***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Salutare,

Pepsica, acu am citit...imi pare rau de alergia lu David al tau. Sperantza moare ultima, noi iti uram nervi de otzel si mult tutun

Lili-love, esti de poveste. Ai un scris, parca-s citi un roman bun, captivant.
Imi aduc aminte de discursul tau referitor la pantofii de piele.

An@, am facut sarmalele. si ii plac . L-am insarcinat pe sotz in we trecut sa imi cumpere salata, ca vreau sa fac sarmale la copil. si el imi cumpara varza din aia nemteasca care se rupe. . Si mi-au iesit cu toate ca ma gandeam sa le leg cu ata,(am luat io luni salata normala) dar, odata apa fiarta peste ele a inmuiat salata si oul a tinut carnea la un loc, chiar au iesit ca sardelele. Ete, 7 sarmale am facut, 3 zile.

Ala mare nu serveste, nu au sare, dar nici cu sare nu serveste, nici tat-su. Poate asta mik il fac sa se ia dupa mine.
Ai dreptate in legatura cu magazinele arabesti. Asa iti da-i seama ce se asemana romanii cu turcii. Gasesti tot ce vrei, inclusiv muraturi si frunza de vie!

Diseara am o iesire in oras. E prima oara cand ii las pe tati cu amandoi. I-am mai lasat, dar nu la culcare. imi scria acu ca daca se ingroasa gluma si nu le face fatza ii urca in masina si pleca pe autostrada cu ei. daja nu mai pot da inapoi.ma gandeam sa sun fetele sa le spun ca nu mai vin

Acum incerc sa nu il mai alaptez pe David de 10 ori pe zi, noaptea se trezeste la 45 de mine, mai rau decat atunci cand era bebe.


Ancamari, ai baiat mare, sa iti traiasca!!!

Chichi La multzi ani! pt maine. Sa fii sanatoasa, fericita si sa va bucurati de mica minune Livia
vreau o poza cu tine..

Liviana & Monitza & Elteka Au si ai nostri in curand 9 luni!!! Luna asta nu avem zi, si nici Liv

pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Ancamari , pentru Andrei Cristian

Angelabv, pentru Nicole Amber

Mariac_75, pentru Theodora Andreea

Raza de soare, pentru Maria Cristiana

Lilly_love, pentru Cristian

multumim tuturor fetelor ca va ganditi la noi si sunteti alaturi de noi.piticul e mult mai bine,am fost astazi la medic si l-a ascultat la plamani, tot mai haraie. si mai continua cu antibiotic chiar si dupa ce se termina injectiile.

va pupam, o zi buna

magda,mama lui tudor catalin


http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Revin dupa ce-am recuperat ce-ati mai scris.

La Multe lunisoare sarbatoritilor de azi! (scuze ca nu-i mai insir)

Pepsica, multumesc! Cred ca esti singura care ne-ai admirat. Am poza aia si in avatar. Le-am facut motz la amandoi cu gel si pe urma i-am pozat. Si eu m-am distrat teribil de ei la acel moment. Ma gandesc sa le fac puilor si niste poze profesionale. Am unele cu Matei la 10 luni, absolut teribile, si vreau sa-l am si pe B tot frumos pozat. V-am vizionat si eu pozele. Frumos bradul lui Dominic - dar inca il mai tii impodobit? Eeee, si ce mama happy cu baieti am vazut! Lasa ca trimitem soarele si pe la voi ca sa iasa mai repede ghioceii in Canada.
lilly_love, ma simt coplesita de compliementele tale! Multumesc mult! Ma bucur TARE sa vad ca sunt perceputa atat de pozitiv si realist, as zice. Regret ca nu mai am acelasi timp disponibil pt postari ample, ca atunci cand eram gravida. Sa stii ca am incercat sa te contactez pe PM sa te intreb daca vrei tricou, dar nu am reusit. Mi-a dat o eroare. Scrie-mi tu pls daca esti interesata. Ti-am vazut azi pozele. Imi place mult cea cu puiul intre gratiile de la pat. Baiatul are ochii de culoare verzi? E tare dulce!
ancamari, chiqui, astept mesajele cu datele voastre.
Didi, nu-i bai! Baietii sa fie sanatosi! Distractie placuta diseara!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, daca nu e cu suparare (ca, na, am experienta de la subiectul LR - cine stie, cunoaste...), mai dati o data reteta de sarmale pt bebei, poate o aplic si eu la Mara. Thx.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

Fetelor, daca nu e cu suparare (ca, na, am experienta de la subiectul LR - cine stie, cunoaste...), mai dati o data reteta de sarmale pt bebei, poate o aplic si eu la Mara. Thx.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)



reteta de sarmale:

* piept de pui/curcan tocat (io l-am taiat la cutit)
* orez (io am pus din ala care se leaga)
* galbenus
*o ceapa tocata fin.

le amesteci si le pui in 2 foi de salata, scria An@, io am folosit doar una si le fierbi in apa cu putin suc de rosii.
Dupa ce le.am facut am turnata apa clocotita peste ele si le-am dat la foc moale.
Cand i le.am servit i le-am pisat cu furculita, si am pus 1 lingurita de iaurt. Noi inca nu servim iaurt.

Reteta e usora si fff buna.

Alta ar fi, pt bb cam pe la 10 luni orez cu legume

Pestele de cand?

Mai sunt alte retete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by DidiAlex

Cand i le.am servit i le-am pisat cu furculita, si am pus 1 lingurita de iaurt. Noi inca nu servim iaurt.


I-ai dat si salata sau numai carnita?

quote:
Originally posted by DidiAlex
Alta ar fi, pt bb cam pe la 10 luni orez cu legume


Cum e asta?

quote:
Originally posted by DidiAlex
Pestele de cand?


Eu am citit prin carti ca de pe la 10 luni.

Distractie placuta diseara!


Pepsi super poza cu voi trei! Vreau si eu, te rog, reteta de biscuiti.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:


Ancamari, pentru Andrei Cristian

Angelabv, pentru Nicole Amber

Mariac_75, pentru Theodora Andreea

Raza de soare, pentru Maria Cristiana

Lilly_love, pentru Cristian


Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Mica mie mi-e dor rau, rau de Maya

Petit_ange ce mai face Isa?

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

sint in mare fuga, intru doar sa dau reteta de biscuiti, am citit tot, dar nu am timp sa scriu sint cu piticii treji. sint la noi -13C si miine sint -23C ajutooooooooooooooor!!!!!!liviana arunca cu multi ghiocei ca ma deprima rau iarna asta!!

deci reteta mea de biscuiti, poate le combinam andrada ca a mea e prea moale, si se cam inneaca piticot, si nu are ce roade.

o voi ameliora si va mai scriu

deci se pune intr=un vas 60 g faina malai, 60 g faina avoine (nu-mi vine traducerea da uitati aici poze http://fr.wikipedia.org/wiki/Avoine_cultiv%C3%A9e) 60g faina secara toate astea le-am ales ca au gluten tare tare putin, si 60 g faina griu normala(alergoloaga mi-a zis ca pot sa-i dau avind in vedere ca nu e alergic la gluten) si am pus 60 ML ulei de floare soare si lapte de soia ptr bebei asa cit sa se mai inmoaie compozitia(cred ca eu prea moale am facut-o de nu e crocant)si 1 lingurita de praf copt sau bicarbonat, amestecati cu telul, mi-a iesit o compozitie moale ca la chec, am pus-o in chestia aia cu care se orneaza torturile cu frisca, si am strins din ea biscuiti pe placa de piscuiti de marimi asa cit sa-i tina in mina, i-am copt 15 min. apoi gata, se incearca cu scobitoarea, in loc de lapte bebei puteti pune iaurt, acuma sint in teste, va mai zic ce si cum si care imi mai place. a, si am mai pus o lingurita germeni de griu mixati.pofta mare

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Avoine, din cate stiu eu, e ovaz, nu?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput