***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

S e mai bine, au zis ca planul e sa o execute luni sau marti. are 2 teste de irus negative da politica astora e sa aiba 3, in 3 zile diferite. maine e a 3-a zi. si pe urma putem sa iesim din camera !

mai are oxigen, putin. mai face muci, da n-o mai aspira cu sonda. si foarte rar. plamanu e mai curat. e mai bine.

trebuie sa caut apartament p`aici, am venit la McDonald sa ma uit.

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kay - multa putere si ma rog sa fiti bine amandoua!

Tudorcatalin - sanatate puiului!

Kid - voi mai sunteti la spital? Cum se simte Vladut?

Cristinamaria - multumesc frumos pt PM! Revin cu intrebari.

Mica - vino inapoi!

Pepsi - imi pare foarte rau pt alergie dar stiu ca tu o sa te descurci bine, mai sunt doar vreo 15 luni pana la 2 ani, nu? Ce bine ca nu i-ai dat ou pana ce nu ati facut testele!

In afara de Tamara, mai plimba cineva copilu' in parcul Moghioros? Ca suntem zeci de mamici pe cateva alei, pe la soare nici nu mai ai loc sa treci cu caruciorul si ma gandeam ca poate trec ca fraiera pe langa vreo mamica de capsunica/capsunel.

Liviana - bate-ma, omoara-ma, in fiecare zi uit sa-ti dau mail pt tricou. Oricum mar 86, cu ce sigla stii tu ca arata mai bine, am incredere in alegerea ta.

Ella - s-a facut bine Bobytul?

Tamara - te-ai descurcat azi? Ce rau imi pare, doar ce ma dadusem jos din autobuzul 126, ca altfel ma intorceam...

Angelabv - La multe lunisoare Nicolei! Ce copii mari avem!

Timur - nu ne dai datele (greutate, inaltime) de completat in tabelul de slabit de pe prima pagina?



Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Ancamari , pentru Andrei Cristian

Angelabv, pentru Nicole Amber

Mariac_75, pentru Theodora Andreea

Raza de soare, pentru Maria Cristiana

Lilly_love, pentru Cristian

Pozici de februarie
Pozici de ianuarie
Filmuletze

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Ancamari , pentru Andrei Cristian

Mariac_75, pentru Theodora Andreea

Raza de soare, pentru Maria Cristiana

Lilly_love, pentru Cristian

LA MULTE LUNISOARE CELOR NASCUTI IN DATA DE 28 !!! SI BINENTELES PENTRU BUBULINA MEA : NICOLE !!!


Ancamari, wow, asa e, avem copii mari, cu personalitate !!

Intrebare: voi ati inceput sa-i spalati pe bebei pe dintisori ? Noi avem 2, jos dar inca nu am inceput operatiunea "spalat pe dinti ", dar ma gindesc ca e timpul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

andrada, graviduta, madi, chiqui, liviana, florentina, vas, motanel, ckristina, ancamari, multumesc mult fetelor, conteaza mult ptr noi

andrada, exact asta i-am zis la alergoloaga, deci ii pot da galbenus nu, dar nu-i pot da albus?(cel putin la dominic asa era, minca galbenus, si albusul fiert dupa 1 an, dar nu minca ou crud pina la 2 ani) si mi-a zis NU ii dai deloc ou(nici albus nici galbenus) ca cica faza cu albusul si galbenusul e valabil ptr cei care nu sint alergici, ca cica albusul e alergen, dar daca e alergic nu e voie nimic. in fine, astept sa vad la 11 luni cind avem din nou testele. asa este, mai bine cu oul, decit ce am tras=o cu laptele.....acuma e o alergie lejera in plus, fara soc sau ceva de genul, deci e bine. am facut biscuitii azi, i-a placut tare mult, doar un minus, nu sint destul de crocanti, adica eu asa zic, ptr ca fiind cam moi imi era frica ca se inneaca.

liviana, am vazut pozele, atita am ris la aia cu bogdan cu parul punk

vas, nu sint medic, dar daca-mi dai detalii poate imi fac o idee despre problema prietenei tale, am nevoie de mai multe detalii exacte, ce papa, cind, virsta, antecedente familie. ce as vrea eu sa-mi fac griji ca sint prea slaba.....

chiqui, eu din cauza ca nu am gasit biscuiti, am facut eu, daca vrei iti dau reteta, lui david i-au placut tare mult, dar mai trebuie sa ameliorez reteta ca sa fie mai crocanti. stiu ca nu te-am uitat cu reteta aia cu melcii cu brinza, am vazut pozele, asa de scumpa este micuta, o dulce,

ancamari, poate nu dureaza doi ani....ma rog adica, vedem in 3 luni la teste

kay, ma bucur ca e mai bine sonia, bafta sa-ti gasesti apartament, pupici la inimioara mica

angela, eu il spal pe dinti cu pasta speciala fara fluor din clipa cind a avut primii dinti,am o "perie"ce o pun pe degetul meu si cu aia il spal. e mai simplu. si peria are pe 2 parti asa ca ptr masaj, cu aia ii masez gingiile

la multe lunisoare ptr micuti de ancamari, lili love si angela

mi-e "ciuda" cind va aud cit de cald e....si la noi este -8C, si azi a nins iar 5 cm, si va mai fi o furtuna de zapada miine.....imi place iarna dar asa as vrea sa mai ies la aer cu piticii, sa fie cald, sa mai umblam of....nu le putem avea pe toate

am pus si eu poze noi POZE NOI



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Intru si eu putin pe fuga....

Pepsi, sunt scumpi tari baietii tai si imi place cum il iubeste Dominic pe David... Cand vad asemenea ipostaze imi cresc puterile sa il fac pe urmatorul...

Aaaaaah.... si sa nu uit... DA-MI, te rog frumos, si mie reteta de biscuiti... ca mie imi ies crocanti rau dupa reteta mea... Si bietul copil nu face altceva decat sa ii linga toata ziua ca si fara dinti si ei tari abia dupa 1/2 de ora ii inmoaie dar cine sa mai aibe rabdare???

EDIT:
Doxinu, asa este cu cerealele, biscuiti si toate fainoasele... se evita in cazul copiilor grasuni Al meu are 9 Kg si eu tot il vad gras... si ma tenta sa nu-i mai dau fainos deloc dar inca n-am renuntat la masa de cereale de seara...ca totusi 9 KG e bine pt 75,5 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR DE AZI!
Ancamari , pentru Andrei Cristian

Angelabv, pentru Nicole Amber

Mariac_75, pentru Theodora Andreea

Raza de soare, pentru Maria Cristiana

Lilly_love, pentru Cristian

pepsica bine ca sti la ce este alergic.Oricum dupa cate stiu io nu poate papa albusul dar galbenusul da.


Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilly love spune:

fetili dragili!

In fiecare zi e sarbatoarea vreunei capsunici de pe plantatie! pentru fetitele si baieteii naravasi, nazdravani, plimbareti, stationari, frumosi, mancaciosi, vorbitori, bolnaviori, iubareti, zambareti SAU NU!
Ii pup cu drag pe toti, ca toti sunt minunati si fara pereche!
multumim celor care ne-au felicitat]

Liviana, esti o fata de a carei parere/sfat/idee am tinut de multe ori cont pentru ca inca de la primele mele postari [cam cand avea Matei giardia...] am remarcat felul extrem de echilibrat si plin de bun simt cu care ni te adresai. N-ai lasat intrebari fara raspunsuri, te-ai implicat intotdeauna activ si concret, ai dedicat timpul tau aici nu doar pentru a-ti descrie trairile/viata proprie, ci si pentru a ajuta cu sfaturi,informatii.
Esti o femeie implinita, ai doi copii minunati, esti echilibrata, matura si nu in ultimul rand esti un om bun! Asa imi pari mie!Multumesc pentru ca faci ca aceasta plantatie plina de capsunici si capsunele sa fie mai frumoasa!

Bobita de Ella, hai, ca uite, iti dau virtual OALA mea cea mai buna [am 4 pui de lamai in ea, dar ti-o dau tie], te-am pacalit suficient cat sa ne arati fetisoara ta zambareata?!

va pup, revin sa scriu sper tot acum
dar......vreau reteta de biscuiti, andrada si pepsi, poate combinate ies perfect crocanti?

Andreea
My baby
http://good-times.webshots.com/album/560327865NfDFnL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata mamici de capsunici!

Sanatate multa la cei bolnaviori!

Avem 2 dintisori, adica cite un sfert, au iesit deodata.

Oare e indicat sa le punem ochelari de soare la capsunei?


Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Pepsi, super pozele, si cum o iubesc ei pe mami! Cum zicea si Andrada, cand vezi asa ipostaze, parca parca ai mai face unul! Vreau neaparat reteta de biscuiti!
tudorcatalin sanatate multa!
liviana, noroc cu ancamari ca si eu uitasem de mail.

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput