracelu" meu...ca toti piticii nu sta locului o clipa, face numai "minuni". Si noi suntem la operatiunea "olita" mai bine zis..David face direct la WC cu adaptor, dar numai daca il intreb.De bunavoine no way..cu pisi ne descurcam, probleme mari avem la kk..cre` ca se inhiba si fk numai pe el!!In rest, probleme de sanatate cu duiumu..suspect de astm bronsic, am luat la rand toti medicii din Timisoara si pan` la urma am ajuns la un homeopat de care noi suntem ff multumiti, in sensul ca tratatam racelile(care la David sunt periculoase rau, cu wheezing, ajungeam la spital cu el)numai cu granule homeopate. Eu m-am intors la servici cand a fk David un an si de atunci sta cu bona, de care suntem ff multumiti...m-am cam intins cu povestile!

Maraki am incercat cu ODC, din pacate inca nu apare ep 14.Mai incerc

va doresc o zi buna...PS..baba mea e in 7 martie...sa vedem, aku aici ploua de rupe!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Acina ce sa zic...iti doresc bafta. ai vb. cu vreun dr. din Brasov? chiar daca la Andrei ai avut nastere indusa, la bb2 poti sa-l faci intr-o ora, cam atat mi-a trebuit mie de la prima contractie....ceea ce e fosrte scurt.
Daca ai putea sa te internezi acolo cu cateva zile inainte...dar nu stii cand se rupe apa...offffff.......grea problema.
Insa te admir pt. curajul tau...eu una nu as putea.

La noi nu se fac mucenici...mi-a facut mama intr-un an, cred ca in 2006. era la noi si am pus-o sa faca dupa o retata de-a unei bucurestence. au iesit buni, nu zic nu, dar mie mi-e lene sa-i fac singura.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Acina eu am vrut sa-l nasc in apa de David, dar nu am stat decat vreo jumatate de ora in vana. Eram de doua zile in travaliu, fara dureri, contractii, iar cadn mi-au pus perfuzia am intrat in apa. de bine ce-mi era, era si adorm acolo, cu toate contractiile care-si insfarsit incepuse-ra sa-si faca aparitia. Din pacate am fost nevoita sa fac cezariana de urgenta...........aici e foarte la moda, si multe mamici spun ca s-au simtit super si a fost mult mai bine.
.........da de ce sa mergi pana la Brasov?? Nu exiata in tot Bucurestiul un spital dotat cu asa ceva?

.........si eu cu sora mea sutnem tot asa cum povesteti tu. Am fost invatatae sa impartim tot, si mama ne repeta intr-una ca ea ne iubeste la fel pe amandoua. Avem copii de aceeasi varsta dar, uite soarta ne-a aruncat asa departe una de alta, si copii nu se pot bucura si creste impreuna.

Gabi bine ai venit!!.........si eu sunt caraseaca din Oravita. Pe vremuri umblam mult pe la Resita, o am pe matusa si verisoara mea acolo.
Bombo si eu ti-am admirat ieri fetita. Din pacate aici la servici nu pot sa vad filmele. Tareeee dulce!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

scutec nou

Mergi la inceput