***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (53)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Am mai pus cateva pozici!

PAFLOOOOO! Unde esti?


Editez sa intreb ce fel de biscuiti dati la bebei, daca dati? Eu am vrut sa cumpar de la Nestle si au zahar. Exista unii speciali de bebei fara zahar? Daca astia de la nestle au zahar, mai bine cumpar normali. sau sa mai aman biscuitii? Eu nu vreau neaparat sa ii dau dar Livia mananca foarte putine lucruri si m-am gandit ca poate ii vor placea.

Mami de Livia (08.06.2007)



Chiquitita e scumpa foc!!
Eu i-am cumparat tot biscuti de la nestle, am incercat sa ii amestec cu mar si cu iaurt, dar nu a mancat. Acum 2 zile i-am dat jumatate de biscuite in mana si l-a molfolit prin gurita. Eu ii dau asa, sa molfaie, cam o data la 2 saptamani.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Mi-am adus aminte ca voiam sa ii spun Gravidutei ca se gasesc cartofi dulci la Cora sau Mega Image. Nu stiu in ce zona stai tu, dar eu am gasit mai tot timpul la Mega Image-ul din Mihai Bravu.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Tudorcatalin, sanatate la micut...e chiar asa de rau, de-i face intravenos?

Pepsi, imi pare rau ptr alergie...bine ca nu e mai rau, doi ani trec repede, rabdare...

Vas, Tudor a avut asa, intre 1 an si 3 ani, ieseau si cate 10 bubite cu puroi odata...erau ca un fel de furuncule provocate de stafilococul auriu. Noi am facut autovaccin la Inst. Cantacuzino, pana atunci l-am umflat cu toate antibioticele din antibiograma. I-a facut o analiza a secretiei din bubite?

...daca mai vrei ceva kg, ma ofer eu.... de bine ce mi-am propus sa mai slabesc, am fost azi la un fast food si am dat gata doua pulpe cu sos de usturoi. Numai prostii mananc de cand nu mai alaptez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

florentina, acum e mai bine, nu e chiar asa de grav, diagnosticul este bronsiolita asmatiforma, spasm pe bronhii, in cazuri mai grave se poate sufoca, i se stranguleaza bronhiile si nu mai poate sa respire.a vrut sa ne interneze in spital, pentru ca era mai grav decat in octombrie anul trecut, dar am preferat sa ii fac tratamentul acasa. si i-a dat un antibiotic injectabil, Fortum se cheama, la 12 ore.Si luni seara am fost la "Grigore Alexandrescu"
sa-i puna branula, i-a si facut prima injectie la 7 seara, si a doua zi dim, la 7, cand sa-i facem alta, nu se mai putea, se indoise acul de la branula{ pentru ca el a miscat manuta} si se blocase cu sange coagulat. asta am aflat la policlinica, dupa ce i-a scos branula, cele de acolo nu au mai vrut sa-i puna alta pt ca nu aveau atela.si au preferat sa-i faca injectie in poponet.numai cand ii aude vocea lui "tanti cu injectiile", incepe sa planga, pt ca stie ce urmeaza.
cam asta s-a intamplat cu piticul.maine dim mergem din nou sa-l asculte la plamani, sper sa nu bata vantul sau sa ploua tocmai cand iesim noi din casa.

va pupam o seara buna

magda,mama lui tudor catalin





http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Mamibiutza, Ninutza, Florentina Roman, Chiquitita, Madi, Pepsi, Andrada, multumim pentru felicitari!

Pepsi, imi pare rau ca e alergic ... multa sanatate cat mai curand!

Tudorcatalin, biet pui bolnavior ...! Multa sanatate!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

quote:
Originally posted by chiquitita


Editez sa intreb ce fel de biscuiti dati la bebei, daca dati? Eu am vrut sa cumpar de la Nestle si au zahar. Exista unii speciali de bebei fara zahar? Daca astia de la nestle au zahar, mai bine cumpar normali. sau sa mai aman biscuitii? Eu nu vreau neaparat sa ii dau dar Livia mananca foarte putine lucruri si m-am gandit ca poate ii vor placea.

Mami de Livia (08.06.2007)




eu tot de la nestle ii dau(6+)SAU DE LA MILUPA(6+),dar rar;daca ii dai sa l tina in manuta te sfatuiesc sa stai langa ea pt ca bianca era sa se inece cu unul;ea tot molfaie la el,dar se mai rup si bucati; med de familie m a sfatuit sa nu incep asa devreme cu fainoasele ca nu i nevoie; acum ii mai dau cu iaurt ca i place.


pepsi si eu un baietel frumos si o mamica extraordinara.

tudorcatalin, am pupici si pt voi;draga de tine,ce o fi in sufletul tau vazandu l cand se chinuie la injectie; i au luat si biancai sange din vena pt analiza si stiu cum e ... a urlat mititica..... dar lasa ca va faceti voi repejor bine


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Tudorcatalin, sanatate multa la pui si tie putere sa-i fii alaturi. eu tre sa recunosc ca asta vara cand a facut Tudor prima otita severa si i-au facut antibioticul intravenos ca altfel nu raspundea la tretament, l-am trimis pe taica-su cu el la spital...

Tudor tuseste productiv, acum cateva zile avea si respiratie suieratoare si dr zicea ca ar fi bronsiolita...de azi dimineata a inceput si Ciprian, dar lui i se infunda si nasul...iar ma asteapta o noapte alba...
Liviana, Ella, cum e cu inhalatoarele, sunt bune, se vad efectele? ca ma gandesc sa iau si eu unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor ce este activitatea asta asa de slaba aici la noi?Pai io seara canvd veneam stateam sa citesc de ......... acum putin.
Astazi am stat si noi in parc 2 ore fara caciulita si tare mult i-a placut lui STEFAN!Mainw dupa pranz ne ducem iar ca noi nu putem sa luam papa in parc ca ne facem ca purceii si nu avem apa calduta sa ne spalam.
Multa sanatate capsuneilor bolnaviori,sa va faceti repede bine!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Graviduta: cartof dulce i-am luat din Cora. Sincer, nu cred ca merita. Am dat pe un cartof 50 mii si nu a cazut pe spate din cauza lui. Nu cred ca-i mai cumpar. Are vreun aport special de vitamine?

In leg cu biscuitii: eu am gasit numai Nestle peste 8 luni. Din cei peste 6 luni de unde pot sa-i iau? Biscuitii acestia de la Nestle ii dau sa-i molfaie singurel. La fructe folosesc biscuiti pt bebei de la Rostar (aprox 25 mii punga).

Laura, mami de Alexandru (16.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

FETLOR LAMURITI-MA SI PE MINE:MIE MI-A ZIS DR . CA NU AM VOIE SA-I DAU CEREALE,BISCUITI SI ALTE FAINOASE CACI ESTE DESTUL DE GRASUN SI TOATE ACESTEA SE DAU LA CEI SLABUTI SAU CARE NU IAU IN GREUTATE CUM TREBUIE.eSTE SAU NU ASA?

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput