***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!!!!!!!!!!!!

Sonia, tinem pumnii sa gasiti cat mai repede o casuta de inchiriat; multi pupici pt voi si multe imbratisari.

Pepsi, Andrada si eu vreu sa I fac biscuiti biancai.
Pepsi, am admirat si eu baietii tai. Eu sunt atat de fericita ca o am pe bia!dar tu ca ai 2 cred ca ti se umple sufletul de bucurie in jurul lor.

Timur, biscuitii 6+ ii iau de la nestle alete(din Germania;am un vecin care face curse saptamanal)

Ella, cum se simte bobita???

Angelabv, gasesti in comert seturi de periute pt bebei; una din ele e chiar pt bebei cu cativa dinti; poti sa incepi ca o joaca; ea mai roade, tu mai ‘cureti’…

Ali24,astept sa mi dai tu pe mess.pe hi5 m am uitat.

Lilly love nu I au aparut dintisori;se vede un punct alb,dar inca nu s a spart gingia;cred ca I dau 2-3 ca se simte gingia cu umflaturi.

Liviana, si eu ti am admirat baiatul frezat; chiar ma uitam cu se joaca fratiorii si ma gandeam ca I mai trebuie si biancai surioara/fratior.




www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Bon, astazi mi-am pus in cap sa va umplu paginile pentru ca ati avut mancarici la degete [ce-i drept, nu ca altadata] cat am lipsit eu si iata! sa cititi [sau sa sariti, dupa preferinte] toooot ce scriu eu aici...
Mai Pepsi , ia ca-ti intind io o mana larga peste continent si ocean si zbangzbang facem schimbul; te trag io acilea la intre zoaie si betoane horror si ma arunc io lasou acolo, in zapada ta canadiana, direct in tufa de gard viu sa poposesc, in fata bucatariei mirosind a biscuiti pt bb...si alte kestii frumos mirositoare bucatarite cu mestesug..e, ce zici? as ingheta un pic la -23 decat sa miros poluarea de camioane si combinate la +10....ohh, tot am de furca cu sotul; da am sa aplic la lottery..:)) pe furis si am sa-l vad eu ce-o da din colt in colt cand am sa castiggg..ggg...
evident ca e rost de bucatareala la biscuitii de mai sus , cu mai multe tipuri de faina...gramaje..dar hmmm...iar avoine este ovaz...sa vad ce loveste si andrada si rezolv cumva;
diseara vine mama, fetelor, la mine! asa sa intelegeti de ce ma destrabalez eu pe DC acum..bb doarme dupa vreo 17 elefanti asa ca...cand se trezeste numa bine...direct in brate i-l servesc pe micutul nemultumit


Cu placere "hotomana dulce!! [cine se simte?] sunt cu okii pe Hot News...ca deja erau banda rulanta la un mom dat...

Multumim in continuare de urari..La multe lunisoare, mai, piticuti si piticute!
Amber!

Fetelor, ati cumaparat din Mega Image produse Delhaize/365?
mai ales alimentare [branzeturi, lactate] - cum vi se par? eu ce am cumparat pana acum mi-a placut



Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

BUNA CAPSUNICI

Noi suntem bolnaviori
Dupa ce Iris a tusit toata saptamana trecuta si muci la greu,de luni a luat-o si Cosmin.Febra,tuse,muci,stare de agitatie...Azi pare ca nu mai avem febra sau sper sa nu mai faca,dar in rest...of,of.
Aaaa si avem deja 4 dinti
E asa bine cu 2 pui,dar si tare greu.
Eu sunt foarte ocupata cu munca,asa ca intru mai rarut.
SANATATE MULTA LA TOTI PUIUTII!
LA MULTE LUNISOARE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

In primul rand multi pupici la copilasi si mamici


Si nu in ultimul rand CITITI AICI FFF.IMPORTANT
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115235

POZA INGERAS
LA BAITA
PRIMA ZAPADA
LA PETRECERE

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Kay, multa sanatate! Asteptam cele mai bune vesti!!!

Pepsi, tare frumosi copii ai! Vei vedea ca sunt si foarte sanatosi ... e o usoara alergie, dar se simt bine, da???


Lily_love, copilul tau are ochii superbi! L-am readmirat acum impreuna cu Teodora ... Multumim ca ne-ai trecut si pe noi in revista! Tare frumos!

Ioana13, felicitari pentru iepuras!

DE ASTAZI AVEM 4 DINTISORI! A IESIT AL PATRULEA SUS IN STANGA LA 2 ZILE DUPA CEL DE SUS DREAPTA!!!!!!


Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Multumim tare pentru urari, crestem alaturi de voi si sunteti tare importante pentru noi...Pupici pentru capsunei si capsunici !

Liviana, multumesc, am gasit sigla finala pe mailul comun...

Astazi am fost la doctor, ne-a si cintarit, Nicole are : 9,100 kg, 72 cm lungime si circumferinta capului 44 cm...

Mi-a zis sa-i bag branza rasa, s-o las pe ea sa pape cu minuta si biscuiti nesarati...In rest sunt multumita, e bine dezvolatata , cu somnul trebuie sa mai lucram dar invatam noi si asta....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Pepesica super poze!felicitari pentru comorile tale!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am revenit cit dorm scumpii mei

andrada, multumim de aprecieri, merg bine la suflet.asa asa, e bine sa te gindesti la bebe 2.

doxinu, cind am fost la cursurile ptr ca sa devin consultanta in alaptat l=am cintarit pe david si am intrebat daca nu e prea "gras" si mi-a spus ca un bebelus alaptat nu e niciodata gras, daca ar fi hranit cu lapte praf atunci se aplica teoria cu reducerea cerealelor(si nu eliminarea) dar atita timp cit e un copil alaptat, asta e greutatea lui.da, macar stim ca e alergic si nu-i dau, asa stiam si eu, dar mi-a zis ca la alergici nu au voie nici galbenus. daca asa e, asa e, nu-i voi da, asteptam sa treaca, merci

lily, imi place cum scri, esti tare haioasa.si mie imi place Dale Carnegie, o am si aia de care zici tu(adica aveam ca a ramas in tara), asa este avoine este ovaz, eram in marea graba si nu mai gindeam in nici o limba.....si mie mi-e tare dor de androix. si sotul meu suna ziua sa vada ce fac copilasii, si intreba des ce faci.....pina s-a lecuit de intrebat, ca i-am zis ca ma deprim, si nu mai intreaba, el nu intelege cum de fac eu totul cu piticii dupa mine, si el nu reuseste, zice tot timpul ca da da el nu are ce sa-i dea sa suga la david..... he he, a fost ca un dus rece ce mi-ai spus, asa este, ce frumos ai descris totul(eu nu reuseam) nu as schimba zapada pe caldura pina la urma daca ma gindesc bine. bafta la loterie, si noi am jucat....nu am cistigat!norocoasa ca vine mama la tine, sper sa vina si soacra mea curind

ioana, felicitari ptr dintisori

chiqui, cu scuzele de rigoare ptr intirziere, pun la mamicile gatesc reteta ptr tine ce mi-ai cerut=o acum 1 car de an

ali, asta este, noroc ca nu se pun oua la biberon!

didi, sarumina de urari, noroc ca nu e grava ca si alergia lui dominic. si noi facem cumparaturi la magazinele arabesti, este unul foarte mare in montreal, e ca un supermarket, gasesti multe pe gustul nostru, unii vinzatori arabi fiind vorbesc si romaneste(au facut studentia prin romania)he he am fost si eu plecata la curs saptamina trecuta, si la 11 cine ma astepta.....?copii!!!!!!!!!!macar erau mincati. distractie sa ai. cu trezitul azi noapte david s-a trezit la 3 si apoi la 6.30 de l=ar tine asa. ce am facut? am puscat cumva sigurantele la ambele bai, si nu am mai avut cum sa-i fac baie, si m-am panicat si fugit prin casa cu el in brate.....ca aici e mare stres cu luatul de foc al caselor, ma gindeam pe ce sa pun mina, si cind m-am mai linistit, era ceasul 21.30 si david al meu era treaz de la 4. asta o fi secretul?cu alaptatul si eu incep incet sa-i reduc "la cerere" sa nu fie un soc ptr el cind incep munca

liviana, sigur si alte fete au mai vazut pozele tale, dar nu au scris. da si eu ma gindeam sa facem poze la un studio, sa avem amintiri asa facute, desi dominic nu iese bine in poze in mediu necunoscut.

madi, multumim de complimente la poze

mica, vreau poze cu printesa mica!

ckristina, merci mult ca mi-ai admirat baietii, iti dai seama cit sint de fericita sa-i am .....stii tu de ce,

pitica, sanatate multa la micuti

am auzit si eu de legatura dintre vaccinul RRO sau Priorix si legatura cu autismul, am sa mai fac sapaturi si sa vad ce gasesc. la orice vaccin exista riscuri, mai ales daca este facut cind copilul are febra, sau stare generala proasta. lui dominic i-am facut rro-ul. la david inca nu(se face la 1 an) dar sap pina atunci sa vad ce gasesc

motanel, da mersi mult de aprecieri, esti draguta, pica bine la o mamica cind i se zice de copilasii ei ca sint frumosi. da, ei sint bine, sa batem in lemn, alergia trece ea.felicitari ptr dintisori, mi-e ciuda ca nu reusesc sa-l prind pe david cu gura la urechi sa-l pozez cu dinti, e asa haios ca nu-s toti crescuti egal inca....

angela, bravo ptr micuta,ma bucur ca e bine dezvoltata ce ti-a spus de iaurt?(sau ii dai deja?)

azi am fost cu dominic la un control ptr ochi, si eu si sotul purtam ochelari, eu am miopie de mic copil port ochelari, si desi nu se plingea de nimic, am zis hai sa facem sa vedem cum stam. vesti bune, si vesti rele, vestile bune mai intii sint ca nu are nevoie de ochelari, vestile rele sint ca la cum e ochiul acum pe la 9 ani cel tirziu va avea miopie si nevoie de ochelari, si ne-a spus cu siguranta ca dominic este stingaci, adicalea are emisferele inversate, si i-am zis ca sotul meu incerca sa-l faca sa apuce cu dreapta si mi-a spus ca nu este voie, ptr ca da retard in dezvoltare, si ca trebuie lasat asa cum e, ca e bine. eu pina acuma tot timpul am zis ca e stingaci, nu avea 6 luni si tot minuta stinga o intindea dupa tot, in gura tot stinga minca, etc, cica ziceau unii ca la cei mici inca este confuzie, eu stiam ca e stingaci, nu stiu cum, am simtit, si am si vazut clar!va fi greu noi ca dreptaci sa-i aratam lui sa scrie, sa-l ajutam la teme....ei ce mai am copilasi deosebiti ca noi toate de altfel!



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Multumim tuturor pt urari!

Si noi uram La Multe Lunisoare sarbtoritilor din aceste zile.

Chiquitita - La Multi Ani! Multa fericire si implinire!

Lilly love - ai o frumusete de baietel! Sa ne scrii mai des!

Motannel - felicitari pt dintisor!

Piticasigogosica - sanatate puilor!

Ella, Elteka - pe unde umblati? Sper ca sunteti bine!

Angelabv - e maricica Nicole, Petit nu prea a luat in greutate in ultima luna desi mananca foarte bine, il mai cantaresc maine ca azi parca i-a aratat cantarul prea putin, nu l-oi fi pozitionat eu bine...

Pepsi - iti trimit niste raze de soare, ca noi tot le vedem printre nori de praf, eu abia astept sa mai ploua un pic ca e nenorocire la mine in cartier.

Va rog frumos sa mai scrieti retete!
DidiAlex - multam ca ai reluat "sarmalele", fac si eu maine/poimaine.

Soacra-mea a bagat un pic de smantana si un pic de galbenus in biscuiti si au iesit buni rau, si mie imi plac. Data viitoare o pun sa faca la mine acasa ca sa va scriu exact ce si cum, ea pune cantitati "din ochi", asa ca nu am inteles exact cantitatile folosite.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

la o privire mai atenta se vede capul biancai putin turtit;nu i rau dar ma streseaza;deja ma gandesc ca nu o sa i se aranjeze parul bine;voi ati patit asta?se mai 'repara'? ce sa i fac?

motanel, felicitari pt al 4lea dintisor!

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput