***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Pepsi - eu sunt in urma cu vazut de poze dar recuperez maine, am tot stat pe afara zilele astea. Bine ca m-ai linistit cu teoria bbe alaptat/greutatte, tocmai ma gandeam daca am cantarit copilul bine sau nu, imi apar doar 150 grame luate in plus luna asta... parca nu suna bine in contextul in care Petit a luat "ca la carte" in greutate pana acum. Eu nu suport sa ma sune sotul/mama/soacra si sa ma intrebe de "n" ori pe zi ce fac... E ca si cum m-ar controla, nu stiu cum sa zic, dar chiar nu-mi place, poate sunt eu exagerata.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ckristina - unde e turtit? Petit il are bombat in spate, acum e mai putin evident dar cand era mik ne era frica ca ramane asa, intre timp a crescut si parca e mai proportional. Cred ca se mai "aranjeaza" in timp, depinde si pe ce parte doarme, al meu numai pe partile capului pt ca doarme numai pe burtik. Si d-aia e bombat in spate momentat, sincer nu cred ca va ramane asa.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Monicoasa, pentru Vlad Stefan

Lilky, pentru Diana Gabriela

Oanaclaudia, pentru Rares

Chiquitita

Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ancamari, mersi de razele de soare,se pare ca au ajuns, ca azi era un soare superb, asa i-as mai fi plimbata pe astia mici, dar erau -18C. miine sint -23C, dar cica se incalzeste la + de saptamina viitoare. ura! dar ce a bagat soacra ta in biscuiti? erau crocanti?ehe si cu soacra, m-a intrebat in weeked daca david vorbeste?!!!!si cind a auzit ca "inca" il mai alaptez......de ce nu-i dau mincare? i-am spus ca la toamna l=am inscris la scoala pe david....nu a prins ironia. ascult si fac cum cred eu, daca era dupa ai mei nu alaptam de ex in ziua de azi, ca dupa ce am alaptat atita la primu, tatal meu imi tinea o teorie (el fiind inginer) ca NU am lapte in sini.....ce zici, de unde stia el?!s-o fi anuntat la meteo.

ckristina, turtit in spate la ceafa, daca da, poate fi din cauza ca a dormit mult pe aceeasi parte, eu am facut asa la amindoi copii, ii puneam cu capul dupa ce alaptam la un sin in partea sinului ultim unde alaptam, si asa stiam la uramtoarea tura ce sin era la rind, si copilul era cu capul pe toate partile, fara sa aibe timp sa se aplatizeze. deci poti de ex s=o culci azi cu capul in dreapta, miine cu capul in stinga, si tot asa.cel putin aici cind iti da drumul din spital dupa nastere iti zic sa-i tot muti capul asa. dar acuma daca il are putin turtit, fi fara griji ca e o frumoasa, si-i va creste parul.

doxinu, sarumina, merci ptr aprecieri


Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Si pentru ca luna asta are doar 29 de zile trebuie sa urez tot azi si celor nascuti pe 30 si 31 LA MULT ANI, deci:

Michelle35, pentru Alexandru Stefan

Eda , pentru Eden

Lbelciug , pentru Bogdan

Didialex, pentru David Gabriel

Monytza, pentru Maria Antonia

Elteka , pentru Elias


Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

iar eu

la multe lunisoare puiut de monicoasa

chiqui, un mare LA MULTI ANI!!!!!!!!sa fii sanatoasa, fericita si multe bucurii alaturi de printesa mica!(un "cadou" la mamicile gatesc ptr tine)

la multe lunite si ptr micuti de liviana, didialex, elteka si monytza

va dati seama fetelor ca in martie pe 18 mai precis, primul capsunel va implini 1 ANISOR??????? cind a trecut timpul?CIND?

si acuma sa va speriu si pe voi, ca eu una m-am speriat si am inceput sa ma intreb daca am facut bine vaccinindu-mi copilasii. trebuie sa mai sap sa caut documentatie profi, dar din ce am citit articole ar fi o legatura intre autism si faptul ca in vaccinuri este o substanta numita timerosal(mercurothioate de sodiu) care e pe baza de mercur,si care citez este biologic posibil ca aceasta substanta sa creasca riscurile de tulburari nervoase la copii, inchei citatul, si pe urma a fost scandalul in franta cu vaccinul contra hepatitei b care da scleroza in placa (aici au si cistigat procese ). cica e o adevarata industrie, se fac enorm de multi bani, din vaccinarea anuala contra gripei, etc, etc. andrada help, paflo pacat ca nu mai scri....

cititi aici, http://www.rollingstone.com/politics/story/7395411/deadly_immunity/


Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

2 intrebari:

1. Am citit subiectul cu vaccinul. Pana la urma, care e cel cu buba? As vrea sa discut din timp cu pediatra despre asta.

2. De la ce varsta le-ati dat ceapa in mancare la bebei? Adica pasata, nu doar fiarta cu legumele.

MAi aveam cateva care ma framantau azi-noapte, dar nu mi le aduc momentan aminte. Poate mai tarziu.

Eu am cantarit-o azi pe Mara si are 9,290 kg. Sosu' zice ca nu se poate, ca el crede ca are 10, la cat de grea e . Dar luna trecuta avea 8,930, deci nu are cum sa aiba 10 kg.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am intrat special pt. a-i felicita pe sarbatoritii 29,30,31

Vlad Stefan de Monicoasa

Diana Gabriela de Lilky

Alexandru Stefan de Michelle35

Rares de Oanaclaudia

Eden de Eda

Bogdan de Lbelciug

David Gabriel de Didialex

Maria Antonia de Monytza

Elias de ELTEKA

Si nu in ultimul rand:


LA MULTI ANIChiquitita!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de fetita ta scumpa (i-am admirat ochii si noi in poze... si ii sta tare bine in rosu!)

PS: Reteta mea e puerila rau de tot... dar hai ca mi-am facut curaj.... Iata:

2 cani apa (1/2 litru)
15 masuri lapte praf
2 linguri ulei germeni de porumb
10 linguri malai
cereale de la millupa din acelea 7 cereale BIO...
faina cat cuprinde pana s-a facut asa o coca ce nu se mai lipea de mana dar sotul zice ca am pus prea multa faina de-aia au iesit tari

La copt i-am pus dar nu stiu cat..... ca tot ma uitam si cand au fost gata i-am scos






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:


Fetelor, mai am o intrebare, ca am intrat acum pe mailul comun. Din cate imi aduc eu aminte, luna trecuta parca trimisese o mamica o carte cu retete pt bebei. Nu mai stiu cine. Sunt 2 carti pe email, dar nu cea de care stiam eu. Voi stiti despre ce vorbesc sau am visat eu?

La multi ani! pt piscoteii sarbatoriti azi si pt cei nascuti pe 30 si 31.


Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ma uit prin sondaj la poze de piscotei, din lipsa de timp. Azi a fost ziua Ninutei , asta e super http://good-times.webshots.com/photo/2354217650102865571uWbyDf.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput