LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

BEE,tocmai pe tine te uitam.asa energie desprind mesajele tale,ia te rog sa postezi mai mult poate ma energizez si eu.si parca nu te plangi niciodata,desi tre sa-ti fie greu cu doi micutzi.
IOANA,cum se mai simte razvanel?cum mai e cu bona?
MARAKI,ce bine ca n-a facut crizutze din cauza elefantului,ai baiat cuminte

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt chiaunua de somn...numai la 12 a adormit piticul...si noi odata cu el.
acum m-am trezit sa-i fac laptele...

Silvi imi pare rau ca nu a papat Alain, lasa ca recupereaza cand se va insanatosi.
Bee...aha...o tot pomenesti pe spiridusa...ti-e dor de ea...
lasa ca imediat vine acasa...nu mai e mult.
Maraki imi pare rau ca a inceput Angelos sa simta lipsa elefantului. chiar nu-l accepta pe cel nou?
Gabi bine ai venit la noi!!!! sper sa-ti raspunda maraki, sau Aly caci si ea a fost fan acest serial. sper sa mai revii la noi si sa ne spui mai multe despre David.
Mirela uite ca de kiwi nu stiam. sper sa-l dreg cu astea, cu care am inceput. e bine ca azi a facut de 2 ori: dim. cand a plans si dupa ce l-am adus de la gradi.
Imi pare rau ca e marait Dani si vreme naspa. ma bucur ca esti in medical.....sper sa te si poti odihni putin. cat ai concediu?

gata...sper ca e ok ceaiul de musetel....sa-i fac formula si sa ma bag la somn...ca nu mai rezist.
sper sa nu fi fost foarte incoerenta si sa am greseli mari...dar e de vina oboseala.
.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna dimineata, mamici si pitici, mai mari si mai mici!
Am avut o noapte aproape alba. Si eu nu sunt invatata, si nu prea rezist psihic... adik, io noaptea stiu ca-i pt. somn...
So, Razvan a facut febra, desi este sub tratament, dar cica se mai poate intampla, oricum, daca si azi face febra, probabil ca schimbam antibioticul. O fi dezvoltat rezistenta la ampi si genta. Am procedat in consecinta: sosete cu otet, panadol, supozitor cu novocalmin, dezbracat, scos din sac... Sa va mai spun ca mititelul n-a scos un sunet? Adica n-a miorlait, n-a marait, el imi zambea cu toata fetisoara lui prin intuneric, doar-doar ma trezeam si eu, asta pt. ca eu il tot culcam la loc, desi simteam ca arde tot... mama denaturata ce sunt... oare am fost coerenta?

Bee, pai mami, chiar as arata ca o manelista (asa cum mi s-a mai spus , daca mai retii, cand a implinit Tibi 1 anisor) cu toate bijuurile pe mine, la nunta lui Razvan! Mai, eu spuneam asa in general, ca nu prea am unde sa le port, ca am acolo la casetuta stranse cate ceva, cat pt. vreo 4 nurori...

Mai, eu sincer nu stiu ce merite asa mari am, ca uite ce simpatii imi atrag eu: intai Mihaela, acum Gabi...
Deci Gabi de la Resita, welcome printre noi. Da-ne datele, sa te trecem pe lista, si sa-ti traiasca Davidutul! Eu cu PB nu le am, da' deloc. Sunt pe aici cateva cinefile care te pot lamuri.

In rest, cum stiti, prizonieri in casa, si-mi vine sa mor, simt ca ma sufoc...

Pupicei tuturor!

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna dimineata fetele.
Astery, manelista zici? Cred ca tot de la tine am aflat! Pe mine singurul lucru care m-a frapat la tine, e ca aveai geaca la fel cu sotzul? Asa era? Sta cineva sa cantareasca aurul de pe tine? Brrrr. Io nu le am pe astea. Doar cand vine vorba de scos ochii la barbat mentionez bijuterii de aur. De ce culci tu baiatul in sac? Mai ales cand e bolnav si stii ca pot sa urmeze manevre gen sosete cu otzet. Ai mei nici unul nu sta acoperit noaptea. Parca au furnici in picioare asa arunca paturica/ plapumioara. Dar nu de la asta racesc! Ufff. Ocazional, mai incerc s-o invelesc pe Ana, dar e inutil. Nu suporta si gata. Nu mai vreau nici eu nopti albe, dar se pare ca n-am de ales, cu doi copii. SI culmea e ca-s total dusa. Cand dorm, visez ca mai fac unul.
Si legat de scosul ochilor barbatului stiti ce-am facut (patit) eu ieri? A uitat barbatul ca facem 2 ani de casnicie! Pai ii spun eu Duminica: MAi bine iei de maine ceva (de luni) si sarbatorim noaptea dupa 12 (ca oricum eu sunt vesnic pe baricade). Ok. Vine ziua de luni, il anunta si telefonul lui (care tine minte multe): "vezi ca maine, ....casatorie". OK. Trece si luni (vine acasa la 9) cu mana goala, am zis ca pregateste surpriza pt ieri. Vine si ieri la 9, cu mana goala, am zis ca e asa de surpriza surpriza aia, ca o sa mi-o dea mai tarziu! Si tot asha! SI la culcare tot cu mana goala, atunci nu m-am rabdat si i-am zis. PAi daca la aniversarea a 2 ani de casnicie uiti, inseamna ca nu mai ajungi la 3. Si tot noi femeile suntem cicalitoare (daca-s cicalitoare nu ma aude; daca nu-i zic nimic "de unde era sa stie" si tot asa). De ce nu ne inmultim prin inmugurire, diviziune, etc. Nu de alta, dar copiii sunt minunati!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Bee [iconcumineprapadindu-maderas], esti taaare! Fata, incerc sa-mi amintesc ce geci purtam eu cu sotu', dar... nu reusesc. Lasa ca-ti spun cand mi-o reveni neuronu'. Cu aniversarea... la fel de taaaare! Si eu ma intreb: de unde ai atata energie? Si mai ai si simtul umorului, sunt sigura ca asta te tine pe baricade, este?

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am uitat sa raspund: il culc in sac fiindca asa l-am obisnuit. Dar aseara am gresit, nu trebuia, si mi-am luat-o pe coaja cu febra. Interesant este ca a facut febra mare la 2 ore dupa ce-i dadusem novocalmin supozitor si panadol. Invatare de minte, nah.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Astery mai cunosc o asa mama denaturata. cand a avut febra ultima data Marco, bronsita...l-am culcat cu noi...ca sa il tinem sub observatie. iti dai seama ca amandoi l-am simtit cat era de cald...si nu ne puteam trezi. dar am facut-o eu intr-un final....
Off....sper sa-i scada febra piticului, dragul de el...ce cuminte este.
Bee lasa mama, ca ei muncesc si nu au timp sa se gandeasca la cadouri si alte cele. eu inca mai astept cadoul de ziua mea, martisorul si cel de 8 martie. poate le primesc de Craciun.
sanatosi sa fie, si noi pe langa ei...ca de iubit ne iubesc.

marco si-a baut aseara formula cu ceai de musetele si cereale cu fibre. de dim. i-am bagat o seringa cu miere (prin somn) si vad ca a inghitit-o si nu a comentat. pe urma a bautformula cu ceai de musetel si a prestat copilul meu un kk normal.
asa ca am gasit metoda, doamne ajuta sa dea rezultate zilnice.

fug la treaba,. pe mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

eu bagata in niste proiecte didactice...intre ele am facut o ciorba ,am scris cate ceva si acum ma preg de munca...ca maine e distractie avem serbare de 8 martie apoi la restaurant cu noi vreo 30 gagicisi sambata iar dar de data asta cu amici nostrii....ne duc la lautari(mari nebuni)poate ne place si ne invatam

mi am insusit (pe banii sotului)niste cercei de care m am indragostit si aveau si inel ...imi ramasese gandul la el si s a sezizat bona(mama mea) si uite ca s multumita

ASTERY sanatate si va fii super ok ai as vezi ,pupici voua
GIOVA deci face kk MARCOLINO , ce bine sa stii ca si al meu e constipat cand face se inroseste de zici ca i un rac
BEE sa vezi ce cadou primesti dupa mustruluiala de aseara, al meu le are cu zilele(tot eu l am strunit)acum dar in primii ani....
ACINA ce mai conteaza greutatea...sanatoasa sa fie broscuta
MIRELA ....asta ti tb tie??????????PRESEDINTA DE SCARA????ASA SE ROAGA SI ASTIA AICI IN bloc ca nu suntem decat vreo 3 familii tinere restul peste 60 ani


pupicei si va mai ,,deranjez,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Eu la capitolul cadouri n-am ce sa-i reprosez sotului... am insa la alte capitole, garlaaaaaaa. Eh, sanatosi sa fim. Nah, ca fii-miu a dat-o'n diaree, 'tu-i mama ei de viata!

Cosmi, spor la treaba!

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Bombo mi-a venit inima la loc cu ce zici despre bb2 .Ma bucur ca te simti bine si esti ok.
Giova nu pot sa las deoparte ideea nasterii in apa caci am pata pusa.Mie mi se pune pata f rar dar si cad o am nu pot sa o dau la o parte.Ma bucur ca Marcolino e ok cu kk.
Mirela eu zic sa nu-ti faci griji ca tu nu am antecedente de copii grasani in familie.Sunt sigura ca o sa fie bine.
Silvi merci de link acum il studiez, nu sunt sanatoasa, intre timp mi-am facut comanda la chinezesc ca mor de pofta.
Cosmi sanatoasa sa fie , ai dreptate dar sincer tare as vrea sa nasc natural nu cu cezariana si in cazul asta conteaza si greutatea.
Va pup fetele si o zi buna sa aveti.


Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput