Colectia de toamna-iarna 2005 (187)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ultimul mesaj al laviniei mi-a adus aminte de celebrele ei postari lungi, complete si documentate, din vremea sarcinii, vreme de unde s-a nascut apelativul mama di tutti, prin amabilitatea si creativitatea mea. amin.:)

negara, mda, cam are voce de vampa:)

fiu-meu a facut un progres cu despampersrea: imi da servetelele umede, unul cate unul, ca sa-l sterg la fund. de kk din pampers desigur

povestile trebuie sa le citesc repede-repede, sunt pe fwd. altfel, daca citesc mai lent incercand si io o intonatie cum am vazut in desenele animate americane, la sfarsitul fiecarei fraze spune: "p-orma?!" de 50 de ori per bucata poveste...incerc azi sa-l dezvat ca, desi ma amuza vocea lui haioasa cu p-orma ala al lui, dupa 10 bucati ma face si pe mine nerabdatoare:)

bic, ati ajuns cu bine?

eu si mamaia lui am primit azi martisoare facute de nichita.

ma duc la "cei trei purcelusi"...daca nu ma lasa nici azi sa-i arat cum sufla lupul si cum guita porcusorii si iar ma grabeste cu "p-orma" ala, ma supar


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

uite cum ma lumina si pe mine Lavi.
nicidecum nu m-am gandit sa-i dau lapte de vaca, ma gandeam la iaurt din comert si la branzica din lapte praf - calcica.
inca nu renunt la "zmuls" - chiar daca Cristi ma intreaba de n-spe mii de ori pe zi:"iar te mulgi? nu ai terminat?" pana nu sunt sigura ca bea lapte praf.
a...a.....ieri l-am pacalit de 2 ori sa suga cate 2 minutele, dar apoi nu a mai vrut.

voi mai experimenta si alte tipuri de lapte...sau poate poate da Domnul sa aduca astia la Chicco ce-mi trebuie mie.

ANDA, super Nichita.

CORAP....sa-ti traiasca pitacii.

NOAPTE BUNA. eu ma duc sa-mi iau pompa in mana cam o ora de aici incolo

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Siminia, pai numai pozele au ramas, ca "modelul" in original a chelit intre timp; astazi dimineata am fost sa mi le scot.
Patroana a fost tare draguta,a vrut sa-mi returneze integral costul intregii operatiuni, dar am refuzat categoric, vina imi apartine in exclusivitate fiindca nu am rezistat, starea mea de sanatate fiind cam precara. Nu am ce sa le reprosez din punct de vedere profesional, fetele si-au facut treba si eu am fost mai mult decit multumita de rezultat.
asa ca...back to normal! am fost printesa pentru o zi...


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda

Joy nici nu am inteles ca ai vrea sa-i dai direct lapte de vaca ci ca ai vrea sa inlocuiesti formula pe care nu vrea sa o bea cu produse derivate den l de v, respectiv branza si iaurt.
Si ziceam ca dupa parerea mea nu-i OK, in san si/sau formula trebuie sa fie baza, branza si iaurt doar asa, de gust. Al tau are abia 5 luni. Inca ar trebui sa fie 100% pe san sau formula sau combinatie, cum se poate. De-abia pe la 7-8 luni mi-a zis dr P sa-i introduc iaurtul si mai tarziu branzica.

-----------
Nah, am comis-o! Am facut rezervare pt Barcelona, din 15 mai, 5 nopti.
Cazarile sunt mult mai scumpe decat in sud mai ales ca eu am vrut buric de buric de targ.

Plimbare facuta cu gandul la taica-meu care era un mare plimbaret (atat real dar mai ales virtual ), care tot timpul ne urmarea cu gandul, harta si cu telefoanele pe unde mergeam si se bucura pt noi. Daca ne vede de undeva de sus se va bucura sa ne vada la plimbare .

Of! Abordarea e: sa ne amintim de ei cum erau cand erau bine, in forma si ne bucuram unii de altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , ma emotionat ultimul tau mesaj , ma bucur ca plecati intr-un mini concediu va va prinde bine, luati si fetele?Tot am vrut sa te intreb dar am uitat : ai mai vorbit la Sozopol?

Ina , pacat ca nu ai suportat extensiile ca tare bine i-ti statea! Dar macar stii cum i-ti sta cu parul lung acum Cum mai este Rachel?







Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza si eu m-am emotionat dar ce pot sa fac?!

La Barcelona mergem doar noi 2, sa ne plimbam cat ne tin picioarele.
In continuare despre Sozopol & co:

Cu Sozopolul a ramas in coada de peste, adevarul e ca nici eu nu m-am prea ocupat fiind taica-meu in starea in care era.

La hotelul ochit de mine (Selena) am scris la ei pe site; au zis ca nu fac rezervari directe decat cu 2 saptamani inainte; ca ei au toate locurile date la agentii dar preturile nu vor aparea decat in martie. Cel putin asta am inteles eu din ultimul mesaj.

Am contactat-o si pe agenta bulgaroaica prin care am luat anul trecut la Nisipuri. Ea nu are hotelul ala in schimb ne-a oferit niste super apartamente cam scumpe, un pic peste 100 EUR / zi, cu mic dejun. Arata bine, hotel de 4* langa plaja dar e mult mai scump decat media preturilor din Sozopol (sa fim seriosi!). Intr-adevar pretul dat de ea era mai bun decat ce am gasit eu pe internet. Ce nu mi-a mai placut e ca e la cealalta plaja din statiune care nu stiu cum e (pe cealalta am testat-o si are intrarea f lina in mare, f buna pt astea mici).

Apoi ne-a mai oferit hotelul vecin cu Selena dar multam! am citit niste review-uri cam nasoale si nu ma risc cu copiii.
Am mai scris la vreo 3-4 agentii pt hotelul ala si nimic.

Acu' va trebui totusi sa iau problema in mana cu marea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, ce bine ca ai "comis-o"! O sa va prinda bine iesirea.

Ina, pe cand vroiam sa te laud si eu ca-mi place cum iti sta cu extensii... le-ai scos??

CristinaN... filmuletele alea cu karaoke si alte cele... sunt de la "destrabalarea" din noaptea de Revelion.

Bic, sa ajungeti cu bine acasa - aici te asteapta vreme super!! Ieri si azi am avut 23-24 de grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

meems
Si pe aici e cald si bine de vreo saptamana.
Sora-mea tocmai a aterizat in India la Bangalore, au trimis-o de la servici pt 2 saptamani; ma bucur mult ca si ei tare bine ii prinde.
S-a dus cu ciocolata si tuica la colegii indieni (care au fost si ei prin Ro si apreciaza aceste 2 produse, in special ultimul, stiu si cum se pronunta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Multumesc pentru indrumari, eu tot pe conturile comune DE POZE cautam pozele Inei.

Imi place mult cum a iesit, Ina, pacat ca ti le-ai dat jos. Pe de alta parte, tu sa te simti bine, asta conteaza.

De altfel si eu am schimbat look-ul acum, ca tot e primavara si cald. Doar cu tunsoare, nu si cu culoare, ca oricum cui ii arde de coloraturi in halul de oboseala in care ma aflu? Asa ca te inteleg perfect, Ina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

BUna fetele!!!

Noi suntem ok, inca cu problema cu kk care...se pare ca se lasa cu urlete dar...speram ca suntem pe drumul cel bun

Leea daca esti draguta sa imi spui si mie regimulalimentar al Domnului T pt ca...eu nu l-am citit si tare mult ma intereseaza pt Stefan.
Stefan a facut ieri o tona de kk dupa 2 zile de pauza, zile in carepapa cate 2 lingurite de miere pura pe stomacelul gol, fructe la greu (mere, piersici, pepene galben, rodie etc.) ciorbite de zarzavat, iaurt si cereale cu laptic. Deci...la noi faza cu mierea nu tine. Plus ca bea si bors proaspat zilnic. I-am dat si lactulosa si degeaba. Deci....cred ca nu e pb de constipatie ci de frica de a face kk. Asta probabil ca tb lucrata psihic ceea ce am inceput ieri cu povesti despre kk care tb sa iasa dela fundulet si sa meargala parintii lui....ca il asteapta...si ca noi tb sa ii dam drumul zilnic...etc. Sa speram ca tine!

Cat desprepoze...acuma il rog pe Doru sa imi puna cablul si sper ca pana diseara sa vi-l arat pe Stefan si sa trimit si poza pt Ioana!(scuze, milioane de scuze)




Diana 30+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput