LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:


.........noi ne bucuram de ultima zi frumoasa de primavara.....aici au inflorit si narcisele. Cica de maine se raceste semnificativ si va ninge pana la ses. Nu mai prea cred, iarna asta nu am vazut zapada pe aici in vale.
Am avut un weekend linistit mai de voie de nevoie .Uraganul Emma ne-a tintuit mai mult prin casa. A fost dezastru......si Selin care tot vroia la "kii" (ski). Ieri dupa masa am scos putin nasul afara cu copii. Pe deasupra Selin s-a pricopsit cu o viroza intestinala...........deocamdata e singura, astept urmatorii candidati. Am sperat totusi sa fie de la gogosii care i-am facut vineri si pe care i-au infulecat intr-un minut, dar nu a fost asa. A inceput cu vomitat, apoi ieri diaree. Azi cica era bine.

Silvi bine ai ajuns acasa. Uff imi pare rau de puiul tau bolnavior. dar esti langa el acum..........cred ca eu una nu m-am mai urca niciodata in avion daca as vi trecut prin as peripetii. bine ca ai ajusn cu bine. Si la noi a fost furtuna mare.
..........m-a impresionat tare mesajul tau ala lung de tot, ai spus totul asa de fumos si adevarat!


........mai citesc si revin!!

v-am pupat


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Pupici.

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna ziua la toata lumea si o primavara frumoasa.
Silvi eu sunt interesata de reteta, pui cu ciuperci e una din favoritele mele desi sa fiu sincera nu prea am mare incredere in elanul meu de bucatar fara mirodeniile alea ale lor...
Giova ce frumos ca Marco ti-a facut felicitare, si poezia de la finutul tau e draguta.
Cata ma bucur de vestea buna.Sa fie intr-un ceas bun.
Nu am apucat sa vad poze si filmulete , imi fac eu timp maine.


Anca 27 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Am citit si am vazut ca sunt de pupat spiridusii bolnaviori Razvan, Alain, Selin si Tudor (daca am ratat vreun micut bolnav, mii de scuze). Muuulta sanatate le dorim.
Astery si martisorul? Nu ne spui si noua ce-ai primit? Sa am si eu sa-i arat barbatului exemple de soti iubitori. Evident ca nu i-ash spune si partea aia care te doare pe tine, ca a avut el ce compensa printr-un asa cadou. Mai sa vezi ce sotz perfect am! Nu stiam eu de ce n-am primit decat un buchet de flori. Pentru ca el e cel mai martisor pe care-l am.
Giova, nu uita sa ne spui cum e cu blondul ala. Sper sa iasa culoarea pe care o vrei!
Miha, sper sa nu ajungeti la spital!
Noi suntem bine. Vesnic pe drumuri cu copiii. Ma mai intreb pe cine seamana ai mei cei mici agitati amandoi. Pai si pe mine si pe Radu, care una doua si ne luam bocceluta la spinare. Sambata am fost la tara. Ieri am fost la un magazin de amenajari interioare sa vedem ce si cum (Ana a fost dezastru, ca un iepure mic, fugea de colo colo spre disperarea mea, desi era in grija lui Radu ca eu eram cu cel mic in marsupiu), apoi la Auchan sa cumparam una alta. Azi am strabatut iar orashul cu mama si Razvan, sa ajung si eu la cosmetica (nu ma mai risc sa las baiatul acasa, ca e jale), dupa mai bine de 2 luni . Acum ma pregatesc sa-l duc pe Razvi in parc, fiindca Ana a plecat cu ai mei la tzara, la muncile campului. Maine trebuie sa puna gradina: morocvi, mazare, spanac. Uffff, nu-i mai aud ciripitul 2 zile? Cred ca o sa-mi lipseasca. Asta insemana ca voi avea timp de net, cred (cu Razvan in brate).



Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

CAtalina Felicitari! (de bucurie). Sarcina placuta si un bebel sanatos!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Buna fetelor !
Silvi peripetii cu avionul, bine ca ai ajuns la puiut sa-l strangi in brate ,sanatate multa frumosului .
Mira sper sa nu fie nimic cu Selin ,tare aiurea e ca vine iarna din nou la voi , la noi nu se mai duce zapada am avut o iarna foarte friguroasa si zapada din plin ,abia astept sa vad si eu un fir de iarba verde .
Cata felicitari pentru bebe , sa ai o sarcina usoara si un puiut sanatos , sa fie ce vreti voi si mai ales ce si-ar dori Bia

Pup toate fetele si copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Bee cu siguranta ai sa-i simti lipsa Anutei ,bine ca sunt doar 2 zile ,eu de multe ori daca merg sa rezolv cate ceva si o las pe Jasy acasa ,parca nu am liniste pana nu ajung sa o vad si mereu imi fug ochii la scaunul de masina gol .
Esti tare harnicuta ca deja te apuci de lucru la gradina ,e super sa ai cate una alta din productie proprie ,e o placere sa le culegi cu manuta ta
Pupici lui Razvanel si poate e cumintel sa te lase sa ne scrii mai mult .

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Cata Felicitariiii!!! ....ma i-a si pe mine cu lacrimi de bucurie ca pe Bee. Sarcina usoara si un fratior pentru Bia.
Bombo nu cred ca e prea grav, astazi ii era mai bine, doar ca nu mananca nimic, si asa nu se omora cu mancarea..........ba da schoki si gumybärli (Haribo)
Tu cum esti?? cate saptamani ai?

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ne-am strans si noi pe-acasa.
Cata felicitari pt. bb2!!! sarcina usoara sa ai si un bb sanatos!!
Miha sper sa nu fie grav ca sa va interneze, tin pumnii sa fie bine si sanatate lui Tudor.
Irina radeam de ce facea Mario, si azi la gradi am auzit ca l-a luat frumos pe un amic si cand i-a dat un cap in capul lui....nu a plans Luca, dar nici bine nu cred ca i-a fost. belea, de belea, cum zice tat-su'.
Eu pozele le pun la semnatura unde scrie poze, iar filmuletele le-am incarcat aseara in giova2(1).
Acina, da am avut un martisor frumos...pacat ca tat-su' l-a aruncat direct la gunoi, ca doar era plin de vata pe bancheta, mai si-o scobitoare si ceva hartie. pai vata era iarba, scobitoarea tulpina si hartia floarea. Voi avea grija de surpriza de 8 martie, nu o mai las la indemana copilului si a lui tat-su'.
Bee ma bucur ca a plecat Ana la tzara, lasa ca-i prinde bine si 2 zile nu e asa grav.
Care blond? nu vreau deschis, mai degraba un saten deschis, aluna, ceva pe-acolo.
te asteptam mai des pe aici, acum ca nu mai e Ana care sa te solicite.
Mira sper sa nu mai vina frigul la voi si zapada. sa scape cat mai repede Selin de viroza asta si sa nu faca si ceilalti.
Silvia bine ca a inceput sa se acomodeze, mama e mama, n-ai ce-i face.
este si un subiect pe forum referitor la dragostea de mama. tare-mi place si frumos mai scriu unele fete.
Bombo nu mai zici nimic de tine? Jasy ce mai face? tot asa nazdravana este?

M-a intrebat educatoarea daca marco se uita la tv la box, sau daca i-a aratat tat-su'. cica la gradi tot in pozitie de atac e, si asa fain misca din picioare si din mainii. asta era de-a dreptul fascinata, dar eu zau daca inteleg de unde stie. la tv nu se uita decat la desene pe babytv si atat. noi nu suntem amatori de box si K1, asa ca nu ne uitam. Clau nu-i arata...sincer nu stiu
Vorbeam mai devreme cu Cata pe mess., si Marco tare cuminte la noi in dormitor...
cand merg sa vad ce face...se uita cum iasa crema de corp di flaconul uitat de mine pe noptiera. crema pe parchet, pe covor, pe hainele lui. vad ca iar incepe cu prostiile.

gata, ca tare mult am mai scris, fug la treaba si la pitic.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

CATA felicitari si un bebeloi sanatos

Mergi la inceput