LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am adunat jucariile si le-am ascuns, am calcat si am ars saculetul cu care-i duc hainele la Marco la gradi.
acum au venit si baietii mei.
am pus poze si filmulete din weekend:
http://community.webshots.com/album/562665408OQtWcm
http://family.webshots.com/album/562347954eLNUGm?start=56
http://www.dropshots.com/giova2#

Silvia offff....bine ca ai ajuns cu bine la puiutul tau bolnavior. si insanatosire grabnica!!! Ii va trece repede, stiindu-te langa el. cum a reactionat cand te-a vazut?
Ioana. Razvan cum mai este?
Mi-e dor de Pufu, March, Bumbi, Anasol, Canda, dana Ene, Ali. pe unde sunteti mamici? ce mai fac spiridusii?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Silvia, chiar, daca ai timp povesteste-ne cum a fost revederea, cum a reactionat Alain? Si cum a fost totusi zborul, deduc din postarea ta ca ai facut mult mai multe ore decat era normal!

Giova, multumim de intrebare dar din pacate Razvan este la fel ca la inceputul, de unde imi dau seama ca i-am administrat 5 zile antibiotic fix de amorul artei. Adica e ceva mai bine, dar cum ar fi fost si fara antibiotic. Si am sunat-o pe dr sa-i spun ca tot tuseste si face un pic de febra (pana in 38) si are SN si e infundat si cica sa se gandeasca un pic si sa vada ce antibiotic sa-i dea in continuare......asta fara sa-l consulte of course. Imi pare rau ca i-ai ars saculetul pt gradi lui Marcolino si imi pare tare rau de baietelul acela, Silviu, si de faptul ca nu e fericit cu familia actuala.

Cristina, sa va fie d ebine distractia de la nunta! Ma bucur ca Razvanici-Pogonici e mai calm dupa siropelul ala.

Irina, cum mai e Mario? L-a vazut pana la urma un dr?

Maraki, cum a reactionat Angelo fara elefant? L-a acceptat pe celalalt?

Giova, tot pe tine voiam sa te intreb: ce parere are soacra (mama lui Clau) de faptul ca va viziteaza fostul sot impreuna cu actuala? Si Clau ce relatie are cu "mama vitrega" (sper ca nu sunt indiscreta, ma refer daca sunt mai mult prieteni, amici, sau o accepta" la pachet" cu tatal lui). Soacra-mea face cu nervii cand aude ca am fost in vizita la socru-meu si la nevasta-sa dar eu i-am cam taiat vorbitorul cu mine asa ca nu-i ramane decat sa ma vorbeasca in stanga si-n dreapta

Merg la nani ca al meu ficior doarme de la 8 (deh, daca iar a sarit somnul de pranz...........) si profit sa m aculc mai devreme!




Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova se vede ca ti-a intrat la suflet Silviu Deci,sa inteleg ca aia l-au luat ca sa aiba sprijin la batranete? Pacat de copil ca este nefericit, va duce dorul
Ioana bine ca m.ai intrebat ca uitasem sa scriu Neasteptat de bine a reactionat Angelo L-a cautat aseara, i-am aratat ca nu mai este in locurile unde-l ascūndeam iar seara s.a culcat mai tarziu ce e drept, dar fara sa planga Vorbea in patut,se mai uita la tv si asa a adormit. Noaptea no problem, azi la fel...sa vedem cand adoarme ca tocmai l.am pus la somn, eu ma scol la 4.00 pt. ca Giorgos are treaba dimi la 9.00. Eu cred ca totusi ceva efect a avut antibioticul la Razvan, poate daca nu il lua, era mai rau. Sanatate puiului, vino cu vesti bune
Irina e tare de tot Mario cu placajele lui A invatat de la tati eee
Silvi ce surpriza neplacuta ai avut, sanatate lui Alain si zbor placut la intoarcere.

ma retrag sa vad Prison Break 3x14 noapte buna tuturor si pupici spiridusilor

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ioana pai ce sa-ti spun despre soacra nr.2. Socrii mei a cununat-o pe soacra nr. 2 si i-au botezat copiii. si uite cum...socrul s-a cuplat cu fina...mai rau ca in telenovele.
Soacra e o mare doamna la capitolul asta, nu zice niciodata nimic, s-a intamplat chiar sa fie in aceeasi incapere amndoua(zile onomastice, nunta, botez, chiar am fost vara asta la iarba verde cu tot neamul- a ras si sora-mea cand a vazut pozele). Socrul o viziteaza saptamanal pe soacra(fara sa stie actuala), o mai ajuta cu una alta, etc. Clau o accepta la "pachet" cu tat-su', de dragul lui....
Niciuna nu face scandal, sunt amabile una cu alta, totul de dragul copiilor.
Cu noi se poarta foarte bine, cu marco, Jessica la fel...cu toate ca, frica-mi ca face numai din cauza socrului. a fost o femeie foarte parsiva, care si-a alungat copii de acasa(unul e in Spania si altul-handicapat- traia prin beciurile blocurilor). Nu stiu ce sa zic....eu sunt amabila cu amandoua, la fel de distanta, dar parca cu soacra imi permit putin mai multe.
Cam asta ar fi in mare povestea...caci s-ar mai putea povestii multe pe seama lor, dar...prefer sa nu ocup paginile cu asa ceva.

Sper ca Razvan sa se insanatoseasca repede si fara sa-i mai dea alt antibiotic.

Maraki ma bucur ca nu a plans Angelos dupa elefant. Poate nu ii va mai trebui, sau il va accepta pe cel nou.
Pe Silviu l-au luat, ca nu vroiau sa ia un bebe, implica mai mult timp din partea domniilor lor. acum le-a mai dat un copil de 3 ani, saracul Silviu el vede de el. Bine macar ca l-a dat la gradi, dar si asa...a adus-o pe mama-sa sa aiba grija de copil. Ea e toata ziua teleleu plecata, barbatu-su' acasa, dar ca si cum n-ar fi.

ma duc si eu la tv, pe maine.
o sapt. buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am acum timp sa scriu ca a adormit in sfarsit piticul meu.
Ioana o sa te sun sau vb pe mess sa vedem cum reusim sa ne vedem, marti sau miercuri probabil, sa vad cum se simte Alain si binenteles ca depinde si de programul tau.
Despre zbor ce sa va zic, cu o noapte inainte a fost o furtuna in Franta ca a reusit sa imi strice toata noaptea, tunete fulgere si un vant si crengi rupte incant de la ora 3 noaptea adio somn. Trebuia sa plec din Charleroi la ora 18, au anuntat ca din cauza unor dificultati de natura tehnica zborul este devansat cu 40 de minute...credeti-ma ca nu e ceea ce vrei sa auzi despre avionul cu care urmeza sa zbori. Apoi ni s-a spus ca aeroportul Budapesta este inchis temporar din auza unei furtuni si de aceea avionul care de acolo venea si urma sa se intoarca la Budapesta pleaca cu intarziere. Am plecat intr-un final....in Austria ne-a comunicat capitanul ca din acuza frontului admosferic neprielnic a ocolit nu stiu cat si ca vom zbura mai mult...simtisem si noi ca ceva nu e ok cu avionul ala. Punctul culminant a fost aterizarea facuta in mai multe etape pentru ca era un vant de nu puteau tine avionul bine la altitudinea aceea si au urmat o serie de scuturaturi de 15 minute, unii au inceput as planga....cu totii ne cam tineam de scaune, a fost cel mai aiurea zbor si nu am fost singura care a zis asta.Sa nu mai zic de cursa cu microbuzul de la Budapesta la Cluj facuta cu 130 la ora....ca deja eram imuna la senzatii tari. Din Cluj am venit cu fratele meu cu masina tot in noaptea aia si la 6 eram in sfarsit acasa, bebe tocmai facuse 39,9, plangea si initial nici nu a vrut sa ma vada....asta a fost mai aiurea si decat zborul.
Azi a fost ok, se joaca si vb cu mine, ma cauta instant daca merg in alta camera dar in acelasi timp e circ mare daca dispare mama. Nu vrea sa stea fara ea si plange si daca plec eu ca am iesit azi ii iau niste sucuri naturale fara el. E tare aiurea ca e morait de la raceala, l-am dus si la spital si am avut alt circ si nu mananca bine si nu e ok cu nimic.
Deci ce pot sa spun ca sunt cam nedormita de trei nopti si stresata ca maine chiar merge mama la serviciu si parca vad ca ma pot astepta la circ cand se trezeste si nu o vede, ploua ca naiba si nu pot sa il scot nicaieri asa bolnavior asa ca nu stiu ce o sa facem, ne descuracm noi cu ceva jocuri. Mi-e asa de mila de el ca e asa bolnavior si asa dezorientat cu toate ....abia astept sa reintram in normal.
Pupici si o zi buna maine tuturor, Giova, Ioana, Maraki si tuturor fetelor care au intrebat de noi pupici si multumiri.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici

am venit asara de la tara unde a fost super vreme si imi place in perioada asta .....

am fost eu si gabi...bianca afost sambata si dumini ca la 2 colegi la ziua lor si n a vrut sa mearga iar papan vomita la drum si nu avea rost sa l luam ptr 2 zile...el e un nebunic pus pe sotii si vb pe zii ce trece mai mult...m a uimit , stie zilele saptamanitraiasca mamasi canta

am citit din urma si raman la ipoteza ca liniste aici mai mult de 1 luna nu poate fii

va pup si am uitat sa va zic ca am strans ceva bani ptr copilul din clasa mea...la mai mareeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu azi nu am chef de nimic, asa ca am dus una bucata copil la gradi si am revenit acasa.
sper sa-mi calc draperiile, pe cand vine Clau sa le punem sus. Sunt ele calcate, dar cum au stat impachetate au facut niste dungi.

Silvia chiar ca ati avut un zbor naspa. Eu nu m-am confruntat cu asa zboruri si am cam zburat, nu gluma.
Normal ca Alain s-a obisnuit si lipit de mama ta si de aceea o vrea pe ea.Dar lasa ca se acomodeaza din nou cu tine, nu-i trebuie mult. si sa se faca bine cat mai repede!!!
Cosmi, doamne dar mi-a trebuit ceva timp sa inteleg mesajul tau.Ma bucur ca a fost bine la tzara si ca Stef stie zilele saptamanii. Noi inca ne luptam cu culorile. Anca -de la gradi- zice ca acolo le stie, acasa mai greseste, dar cred ca e smecher.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Buna fetelor,
Silvi imi pare rau de peripetiile avute, dar mai ales ca e bolnavior Alain. Acelasi lucru si pentru Razvanelul Ioanei. Acum ce sa zic ce-mi zic si mie, o sa treaca si astea.
Nici noi nu suntem bine, tuseste rau, si tare am impresia ca-l paste o mica criza. Am vb. cu pneumoloaga, la 15 ne asteapta si la cum am descris situatia mi-a zis ca e posibil sa ne interneze, sa nu se agraveze lucrurile. Deci daca nu apar asta inseamna ca s-a intamplat.
Giova bine ca ai rez. cu verigheta, iar cu socrii cred ca cel mai bine e sa fi diplomata ca at. nu prea au de unde sa apara discutii.
Si Tudor zice unele culori, chiar ii place sa-mi spuna: Mami ata-i abatu, sau ata-i pocatiu, (portocaliu).
Fetelor imi spune baiatul meu poezia; Sus pe cer sunt multe stele etc... singurel, e asa dulce.
Maraki bine ca nu a plans Angelo ptr. elefantel.N-am apucat sa vad portretul dar recuperez eu dupa ce ne facem bine.
Astery ma bucur ca Razvan e bine si face progrese.
Va pupam pe toate si pe toti spiridusii.Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la noi de la mare intr-o zi cu soare de primavara adevarata!
Mihaela sper sa nu fie nevoie de internare si sa ventiti acasa doar cu tratament.
Silvi imi pare rau de Alain ca e bolnavior si de voi ca ati trecut prin atatea ca sa ajungeti cu bine. Tine-ne la curent.
Giova ma tin de mult sa te intreb , unde pui tu poze si filmulete recente cu Marco ca eu ma tot uit pe un drop si sunt poze din 1900 toamna.
Maraki bine ca ati trecut bine peste faza , sper sa nu il ceara ulterior , stii ca asa am patit si eu cu suzeta nu a certu trei zile si a patra si pana in ziua de azi o cere la urgenta cand face nani. In ceea ce priveste cealalta problema nu vreau sa mai discut decat faptul ca eu sunt impotriva oricaror catalogari a copiilor , ma refer la cele facute cu buna stiinta , nu in gluma.
Astery ma bucur ca Razvan e mai bine de la siropel sau nu , important e ca o sa fie bine cu timpul , ai sa vezi.
Cosmi felicitari pentru campania pe care o duci si sa ne tii la curent cu ce ai facut.
Noi am avut un weekend relativ frumos , mai putin vantul puternic si obrazniciile lui Mario. Devine din ce in ce mai capos .
Ups revin ca am scris de o ora si nua m apucat sa trimit.pupici



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

ca a adormit piticul meu. Sunt happy ca azi a fost mai bine am scapt de febra si a fost cumintel cu mine, nu a plans deloc,am dormit amadoi pana la 11, a dormit in pat cu mine, am prins un pic de soare si am iesit si afara sa ia un pic de aer. Mananca f rau dar o sa isi revina cu asta nu e asa de grav. Nu imi vine sa cred cat a crescut, mi se pare asa de mare e super simpatic cum vb scalcit dar nu-i tace gurita o clipa, ca de obicei se joca numai daca e cineva cu el si ii place la nebunie sa faca constructii am ramas uimita ce frumos stie sa faca blocuri mari de litocovuri sau de bebito din ala si cu lemn face chestii frumoase, acum are in sfarsit rabdare cu ele .
Miha sper sa fiti bine si voi, sincer la cum sunt spitalele spre sa scapati fara internare. Ma voi interesa sa vad ce medic pneumolog de copii zic socrii mei care sunt si ei medici ca ar fi mai cunoscut ca bun scuze formularea si o sa iti zic ce aflu, asa ac fapt divers sa mai ai o refrinta in caz de nevoie, pupici de la noi.
Ioana sanatate puiutului tau sa scapati cu bine. Eu pana la urma nu i-am dat Augmentin cum mi-a zis ieri la spital si l-am lasat pe Ospamox si vad ca e ok, azi nu a mai facut febra. Sa va faceti bine repede
Maraki te rog sa imi zici daca la voi in Germania sunt triciclete in Franta nu am vazut decat bicicleta mica cu ceva roti ajutatoare si nu mi se par f stabile. ma gandesc sa caut acum cand ma intorc ca zbor pana la Dortmund. Sa imi recomanzi pls ceva magazine fainein afara de H&M si C&A ca de astea stiu.
Giova, ai dreptate si eu l-am inteles perfect ep pitic. Acum e ok, ma pupa si ma iubeste si eu una mi-am promis ca nu il mai las niciodata orice ar fi daca nu pot rezolva cu el mai bine renunt ca nu mai am nervi sa trec prin asa ceva.




Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput