***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

kayma bucur ca e mai bine sosonica
pepsi imi pare rau ca e davidutzu alergic la ou.
doxinu si mie mi a zis doctoeita sa nu ii dau fainoase ca ii prea grasut
angelabvexact la asta ma gandeam si eu ieri daca nu e timpul sa ii spalam pe dintisori.si vroiam sa va intreb...nici eu nu am inceput inca.
ieri am fost in parc si ne am dat cu hinta si pe topogan.i a placut mult.
mi am facut pagina pe hi5 si am pus acolo poze.mi se pare mai fain programu asta de pus poze decat celelalte.http://rafael-albert.hi5.com

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

nu stiti cum sa fac sa imi downloadez un filmulet de pe webshots?ca eu am pierdut filmuletele din calculator si sa il recuperez macar pe asta ce il am aici.dar nu reusesc

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

ali24, f frumoase pozele voastre. in ce program le ai facut? vreau sa fac si eu doua sa le inramez sa le fac cadou mamei si soacrei de 8 martie.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

Asaaa....si acum revin pana nu se scoala prichi ca e super nervos in ultimele zile de cand i-am pus manusi sa nu-si mai suga degetul; e calvar, se lupta, geme si se vaita dar continuu cu perseverenta ca n-avem incotro; i-am luat suzete de toate culorile/formele, are atata iscusinta in a dibui intentia mea incat ..se face ca vomita cand le apropii de el...hmmm....

Arcadia, stai cu okii pe el ca pe butelie?! eu aici la Cta [unde, dupa ce ne-am mutat din bucuresti, inca stam cu chirie pana cumparam apt, ohh, si pana in decembrie cand va fi dat in folosinta mai e cale lunga...] stau cu okii pe 2 butelii!-una la propriu, in bucatarie- si mie mi-a cazut din pat la 7 luni sub ochii mei! n-am avut timp de reactie ..doar am privit pentru ca totul s-a desfasurat intr-o fractiune de secunda...a fost groaznic [si aici ma gandesc ca daca mie, mama lui, mi se intampla asa, dar unei alte femei careia i l-as da in grija...si momentul asta va veni in curand..]

ohhh.......acum s-a trezit...

Corap, eu ii cant "un elefant, se legana, pe o panza de paianjen...' de nu mai stiu cati elefant ajung sa numar si sa-i cant ca ma incurc in ei si ma dispera cantecelul dar are un maaare efect...ii plaaace si adoarme cateodata la al 3-lea elefant, cateodata la al 30-lea...

Ancamari, eu nu folosesc ser fiziologic la nimic [in afara de nasuc, evident, cand a fost cazul]; folosesc apa simpla pt fata iar pe ochisori la fel, de la 3-4 saptamani, apa si atat. De ce i-as da cu ser? Si pentru ca ziceai de aparatori, eu am renuntat de mult sa-l mai tin in patutul de lemn, sta in ala de voiaj [cu salteaua de la cel de lemn] si asta e, ii place, s-a obisnuit; deja obosisem sa-i tot mut aparatorile, sa-l tin de manute cand se ridica sa nu dea cu capul in gratii..e mult mai simplu. Acum patul de lemn e pentru cand vs fi baiat mare! E extraordinara senzatia pe care ti-o da atunci cand ii rasare biluta [capsorul] dupa aparatori....felicitari, Andrei!

Pepsi, si eu citeam Dale Carnegie, mult mi-a placut"Lasa grijile, incepe sa traiesti!"; sotul meu deja ma coplesise cu entuziasmul si pozitivul; aici mi-aduc aminte de Androix, care, cand vine sotl de la serviciu si o gaseste spaland bblul si cu alalalt micu prin preajma, aplecata pe copaita, o intreaba: ce faci?, ea"ma doare spatele".....Mi-e dor de tine Androix!!! [pentru mine esti in aceeasi oala "plina cu bine" cu Liviana..::))]

Miniuta, desi poate acum deja ai facut drumul spre Romania, eu NU ti-as recomanda primul drum atat de lung cu bb on board...dar, pana la urma orice are un inceput! Mai ales cel spre Roamnia, prin Romania, e horror! [ma gandeam zambind la Timur care s-a oferit sa-mi sta in portbagaj ..he, he,...ai fi venit dubla din cauza cucuielor si umflaturilor...gropi, nene, ca la balamuc..

Tamaraspt, m-am amuzat cand descriai in ce pozitii il mai muti pe piticul Matei sa mai stea si el linistit..."pe fereastra unde vede antenele de pe blocul vecin pe care se aseaza porumbeii"; cu al meu e teribil; il pun in scaun [nu mai suporta curelele si se intoarce cu spatele la mine in picioare si face brm, brm, se crede-n masina, tinandu-se cu maineile de bara...ohh]; iti dai seama ce fac eu, nu? stau protap langa el sa-l ajut sa ..nu cada


Ramona7, asa am patit si eu cu Cristian, in loc sa se bucure de atentia bbluselor, urla ca un apucat! Dar aceasta e etapa fireassca in dezv lor, se spune, in care incep sa fie tematori fata de tot ce e nou, mai ale persoane straine; de C s-a apropiat la un mom dat o fetita si mai sa calareasca caruciorul, cu manutele direct pe fata lui, il ingramadise cu totul, de a urlat nu ma istiam ce sa fac sa ajungem mai rpd intr-un loc familiar...

Florentia Roman, "tati e inginer!?"..frumosi baietii tai si au oki caprui, mari..ca ai tai..

gata, hai ca ma cheama, scriu mai tarziu...


Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ckristina magic photo.daca vrei intra pe mine pe mess si ti l trimit (putinalina ii id)ca eu l am tras de cateva ori de pe net dar nu mi o mers pana nu mi l a trimis cineva.sau eventual de pe strong dc mai poti sa il iei daca ai.dar unde te ai uitat pe hi5 la poze?(ca nu stiu de ce mie imi apar tot 0 vizualizari si mi a mai spus si sora mea ca s a uitat.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ali24, si noi ne-am uitat la poze. v-am trimis si o cerere de prietenie ;). Mi-au placut tare ramele...mi le dai si noua?

Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Madi

Mi-am adus aminte ca voiam sa ii spun Gravidutei ca se gasesc cartofi dulci la Cora sau Mega Image. Nu stiu in ce zona stai tu, dar eu am gasit mai tot timpul la Mega Image-ul din Mihai Bravu.


MAdi, stau in Crangasi si merg, de regula, in Carrefour Orhideea. Dar o sa ma duc la Cora Lujerului. Merci.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by doxinu

FETLOR LAMURITI-MA SI PE MINE:MIE MI-A ZIS DR . CA NU AM VOIE SA-I DAU CEREALE,BISCUITI SI ALTE FAINOASE CACI ESTE DESTUL DE GRASUN SI TOATE ACESTEA SE DAU LA CEI SLABUTI SAU CARE NU IAU IN GREUTATE CUM TREBUIE.eSTE SAU NU ASA?


Doxinu, iti spun parerea mea de om neavizat. Cerealele contin fibre si sunt bune pt organism, chiar daca fibre contin si unele legume. Si Mara e cam grasuta, nu obeza, dar tot ii dau 2-3 masuri de cereale pe zi. Ideea e sa nu abuzezi. De ingrasat se poate ingrasa, de ex, si de la fructele din borcanele pe care nu stiu daca le-ati gustat, dar sunt extrem de dulci si mi-e greu sa cred ca nu pun niciun indulcitor.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

am revenit...inconsecventa sunt, cand lipsesc saptamani intregi cand vin cu mesaje km...
Alyna, ce bine e cu nopti intregi dormite, nu? cum mai sta David la somn?
Ella, desi sper ca etapa de aerosoli sa fi fost depasita cu bine!, pot sa-ti spun ca si C al meu, cand a facut muci la o luna, l-am dus la medlife si zbang...l-a trimis fara drept de apel la aerosoli..und eera o tipa absolut lisita de tact si delicatete de l-a fkt pe-asta micu sa urle si sa geama; a fost ff traumatizant, imi tot repeta sa nu-i acopar/lipesc de fata casca, doar sa i-o apropii; oricum, aspiratorul de dupa cu furtunelele alea luuuungi si subtiri pe care i le-a manevrat pe nas m-au fkt sa fiu si mai mare fan al batistwei bblusului; la mine a functionat excelent.
In ce priveste ce ai spus tu, la un moment dat in nu stiu ce context, cum ca "entuziasmul, care mie, la aproape 34 de ani mi-a pierit"...eu am 30 si ma simt de 50..[pana atunci insa sper sa-mi treaca...ca altfel intru-n menopauza precoce cu atata stare de dezamgire la general..nu stiu de ce o fi asa :::)))); dar nu e bine; poate post-sarcina e de vina? sau mediul luat in ansamblu - complet neprielnic din tara asta nefericita?
in fine, citesc dale carnegie in continuare si zau daca se lipeste de mine americaneala aia dusa la extrem :))

da', si aici mi-e dooooor de Elteka si ale ei kinsell-isme...mai Elias pufulet, pe unde mai umbli 'mneata?

Am retinut ce a zis Pepsi la un moment dat: intarcarea trebuie facuta incet si cu dragoste"...daaa pepsi, asa e , cata dreptate ai! [atunci cand se poate, evident :)] Asa ca, Ali24 si Motannel, nu va speriati, ca nu devin "batraniciosi", si nici nu "vor alega dupa titi prin lume dupa voi", insa ce mare bine le faceti cu laptele ala matern! oricum, meritati un bravo pentru reusita si ..rezistenta!

CKristina, felicitari pentru primul mic pitit sub gingie dintisor! Acum cred ca e deja dintoi in toata regula, nu? [eu inca n-am avut fericirea asta!]

An@, reteta de sarma pt bblusi e interesanta, o sa o incerc si eu...cand o sa am chefff..ca nu ammmm...delocccc....da' deloccc...bucatareala nu e domeniul meu si pace!
Ai mai scris tu de patania cu doctorul si glutenul si ultimele recomandari la nivel mondial/conferinte/tendinte/ eu deja am inceput sa cred mai mult in instinctul meu; sunt convinsa ca unui copil normal dpdv sanatate nu exista motiv sa-i intarzii in alimentatie alimente/sare/legume atata vreme cat pastrezi limitele proportiilor si ai in vedere ca este doar un bblus cu un sistem digestiv delicat. Nu inteleg insa de ce, daca peste tot se interzic zaharul si chimicalele la copii sugari, de ce se fabrica biscuiti, borcanele cu atatea chimicale? exista borcanele hipp 4+ cu sare, acid citric, concentrat de suc demere de exemplu, si biscuiti bblusi 6+ cu zahar, E-uri gramada....in fine...orice e in exces dauneaza, ca esti bblus sau adult
Iar daca mai iei in considerare si diversitatea incredibila la nivel de medici pediatri nu doar in Romania dar in lume...ramai oricum fara sa intelegi nimc; ba lapte pana tarziu, ba fara gluten, ba fara sare deloc ,ba cu putina sare, ba ceai in loc de apa ca cica apa nu aduce nimic bun, ba suc de citrice, ba cu ou de la 8 luni, ba intai oul si apoi vitelul...brr, nu mi se pare normal; cand e intolerant la lactoza, unii exclud definitiv lactoza de capiaza bietul copil/parinte, altii introduc treptat dupa cateva luni...

teodoral...pe C il schim doar in 4 labe, in picioare sau culcat pe burta, in miscare tot timpul....sub nici o forma de la 5luni nu mai sta pe spate la schimbat chilotei...a fost teribil dar m-am obisnuit.A sa ca, nu esti singura!

si Andrada, da: Am invatat ca atunci cind porti pica si amaraciune fericirea se duce in alta parte".


gata ca fac foiletonopomelnic
desi mai am...


va pup





Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Hello, fetele.
Am postat si la legislative, dar as aprecia un raspuns si de la voi, daca stiti:

Locuiesc in sectorul 5 si trebuie sa returnez indemnizatia de crestere a copilului aferenta lunii ianuarie, deoarece incepand cu aceasta luna mi-am reluat activitatea profesionala. As dori sa stiu unde trebuie returnati acesti bani (600 ron) si cu ce acte sa ma prezint. (am depus deja dosarul pt stimulent)

Merci

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput