Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Miha, sa dea DD sa nu fie numik grav cu piciorusul…!
Vream si noi niste poze cu dolofanitza ta!
Cami, multa sanatate Dariucai!Noi , la capitolul boli stam mult mai bine decit in Baku, kiar mi-aduc aminte ca acolo racea la fiece 2 luni…aici facem un an in aprilie si nu s-a imbolnavit decit o singura data!Macar asta sa fie un avantaj!
Noki, am vazut pozele,…frumoase, mi-a placut cea in care sarah tot studia, mirosea zambilele de la tati, si unde uda florile (mare ajutor ai in gospodarie) si poza"veselie in masinutza" e superba!
Mi-a mai placut cojocelul ei maro!
Ma omori cu regimul tau… nu esti grasa mai fata …pe bune arati ca o adolescenta, si banuiesc ca in realitate ai schimbat prefixul .
Vecina de Noki, fff frummoase si pozele voastre!Sa va traiasca finul !Toaletele doamnelor deosebite,Fina ta zici ca n-a fost gravida, are o talie de viespe!



Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon


www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Pozele sunt facute de profesionisti. Noi avem un aparat bun, dar nu stim ce poze face ca de cand l-am luat nu ne-am pozat cu el din cauza ca la fiecare ocazie de pozat noi l-am lasat/uitat acasa. Poze avem din mila publica, a se vedea vecina Noki, ca ea il mai pozeaza pe fi-miu. Apropos vecina ce facusi cu pozele din parc, alea mai recente? Si pozele de la ziua lui Titi mi le mai dai si mie? Hai ca am pus si eu pozele de la botez!
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Bulucel, iacata o pajiste de pentru complimente! Ca deh...si mie-mi plac, vorba Mitzei!
Cu prefixul...fac in vara 29, deci mai am un an jumate pana la re-prefixare!

Vecina- o sa vina si CD-ul cu pozele. Mai e tmp pana la pensie cand o sa ai timp s ale revezi in liniste!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Noki in ritmul in care imi merge mie la serviciu s-ar putea ca perioada de odihna sa vina mult mai repede decat ma asteptam....Asa ca da tu pozele ca imi fac eu timp sa le vad.
gata eu o tai la Targoviste sa iau mirul finutei de ieri si sa ma intorc la timp pentru a il imbaia si pe fi-miu si pentru a elibera bona din ghearele lui. Noki vezi ca ies in parc dupa-amiaza asa ca astept raport.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mamaaaa...vad ca puserati poze multe..abia astept sa le vad si eu...dar diseara, ca acu' sunt intre 2 drumuri, abia ce-am venit de la Registrul Comertului si apartament, ca venira aia cu dulapurile de pe balcon, am culcat maimutza, care apropo nu mai vrea sa stea deloc cu mama acasa, plange de cad plec pana cand vin ( nu stiu ce-oi face cu ea, sunt in buda rau cu chestia asta, avand in vedere ca am treaba multa si domnu' nu binevoieste inca sa vina acasa), acu\ astept sa se trezeasca si ne imbarcam spre \bricostore, sa ma uit de corpuri de iluminat

N-am timp nici sa respir, abia am infulecat in graba o ciorba...cred ca o sa am mari sanse sa ajung manechin daca o tin tot asa, am 50 de kg si masura 36 la haine, mai nou

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

neata si de la noi!
wow,wow....si m-am trezit dimineata, buimaca si ce vad ochii mei? doamne trecute sau nu de 30ani,care arata super bine,slabe,aranjate,tinere,frumoase.

admosfera de la botez super-lumanari superbe,fina fara comentarii,finutul un dragut,nasul arata bine,nasa arata foarte bine in rochita cu imprimeu,dar si in bluza gri - eu am crezut ca numai in
People magazine se poarta asa haine......si inclin sa cred ca pe finul tau l-a adus barza,fina arata prea bine dupa o sarcina.
noki- arati foarte bine,lasa vaicareala,Sarah e o dulce cum uda ea florile si parul i-a crescut frumos.
dordia- STEFAN a crescut mare,frumos si are niste ochi, de o sa zapaceasca fetele.
cami- sanatate sa va treaca raceala repede si fara complicatii.

progrese cu olita am facut si noi - imi spune dupa ce face in diapers
eu o stare aiurea- m-a lovit Ady la san saptamana trecuta si acum doare,doare am 1000 si unu de ganduri,nu stiu ce sa fac sa sun doctora sau sa mai astept poate trece.of,of

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

moaaaama ce bunaciuni in pozele Mihaelei!!!!!!!!!!mi-a placut la nebunie bluza gri si machiajul. si parul. si ochelarii de soare...
ot cu bluza gris. e unicat? de unde e? cat costa?mihaela?

ma duc sa beau apa cu lamaie. azi a fost prima data cand vazui prajituri si nu m-am atins de ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mihaelutza, fte frumoase poze. cu oameni frumosi. dar rochia imprimeu animal unde e? era de la alt eveniment, nu? nunta?
si nu am uitat de pozele elvetiene...

noki, sarah este o domnisoaraaaaaa deja.

pumba, trebuie ca e o inflamatie ceva. zic sa mai astepti sa treaca durerea si te pipai p-orma sa vezi dk a ramas vreo galma. cancerul de san oricum nu doare deci lasa cele 1000 de ganduri deocamdata. la mine e mai nasol, eu am din pre-adolescenta sani poli-multi noduli, nu mai stiu diagnosticul, eu am in permanenta multi noduli beningni, n-o sa stiu niciodata daca fac cancer decat prin noroc de examen la timp. deci daca nu esti in situatia asta, nu te ingrijorezi la durere temporara de la o lovitura, este ceva ce se transforma neaparat in ceva nasol. dupa ce trece inflamatia, abia atunci te pipai sa simti daca ti-a aparut vreun nodul.

eu incerc sa fac lobby la parintii de la gradinita sa ne adunam mai multi cu optiune ca sa justificam o profesoara de germana de la toamna- contra cost bineinteles. am inteles ca cei mari au o profa de engleza cu un milion pe luna si vine la ei 2 h pe sapt. eu nu vreau engleza ca il invat io acasa, vreau germna neaparat. taica-sau e fte.bun vorbitor de germana si l-ar putea stimula fte bine dar nu se vad decat 3 ore pe saptamana, nu-i poate forma baza ca nici prea harnic nu e la treaba asta, adica sa aiba o metoda. si atunci trebuie sa-si formeze baza la gradinita, (eu nu stiu germana) ca sa-l perfectioneze ta-su ulterior, poate vorbi cu el exclusiv in germana. inca ma gandesc daca sa-l transfer la toamna la montesori unde ne-am inscris de anul trecut pt anul asta si unde au super mega programa si metode recunoscute in plan international ca fiind nascatoare de indivizi extrem de echilibrati si ingeniosi:), dar este scump (anul trecut era vreo 14 mil parca) sau sa ramana la gradinta asta, care se va scumpi si ea la anul, nu stim inca cat, dar nu asa mult sigur, dar nu fac nimic, fetele sunt super, gradinita ca si logistica este buna, dar repet, cresc ca buruienile, nu fac nimic p-acolo, freaca masini pe parchet toata ziua. au facut felicitari de craciun la rugamintea mea. acum au facut si niste martisoare, dar 2 activitati intr-un an? cand ar trebui sa fie zilnic?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

aflai si eu ca raman fara bona la sf lunii
so o sa vina soacra de luni pana vineri o luna-2 pana iese maica-mea la pensie.la gradi ...cred ca mai asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salut dragelor!
Viata e o comedie bizara, iar ceea ce s-a intamplat in ultimele doua zile mi-a intarit convingerea ca singurele legi care mai guverneaza aceasta lume nebuna sunt doar cele ale lui Murphy. Cum zicea si el (precum si Bridget Jones) cand e sa mearga o parte a vietii bine, o alta o ia razna.
Ma laudam eu sambata cat de minunat e totul si ce weekend am. Ei bine, inceput de weekend, ca duminica la pranz s-a internat mama la maternitatea Bucur, i s-a spart un chist si a avut hemoragie care nu se mai oprea. Azi i s-a aspirat chistul maine cred ca e acasa.
Seara Ilinca a facut febra, la inceput doar 38 apoi peste noapte (evident, numai noaptea se pot inrautati lucrurile) a urcat spre 39. Plus scaun putzacios.
Am trecut-o pe Ercefuril si se pare ca e spre bine.
Asa ca realitatea mi-a dat una in cap ca prea pluteam eu printre norisori pufosi

Ia sa vedem ce ati mai scris voi pe aici.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput