LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Uitati o poza cu maria, bucatarioara de la noi si rochitza:
http://tcalin.1xtech.ro/?p=649

revin mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ce scuumpa este Maria Rochita este foarte frumoasa, este stilul care-mi place mie gen sarafan Se bucura mititica de bucatarie, imi pare bine ca au avut succes cadourile si as mai vrea poze :)

Eu am intrat in youtube sa vad ce cantece vor fi. Grecia si Cipru trimit doua tipe care culmea: amandoua au rochiile pana la fund si canta cu cate 4 tipi pe scena Melodiile sant nasoale, noi trimitem pe Nico si Mirita sa ne reprezinte dar se spune ca e plagiat cantecul dupa alte 3 din cate am vazut intr-un clip Nu intram dar m.a innebunit socrosenia ca nu stia ce cantec are Ellada Angelo este la ei, eu ma apuc sa sterg jaluzelele de praf

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Avem poze....



Paula & www.flickr.com/paula_tinta" target="_blank">Paul (03.01.2006) & www.flickr.com/paula_tinta" target="_blank">Alexandra (13.12.2003)






www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0 br / " target="_blank">Copiii nostri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


au plecat si musafirii la ora 15, m-am vopsit, acum sa vad ce culoare iese. am luat blond foarte deschis, in ideea ca se incalzeste si sa incep sa-mi deschid parul, asa culoarea alunei, nu blond. acum sa vedem...caci m-am speriat cum a inceput sa se deschida dupa nici 5 min.

Maraki eu num-am uitat la Eurovision. am vazut intr-o seara ceva si atat.
Silviu este un baietel minunat si foarte inteligent. Insa are handicap, nu mai stiu exact ce, nu e autism, dar tot intr-o lume a lui traieste. cat a fost la mama, si-a revenit bine de tot, de cand e la d-na asta, a dat inapoi. mai ales ca lui nici nu-i place acolo, doar ca el i-a ales in speranta ca-l infiaza si va avea o familie. Insa l-am mintit nu nerusinare. din cate i-au promis, nimic nu au facut.
Paula .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Va dorim o primavara minunata tuturor!
Aseara am fost la o nunta, asa ca am dormit vreo 4 ore azi noapte, pt. ca Razvan la 7.15 era in picioare, conform orarului obisnuit. A fost frumos, am si dansat, iar am mancat ca sparta, dar... mi-a placut.
De martisor, sotul meu mi-a facut un cadou deosebit, si costisitor totodata . Probabil ca se stie cu ceva pacate maaaari.
Azi dimineata am facut o plimbare cu trici, cam batea vantul, sper ca nu l-am captusit cu vreun guturai. De maine iar la cresa.
Gio, noi am dus doamnelor de acolo (sunt 7) cate o sacosa cu cate ceva atentie. Bine, e cresa de stat, ma costa mai nimic (60-70 RON/ luna), daca era privata, probabil ca tot as fi dus, avand in vedere ca eu cer atentie speciala pt. Razvan, adica un pic mai multa fata de ceilalti copii.
Oricum, ii place in colectivitate, asta este clar, si sunt foarte fericita.
Am inceput sa-i dau un siropel calmant, din plante, si parca vad ceva efecte pozitive. Per total, este o mare schimbare cu el, oricum.
Mai nou, lui R ii place budinca Paula. Voi le dati copilasilor vostri?
Suntem p'aci...

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara si de la noi,

Giova, de ce l.au mai luat in plasament daca nu au grija cum trebuie de copil? Pt. salariu? Pacat de baiat, nu te poti juca cu sentimentele unui copil...Sa ne zici cum a iesit culoarea parului Sapt. viit. ma vopsesc si eu Aici a aparut de la Loreal o crema bronzanta, scrie ca inlatura efectul portocaliu si este foarte ieftina la promotie M-am dat si dupa cat se pare iese misto
Astery, yammy budinca Paula,este aia cu cioco si vanilie nu? Am luat si eu de cateva ori dar Angelo nu vrea, o mananc eu Sa te bucuri de martisor Sa stii ca si eu sant de acord ca este prea mult 15 min. sa tii baiatul la masuta. Angelo sta vreo 5 minute sa deseneze si in timpul ala nu il strig sa nu-i distrag atentia sa plece Socrosenia e cicalitoare rau, il vede ca se joaca frumos si baga : Agheleee( pe un ton de iti vine sa o iei la fuga ) Mereu ma iau de ea sa il lase linistit daca se joaca plus ca parca e o moara stricata: papuuu, papuu....si fii-miu zice: mama/tata Papu inseamna tataie

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

proba pt semnatura

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am scapat si eu de baieti, s-au dus la asociatul lui Clau. eu nu am avut chef, asa ca ...profit de clipele de liniste.
Cristina misto martisor!!! eu nu mi-am primit cadoul nici de ziua mea...asteapta sa-i zic eu ce vreau...si sunt tare nehotarata, nu vreau nimic deosebit....nevasta dintr-asta sa tot tii la casa.
Budinca Paula? e tare buna. Nici Marco nu e prea amator, asa ca o mananc eu de cate ori ii iau piticului.
Paula frumoase poze!! m-a impresionat filmuletul din one true media.
Maraki pai iti spun eu de ce l-au luat. In primul rand aveau pile la Directia pt. protectia copilului, sotul se pensiona, si ii trebuia un copil mare, gata crescut si educat, cu care sa nu-si bata capul si care sa se descurce singur, ca doar nu sta dupa el.
Vrei sa-ti spun ce a facut dupa sarbatori?
Le-au impus uniforme la scoala(vesta si cravata). ei bine diriginta le-a propus sa stranga bani pt. o fetita necajita ca sa-i cumpere si ei, asa zisele uniforme. Silviu s-a ridicat si a zis ca-i plateste el, 70 lei din banii de colinda. Si proasta de diriginta, stiind situatia lui, a acceptat. Nimeni nu s-a inghesuit, bine ca a dat tot unul care are nevoie, poate la fel de mult ca si fetitza aceea.
Offfff...am ramas , cand am auzit fapta pe care a facut-o. Binenteles ca d-na la care sta,i-a facut un scandal...ca ce...ca vroia sa-i cumpere calculator din banii aia, etc, etc. Pai sa-i cumpere din banii ei, nu din ce a strans copilul, caci asa i-a promis..marea cu sarea si nu i-a luat decat un mobil. de pe care ne suna saracul si pe urma sterge apelkurile sa nu vada asta. cum prinde ocazia, cum fuge la noi acasa. de ziua lui a fost la ai mei, au iesit toti la pizza, au sarbatorit cat de cat, caci de statea acolo...nici tort nu avea.
Gata, caci iar ma enervez....

Culoarea la par s-a deschis..la radacina unde era culoarea naturala bate spre roscat, iar in rest e culoarea alunei. nu se vede urat, dar e musai sa mai lucru la culoare peste vreo luna.
Firele albe din breton, tot acolo sunt...nu mai stiu ce vopsea sa iau ca sa le acopar.

gata, ma bag sa-i ascund anumite jucarii, caci le-a gasit si sunt toate in mijlocul camerei.Acum trebuie sa gasesc o alta ascunzatoare.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutari tuturor si o primavara frumoasa> Am ajuns si eu cu greu acasa la perintii ;ei dupa aventuri cu avionul prin furtuna de ieri seara, bine ca am scapat cu bine. Am ajuns acasa pe la 6 dimineata si am gasit piticul bolnavior cu febra mare.....tare necajita am fost. Am fost si la urgenta azi cu el sa stau linistita ca aici alt medic nu am gasit nu are nimic la plamani e doar rosu in gat si e mai bine acum, luam antibiotic.
Pupici la toata lumea si o seara frumoasa.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Eu am pandit vesti de la Silvia si cand colo, vad ca Alain e bolnavior. Tare rau imi pare Silvia draga, va tin pumnii sa treaca repede si pup spiridusul scump! Bine ca ai ajuns cu acasa, chiar daca mai greu!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput