***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

tudorcatalin, madi, liviana multumesc!
liviana, imi pare tare rau de bogdanel...
pepsi, ma refer la aluatul de melcisiori daca il framanti ca pe cozonac.

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chiqui, da il framint ca la cozonac, eram rupta aseara si nu am mai scris detaliat, adica fac maiaua(cred ca-i zice) o las la crescut putin si apoi numa pun sarea si ouale si restul.

doxinu, este un frumos cirliontatul, are el ce are cu vasul ala albastru?! cu papucii i-am pus un link lui didi citeva pagini in urma. cei de la dr school sint ff buni, nu stiu daca in tara sint

ninutza, ai o frumusete de fetita

tudorcalin, cum se simte micutul?

liviana, cind am vazut ca asa des e bogdanel cu nasul am vrut sa te intreb daca nu are alergii dar am zis ca nu vreau sa mai fiu eu sperietoarea. dar acuma ca zici tu, si mai ales ca aveti soacra cu astm trebuie aprofundat, sa vezi daca si la ce este alergici, ca atita timp cit nu vei indeparta alergenul(de care o fi) copilul tot racit va fi. sanatate multa

andrada, multam de reteta, tu nu ai pus praf de copt, cred ca de aia au iesit crocanti, ma gindeam ca poate inca david nu e pregatit sa roada asa, ca i-am dat si azi si s-a innecat de mi-a vomat, mai astept, ca nu as vrea sa pun in aplicare metode de salvare

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu, am o reteta super de peste cu boursin(o brinza franceza sigur este in tara ca eu luam cind eram) se face super super simplu, si nu da gres!am s-o pun cind am timp la retete, daca uit, dati=mi un sut in fund(prolatina asta....)

si ma mai intrebam ce face POOHY?????

mica, unde esti?

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

repede repede ca se trezeste printesa:
Chiqui, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MUlta sanatate si impliniri cat mai mari!!!!!!!
Doxinu, mie Stefanut nu mi se pare grasut chiar deloc. Si crede-ma ca il compar cu Eliza mea care are 7.300kg , eu zic ca e numai bine cum arata. Cand era mai mititel parea mai grasut dar acum ca s-a si lungit mi se pare ok.
Madi , helppppp!Eliza nu mai vrea sa pape. Cateva lingurite si gata , incepe sa se enerveze. E a patra zi de cand face asa. Ce sa-i mai dau ca inafara de cereale nu vrea nimic? A! ba da! Tzttzi!!!
Liviana, Eliza in toata luna decembrie daca o scoteam 5 minute afara incepea sa-i curga nasucul.Am incercat de toate dar pana la urma i-a trecut de la sine. Eram deja disperata daca trebuia sa iesim din casa ca stiam ce ma asteapta dupa. Sper sa-i treaca si la micutul tau.

In legatura cu vaccinul , a fost o emisiune pe TVR 2 unde ziceau ca vaccinul cu pricina ar fi cel care se face la 1 si 3 luni , vaccin care este optional. Deci ma mai gandesc daca o sa-l fac sau nu.
V-am pupat.

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

iarasi eu, si apoi fug la facut mincare

am uitat sa zic ca vaccinul despre care era vorba este cel ptr rujeola-rubeola-oreion. RRO, sau in europa am vazut si alte marci" ideea este ca si bolile astea pot da moartea in cazuri cind se complica, si oreionul poate da sterilitate la baieti(nu-mi mai amintesc conditiile exacte) in fine, eu am facut la dominic rro-ul, acuma ma mai gindesc la david

uitati ce am gasit, cura de slabit cu apa fiarta!
http://www.culinar.ro/articole/citeste/1398/reteta-de-slabit-cu-apa-fiarta.htm

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

doxinu la leonardo au niste incaltari super pt bb-i.Eu i-am luat lui Albert si sunt din piele, au si talonete si sunt haioase rau ( tot cu arici se prind). Unde mai pui ca erau 139 ron si i-am luat cu 42 ron ca sunt reduceri inca

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Gabiu, pune te rog o poza cu incaltarile de la Leonardo. Ce marime ai luat?
Pepsica, nu stiu ce sa zic. Pana acum pediatra nu m-a trimis sa-i fac teste de alergii... insa o voi intreba cu prima ocazie. Merci de sugestie. In mediul asta in care traim, totul e posibil. Acum vad ca si lui M ii curge nasul. Of.
Vas, merci de incurajari, asa sa fie, doar ceva temporar. Peditra ne-a zis sa iesim neaparat afara cu el, sa nu stam in casa.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by vas

Madi , helppppp!Eliza nu mai vrea sa pape. Cateva lingurite si gata , incepe sa se enerveze. E a patra zi de cand face asa. Ce sa-i mai dau ca inafara de cereale nu vrea nimic? A! ba da! Tzttzi!!!



Vas din experienta mea pot sa iti spun ca este doar o etapa care va trece...si va veni iar La Ana cel putin asa este. Are cate o saptamana in care mananca foarte bine, incepuse sa manance si fructe de la borcanas...si pe urmca cateva zile in care nu mananca decat cei ii place ei cel mai mult (adica cereale cu lapte Asa ca ai rabdare, mie Gina Palicari mi-a spus sa nu cumva sa o fortez si sa nu spun ca nu mananca cand ma aude si ea. Mai nou am constatat ca se plictiseste la masa, asa ca ii mai dau cate o jucarie sa o mai arunce pe jos sau o mai las sa isi bage degetele in castron. Sau cand mai face fite, o mai las 5 minute, mai incerc iar...uneori functioneaza, alte ori nu. Tinem pumnii si pupam Eliza!!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:



Ne-am intors si noi din Germania, numai ce am aterizat [cu avionul]. M-a terminat drumul asta cu schimbat de tren+doua avioane si cu Elias care desi s-a trezit la 5 dimineata, a avut energie sa smotoceasca tot in avion Nu mai imi simt mainile.


Am citit rapid ce ati scris, dar trebuie sa revin la subiectul "biscuiti" ca noi tot cu borcanelele ne descurcam cand suntem in deplasare - adica des. De poimaine plecam in alta parte a tarii iar peste o saptamana mergem in Portugalia. Pe malul marii, sa mai imi incalzesc si eu cioantele astea tabacite sub iarna estoniana 9echivalentul lor al 1 martie romanesc est...1 mai! Atunci se sarbatoreste prima zi de primavara. Insa de multe ori mai sunt nameti


Insanatosire grabnica tuturor capsuneilor! Elias a tras si el a doua raceala, de fapt am impartit-o in familie, dar noi ne descurcam deocamdata doar cu pompita si dormit cu capul mai sus.


Didialex
Mey ce vreme frumoasa ati avut, nu as mai fi plecat din Bonn..N-am apucat sa iau borcane Alnatura (am carat de aici Hipp), din cauza intalnirii mele. Am fost doar la H&M unde am scapat in colectia de copii aiai camuflaj cu Snoopy si aia bleu-gri cu Pooh Si vreo 3 perechi de papuci (ca mai aveam vreo 4)...


Pepsica
Imi pare rau pt alergia lui David Pozele sunt f frumoase!!


Ancamari
Ai luat masina? Eu o am de la Mothercare, www.mothercare.com/gp/product/B000M4ZHFC/sr=1-2/qid=1204308108/ref=sr_1_2/026-2782330-0457211?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44609031&mcb=core" target="_blank">ASTA.


Madi
Pupici Anei, frumoaaaaaaaaaasa!

Mica
Tu chiar nu mai scrii?

Kay
Pupici pe inimioara Soniei! Ma gandesc deseori la ea.

Lilly_love
Iti cedez titlul , m-am delectat cu mesajele tale

Chiqui
E o dulce Liviuta!!!

Liviana
Felicitari pentru progrese la slabit!

Mai citesc si revin.


Multumim pentru urari tuturor!

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Madi mersi de sfat. Sincer de cate ori nu vroia sa manance ma gandeam la tine. Doamne cat stres poate sa iti dea chestia asta. Se pare ca ai dreptate pentru ca exact asa se manifesta si Eliza, se plicitseste, vrea sa-si bage degetele, arunca tot pe jos, si cu cat incerc mai des sa-i dau cu atat se enerveaza mai tare. Acum daca tu zici ca trece ( care ai trecut serios prin problema asta) atunci o mai las in pace si incerc atunci cand vrea ea. Acum pe seara am mancat eu niste parizer si am vazut ca se uita la mine, i-am dat si ei,a vrut dar am zis sa nu-i dau mult si am schimbat cu putin iaurt dar nu a functionat.Vroia partizer si atat.
Sper din duflet sa-si revina repede.
Elteka, bine ai revenit!!!!!!!!!!! Doamne cat te mai poti plimba!!!! Ce fain!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si eu vreau!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput