LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonjour la toata lumea .
Eu sunt la operatiunea de facut bagaje, sper sa imi incapa toate intr-un geamantan ca am optat pentru un singur bagaj de cala si 2 de mana ca imi ajung, mai ales ca un strumf in brate , cred ca in seara asta merg la Cluj sa mai stau 2 zile si acolo.
Acina, pupici sa va treaca lovitura cat mai repede, se intampla cu piticii nu ai ce sa faci.
Cristina cred ca de la medicamente afacut pitcul tau diaree, o as treaca, papti iaurt si mar copt cu branzica de vaci daac vrea.
Giova felicitari pentru straduinta ta cu pipi cu Marcolino, au am cam amanat operatiunea ca a avut destul stres acum cu atatea schimbari si cu tratamente, o sa o reiau in Franta.
Vad ca discutati despre soti si ma simt datoare sa il laud un pic pe al meu ca nu vede sa i se urce la cap, el nu uita nici o ocazie chiar ii place sa faca cumparaturi cu orice ocazia.....prea mult chiar poate ca asta e un mic ''defect'' al lui dar e prea simpatic ca sa il cert. Si acum de Valentin a intarziat si a venit cu un cofraj cu 6 ghivece mici de flori ca imi plac mie mai nou si am umplut casa cu ele si cu ceva lantisor si cruciulita cu pietricele de m-am simtit si prost ca eu nu luasem nimic ca nu iesim din casa cu invatatul meu . El mi-a luat de-a lungul timpului diverse chestii dar vazut omul ca strica orzul pe gaste cu mine la faza cu bijuteriile.....pur si simplu nu ma atrag si nu fac distinctia intre zirconiu si diamante pt mine una tot o apa si un pamant. Imi plac hainele, pantofii gentile o tona, parfumuri deosebite dar bijuterii...nooop. Le admir pe cineva sau in vitrina dar sincer nu mi le doresc....chestie de mod de a fi desi sincer vb sunt o investitie mai buna decat hainele care trec de la o moda la alta.
Cat despre restul chestiilor legate de barbati usor lenesi genetic chiar daca sunt eroi la munca parca se reseteaza cand ajung acasa, eu aplic o strategie funny, daca imi cere apa sau ceva sa nu se ridice el cand ma pot ridica eu de la calculator ca de e mai aproape cu 2 pasi ii zis ca mi-ar "insenina sufletul" daca nu m-ar ridica pe mine si si-ar lua el de ex, adaptez situatia si replicile in functie de caz rade in hohote si isi ia el pana la urma. Cred ca aproape tot poate fi rezolvat intr-o maniera amuzanta pana la urma, ca sunt baieti buni toti si tatici minunati dar de sunt ....barbati.
Maraki am uitat cu babele de cativa ani nu imi mai aleg ca numai ma enervez ca e clar ca o sa ploua sau ceva, mai bine las ca vad ce imi rezerva viitorul si sper sa fie "cer senin" , sa ii spui si tu la Giorgos sper ca am retinut bine cum se scrie numele lui, ca ai fi extrem de fericita daca ti-ar raspunde la salut sau la urari



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput