LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Acina pai lasa mama nasterea in apa...trebuie sa te orientezi si spre altceva daca Andrei a avut 4000 gr. Doar nu vrei sa te distrugi toata, caci sigur il va depasi pe Andrei.
Silvi stiu de suc de porto, doar ca nu-i prea place fresh-ul facut de mine. Il si strecor si degeaba. Asa ca-i mai dau rar, santal de porto.
Sper sa manance Alain pizza, yammy-yammy.
Astery asa se zice draga mea...ca al 2-lea e mai mare decat primul...si uite ca multe cazuri sunt asa.
Anasol nu mai zici nimic? doar atat?

Mierea nu-i place piticului. sa vedem daca bea apa cu miere calduta.
Mai imi zicea cineva sa-i fac formula cu ceai de musetel, nu cu apa.
I-am cumparat Activia cu Musli si simplu. sa vedem daca mananca.
Prune uscate nu am gasit, pe unde am umblat azi.
I-am luat cereale de la Nestle cu fibre...acum sa vedem...poate scapam de bombonele de oaie.

fug la el, caci sunt tare suparata...iar a facut pipi la gradi pe el. Nici cum nu reusim sa-l facem sa ne zica inainte, nu dupa...cum face el.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ha-ha-ha nu a facut pipi pe el, ci kk. dar nu ma pot supara, sunt de-a dreptul fericita. Of...doamne ajuta sa se regleze.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Hello fetelor ! Multumim pt . comentariile din drop
Cristina sanatate multa la puiut , off saracutul iar cu branula si tratament, multe multe imbratisari si pupici pentru Razvan sa se faca bine repede Aaa si tare frumos cadou ai primit , sa le porti sanatoasa .
Anasol ce faci burtico , ce face David ? Mai scrie si tu cateva randuri despre voi .

Ei mai fetelor , vad ca vorbiti de greutatea la bebe 2 , asa stiam si eu ca e mai mare , la mine una asta a fost doar o legenda , Noemy a avut 4kg la nastere iar Jasy doar 3.5kg si ambele au fost fete Si mai stiu cazuri in care bebe 2 a fost mai micut la nastere fata de primul , eu sunt tare curioasa cum v-a fi la bebe 3 la mine , sper sa nu mergem tot in jos ...
Cu sarcina sunt relativ bine pana acum , pot spune ca e chiar incomparabil cu sarcina trecuta cand eram la baie de 3 ori pe zi , inclusiv noaptea din somn ma luau greturile acum parca nu-mi vine sa cred ca sunt gravi, am ceva stari de rau dar trecatoare si astea doar cand merg cu masina si nu conduc eu , ciudata chestie Cred ca la bebe ii place sa fie la volan ca atunci sunt ok poate o fac pilot pe bebelina ( apropo ...noi vrem fetita )



Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Gio acum ma gandeam si eu ce leacuri stiu pentru constipatie , noi de obicei rezolvam cu nectar de prune, bine ca a reusit Marco sa faca

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bombo poate faci un baietel acum.....ar fi si cazul dupa 2 fete. stiu ca tot fata ai vrea...
La noi nu e nectar/suc de prune. compot nu cred ca ar bea. Incercam cu prune uscate, daca gaseam...poate caut maine.
Oricum a mancat un Activia cu musli si capsuni si spanac. a mai baut si suc de porto, asa ca voi continua sa vedem.
Maine ii cumpar si ulei de parafina...urmez regimul de la o mamica din colectie..mi-a zis ca a functionat la ea...il voi aplica si la noi.

nu mai pot...face pe el si nu-mi zice...e mai rau ca la inceput...i-am schimbat de 3x hainele...l-am lasat si ud...l-am si prostit ca pleaca Thomas, si Winnie...nimic nu functioneaza.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Acina eu am facut paste de orez dar cu fructe de mare, le-am calit putin in ulei dupa ce le-am fiert. Iti dau un site cu retete chinezesti, poate te inspiri de acolo http://www.egustos.ro/retete-culinare/mancare-chinezeasca/2181_fidea-de-orez-cu-legume.html .
Giova sper sa functioneze tratamentul acela, se regleaza ei in timp. Alain nu prea a mancat nici pizza, nu e deloc in apele lui de la antibiotic.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Ma uit la o emisiune despre nemtii care pleaca sa-si faca viata in alte tari.In Thailanda salariu mediu pe ec. este 60 euro, cred ca am face niste vacante de vis acolo
Vorbeati despre bebe2, la mine a fost invers,Robert a avut 3300 gr. iar Roxana 2800 gr. Conteaza si cat mananci pt. ca la a doua sarcina nu am putut sa mananc si a fost bb mai mic, cu Angelo la fel...stiti ca nu puteam sa mananc aproape deloc si l.am nascut cu 2540 gr.
Astazi a adormit Angelo dupa 2 ore, a inceput sa se cunoasca lipsa elefantului Aseara a adormit pe la 23.00 si ceva....
Bombo, nu mai tine papusik in umbra, baga poze mai des cu ea Imi vine sa o pap de scumpa ce este
revin...a deschis fii-miu toate usile la dulap...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Astery, chiar ma gandeam sa-ti zic. Cum sa lasi asa mandrete de bijuuri la nora? Le porti frumushel la nunta lui Razvan, dar le lasi fetei tale! CA stiu ca mai vrei un bebe, nu? Pune-te si fa o fata sa ai cui sa lasi mostenirea!
Offfff, Giova constipatia si la noi e jale mare. Am incercat cu de toate. Iese cand cum (cum ne e norocul).
Bombo Am vazut ca reteta de pajitura cu branza a ta e si reteta mea preferata de prajitura (cu branza). Am facut-o acum cateva zile. Cam sfarmicioasa!
Azi am facut curat si mancare, ca n-a fost Ana cu mine. Wow ce de timp am avut! Si liniste. Imi lipseste ciripitoarea mica.



Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitad spune:

buna fetele...va urmaresc de multisor timp..chiar pe unele le "cunosc" de la "odisee"...am un baietel David Stefan..18.01.2006. Dar din lipsa de timp...voi pune o intrebare off topic..pentru Maraki dk ma poate ajuta...draga Maraki am vazut ca ai urmarit Prison Break(mare fan sunt) 3x14,ma poti ajuta si pe mine de unde ai reusit sa-l iei..am incercat si pe bittorente si nimic. va multumesc si imi cer scuze!! Maraki poti sa imi rapsunzi dk doresti la Zona Artelor -Prison Break!
Multa sanatate pentru totii micutii, in special pentru Razvan-Astery..doamna am toata stima pt dvs!!!

Gabi, Resita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

GIO,si noi am avut o perioada cu probleme mari cu constipatia.la noi a functionat cu kiwi in fiecare zi si suc de portocale...sper sa se regleze si piticul ca stiu cat se chinuie mititelul.
ASTERY,ia pune-ti tu bijuteriile alea,ca doar e un cadou din dragoste,cum sa le dai la nurori...ma bucur ca e mai bine scumpelul mic.
SILVI,cand plecati in franta?l-ai tuns deja,a fost cumintzel?pupicei
ACINA,ma bucur ca broscutza ta e bine,dar ai bagat o spaima in mine ca al doilea bb e mai mare decat primul.desi dani nu a avut decat 2650gr,mi-e graza sa ma gandesc cum e sa fie mai mare...stiu ca nu-i o lege,dar mie tot mi-e frica...
BOMBO,ce super ca te simti bine..nurora mea ce zice de bb din burtica?
ANASOL,ce ne mai povestesti,ce mai face davidutzul?
azi am stat toata ziulica cu dani,ca bate un vant pe aici de te ia pe sus.asa ca am stat mai mult in casa.si a fost atat de marait si plangacios de-mi venea sa ma impusc,nik nu-i convenea.nici cu mama nu a vrut sa stea...si bineinteles ca i-a deranjat somnul lui iulian,care s-a sculat sa ma intrebe ca ce-i fac de plange?pai doar nu-l torturam...si seara ma intreaba ca de ce am fatza asta de suparata...pai aveam nervii prastie...
si colac peste pupaza,fiind dna presedinta de scara tre sa stau cu plodul agatzat de gat sa repare astia interfonul,sa ma ocup de sunat si vb cu mesterii,scos banii de la banca si platit...
bine macar ca-s in concediu medical de ieri ca altfel o luam razna.
de cum ma simt nu vreau sa va mai impui si voua capul,ca deja pe iulian l-am terminat psihic,ca tot timpul ma doare cate ceva,moartea pasiunii ce sa mai....

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (30) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput