Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Miha sa dea Domnul sa nu fie nimic grav cu piciorusul!

Bic poate ne vedem data viitoare

Camelia sanatate Dariei!

Noki Gyno's, vizavi de intrarea in Gradina Botanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Materia mea preferata e gramatica.Ins ain cazul acestui cyuvant nu regasesc o regula slara - cea enuntata de Corap, pentru ca mie mi s epare ca cuvantul "inunda-inundatie" nu e un cuvant compus. Adica din ce sa fie compus, din IN si UNDA???? La cuvintele compuse regula e prefizarea sau sufixarea cu preopzitii astfel incat sa rezulte un cuvant nou cu legatura oarecare cu cel initial. pe cand inundatia are legatura cu unda????Mie nu mi se pare.




Doar pina aici am citit, nu stiu daca ati mai raspuns deja.

Pai asa e, Noki! Nu e ca la innorat sau innodat. Inundatie nu e compus si se aplica regula spusa de tine. Eu asa tin minte. Am fost olimpica pe vremurile cind erau regulile astea. Sa se fi schimbat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, Feli sanatate multa mamei tale si Ilincutei la fel!
Tie, la multi ani cu intarziere!!!

catutza ma apuc sa caut serios pt Sozpolul. Cand am oferte concrete iti zic si tie. Voi sunteti decisi si voi la hotelul acela sau sunteti deschisi si la altele?

leea anul asta vor fi doar 5 zile de excursie in 2. In Slovenia si la mare in Bulgaria mergem cu prunce cu tot.
Eu cred ca e gresit online si ca e corect i-nun-da-ti-e.
Online gasesti multe prostii so...

Corap ce fain suna in Elvetia. Unde mergeti anume? Cu avionul, nu?
Si eu sunt de parere ca mai si septembrie sunt luni ideale pt concediu tip excursie/plimbare si in special in zona mediteraneana. Daca vrei zona muntoasa sau mai la nord parca e cam frig, eu prefer vara.
Plaja... iar e discutabil pt ca in 20 septembrie cand eram noi pe coasta de sud a Spaniei, la 2 pasi de Gibraltar era cam rece apa, cam nori... cam de tricou , nu chiar de slip.

Noki what kind of detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bate vant de concediu din martie? deja ati obosit cu munca?

felicia, sanatate ilincai!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza vad ca site-ul hotelului Selena si-a facut in sfarsit update la preturi pt 2008. Preturile sunt in leva. Nu includ mic dejun, scrie dedesubt ca e 6 leva de adult si 3 de copil.
http://www.hotelselena-bg.com/tzeni_en.htm

Am facut un calcul pt noi: daca vrem apartament, 8 nopti in perioada 23-31 august ne-ar costa 811 EUR cu mic dejun. Asta daca nu trebuie sa platim in plus pt copii, dar sper ca nu, o fi inclus in pretul apartamentului ma gandesc, ca nu degeaba e mai scump. Si 700 de euro in family room, la fel, daca nu ne taxeaza in plus pt copii.

Hm! Destul de mult tinand cont ca e Bulgaria totusi. E adevarat ca preturile la restaurante sunt mici (sau in fine, anul trecut erau...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by anda77

bate vant de concediu din martie? deja ati obosit cu munca?

felicia, sanatate ilincai!




Pai daca nu rezervi din timp.. mai gasesti ce mai ramane. Plus ca placerea planificarii e de partea noastra

In Barcelona nu mai aveau locuri pt 15-20 mai unde as fi preferat eu sa ne cazam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:


http://silabisitor.ilr.ro/reguli/regula10.php
aici gasim ca ambele forme sunt corecte : i-nun-da-ti-e
in-un-da-ti-e

cornelia, saru-mana . te sun maine.

bic, nu iti face probleme . Ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa.

feli, sanatate multa ilincutei si mamei tale.

miha..., arati traznet!!!

maria ce ai mai facut?

tania ce mai faceti? ai inceput serviciul?

delia..nu te plange soro ca arati super !!!

noki...esti mai slaba ca mama micutului ewan.Ai alte forme madame!! Cand mi-ai spus ca ai pus kg..ma gandeam de la 4 in sus cand colo matale te vaiti de unul ..

lavi..ce imi place cum te ocupi tu de concedii

mada..spor la treaba si incearca sa o iei cu tine pe miru.


Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

daca vreti sa va clatiti ochii, uitati-va putin la pozele "traveler's photos" de pe pagina asta din Tripadvisor:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g295381-d601849-Reviews-Hotel_Splendido-Kotor.html

Eu intre timp m-am apucat sa ma uit la Muntenegru... dar nu pare ca prea e plaja, e mai mult zona muntoasa.

roxi si mie imi place dar ar fi cazul sa ne hotaram totusi.
Trebuie sa fie un loc unde sa ajungem cu masina intr-o singura zi-lumina. Nu ne permitem avion pt ca in ecuatia financiara intra si Barcelona si Slovenia, care nu sunt niciuna prea ieftine.

mihaelutat f frumoase poze! Mi-a placut tare mult bluza gri, ti-a stat f bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , merci mult pentru link , noi nu stiu nici unde nici cand vom merge-cel mai probabil in iunie dupa 15, dar ne-am gandit la Sozopol ca am auzit ca e frumos.

Mihaela , vrumoase pozele de la botez iar nasa e dragutza rau

Roxana , ce face Alexia? Nu ai mai scris nimic de ea

Felicia multa sanatate mamei tale si Ilincai






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza am mai gasit un site cu oferta mai rezonabila la Selena:
http://bulgariaholidays.net/holiday-in-Selena-hotel-Bulgaria-557-en/

Am sa le scriu, sa vad daca imi raspund.

Mergi la inceput