***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR !!!!

Ninutza, vad ca Miruna isi is ce doreste din frigider ! Elteka, ai un flacau pe cinste ! Am vazut si pozele cu baietii veseli ai lui Pepsi ! Ma uit mereu sa vad ce mai e nou...

Acum eu am o durere de cap infioratoare, nu stiu ce e , probabil vremea asta aiurea...Am mai pus si noi poze, nu foarte multe, recunosc, luna asta nu am fost tare harnica la facut poze....

Un weekend placut si numai bine ! Cu somnul noi inca nu stam grozav, se trezeste iar apoi greu mai se culca...aveti ceva sfaturi...acum am inceput sa mai citesc, cine stie poate ma mai inspir...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

pepsi, si uite asa, ne-am mai facut cu un miel... , il cheama Tudor Catalin,tu ii spui mereu Calin.
Am fost la si e mai bine, inca nu a scpat de haraiala,dar am scapat de injectii, i-a dat in continuare claritromicina(1lgta la 12 ore)si prednison, 4 pastile, 1/zi.mie mi se pare cam mult prednison, am citit despre el ca se poate da cand are astm bronsic cu toate ca diagnosticul a fost bronsiolita asmatiforma, si nu cred ca e acelasi lucru.am sa ma mai duc si la alt medic sa aflu o alta parere,si precis o sa-mi spuna ca are altceva.

pupici, noapte buna

magda,mama lui tudor catalin



http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Buna seara, mamici!
Noi tot in spital suntem, mi-a adus azi laptopul, dar nu am reusit sa stau deloc asa ca nu am citit nimic din urma.
Juniorul se simte mai bine, suntem in continuare pe tratament, nu stiu cat mai stam, dar dr a spus ca pana luni sigur nu plecam acasa. Sper sa revin mai tarziu dupa ce adoarme jr. am pe toata lumea!

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Aoleo, Kid, dar ce are?
In afara ca s-a innecat si l-au aspirat, n-am citit
Pupici lui Vladutz sa se faca bine!

M-am mai uitat si eu la fetite de Motannel, de Angi, de Vas , sunt niste scumpe!

Angi
Multumesc! In pozele alea se uita la karaoke, am un dvd cu cantece de copii pe estoniana si niste copii care le mimeaza. Se uita la el fascinat...Acum i-am luat Baby Einstein vreo 6, dar din cele 2 cu care l-am testat, nu i-au placut decat niste chestii gen teatru de papusi...

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Am incercat sa citesc ceva din urma, dar nu reusesc, sunt cam obosita.
Am pierdut o noapte de somn cand ne-am internat, simt orele de somn lipsa, plus ca acum dorm si eu putin in patut cu Vladut, in pat de copii, foarte incomod, dar e mai bine decat pe scaun.
Nu stiu sigur ce are Vladut, ca dr nu mi-a zis un diagnostic exact, l-am internat cu dg de pneumonie, dar apoi zicea ca are viroza respiratorie, tot gatul inflamat, murmur la plamani, facem antibiotic de 2 ori de zi, 3 aerosoli/zi si multe siropele, de abia astept sa se faca bine sa putem pleca acasa.
Mi-a stat inima in loc duminica noaptea cand s-a innecat jr si cand am ajuns la urgente la fel Tare nasol sa-ti vezi copilul bolnav!
Noapte buna si linistita si capsunele sanatoase!

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsurile despre pantofiori,nu va insir caci STEFAN TOT NU DOARME SI SCRIU ASA PE FUGA!
Graviduta este un fel de toba.De fapt sunt mai multe.Fiecare culoare scoate alt sunet.Clapele sunt pian si are si cateva melodii care se cobina cu tobele in functie de D.J.Nu l-am cumparat io sa-ti zic de unde il avem mostenire de la nasa de botez.
KID sper sa va faceti repede bine si sa ajungeti acasa. de la STEFAN pentru puiul tau sa se faca bine repejor sa poata mami sa rasufle usurata!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Ancamari, Ckristina, Tudorcatalin, multumim!

Pepsi, urrraaaa! Capshuneii implinesc un anisor!!!! La multi ani sanatosi si voiosi!!!

Doxinu, am vazut pozele si l-am admirat pe bebe scump!

Elteka, bine ai revenit si multumim ca te-ai uitat la pozele Teodorei!!!

La multi ani! Pentru Chiquitita si capshuneii de astazi!!!!



Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Kid, sanatate la copilas! e rau rau cu puiutul in spital; sper sa aiba rpd reactie pozitiva la tratament si sa-i treaca! multa sanatate!
Graviduta, ca intrebai de ceapa: eu am pus ceapa la gramada cu celelalte si i-am si pasat-o in ce servea bb la masa; si aici iarasi imi aduc aminte de conferinte/tendinte in ale pediatriei si de controversele legate pana si de legume! e f greu sa nu devin malitioasa, dar asta e, cand nici la legume nu se pun de acord, devine stupid! si nu ca e de gust, textura, nuuu, nu e VOIE/nu e BINE! ba fierbi ceapa si o scoti la pasat, ba n-o bagi deloc [sau "mai tarziu'], ba pasezi doar 2 legume, ba pe toate, ba cate una, ba alternezi, ba fierbi cartoful separat, mai nou ma trezesc ca ma suna mama ca daca-i dau telina sa nu-i mai dau ca pediatra lu nepotelu lu sor'sa i-a zis ca nu e bine sa-i dea! Da de ce? zic io, Ea n-a stiut sa-mi zica de ce.[am banuit io ca ar fi afrodiziak pentru ca C si-a descoperit putza.. Booon, si uite asa C mananca piure din cate feluri de legume am prin frigider sa-i fac. A, ba fierb '2 ore la foc mic'[pe reteta pentru nepotica mea]. Cand merg la a mea pediatra, la mom resp, intreb: din ce/cate? Dansa:"din 4", Dup'aia, la o luna, la fel:Din cate?,Dansa" din 6-7....era vorba de radacinoase...de unde frate sa scot atatea?!
oh, ca iar m-am ambalat pe tema conferinte/tendinte
si uite asa, o data cu copilul meu, descopar si alte soiuri de controverse
Astazi C mi-a oferit surpiza: prima catarare, imortalizata!
ce ma fac! ma ia prea rpd! am nevoie de sfat, ce e mai bine: 1.ham (tre sa-l fac/desfac mereu cand il pun sa stea cumintel], premergator [?! oricum vad ca foloseste varfuletele degetelelor si asa, in varianta 3], 3.mers dupa el naturalcocsat? [forma oricum alarmant in formare...]
ehhh.........unde sunt vremurile de-altadat......
[m-ati intrebat cateva ce culoare au ochii lui C: albastru-gri cu irizatii capruiverzui...au plecat de la albastru ff frumos si clar, inchis, s-au amestecat in timp cu nuantele mele si au iesit...amestecati; dar nu sunt verzi]
piticasigogosica?! iar sunt prichindeii bolnaviori? ohhh, cand iris, cand cosminelfrumusel...
bogdanel de liviana la fel...ce-aveti mai, copilasi?!

wow, 10 aniversati azi?!!! ff frumos, La multe lunite! La multi ani!

v-am pupat, revin

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

motannel avem si noi salopetica asa numai ca nu e roz este maro!SI io am admirat iepurasul TEODORA si sotul meu zice ca iepurasul tau e grasun si scumpic!
chiquitita si pe comoara ta am vazut-o este un zambet toata si ce salopetele are.........
Ninutza si puiul tau l-am vazut

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Pepsi, Angela, Doxinu, mi-ati inseninat ziua. Multumim ca ne-ati admirat (sper sa nu am sarit pe cineva).


Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput