PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Emilia da, noi am iesit afara.Joi jumatate de ora, vineri 1 ora si ieri 3 ore.A fost prea cald si frumos si apoi nu cred in porcariile de genul nu se scoate copilul din casa pana nu stiu cand.Nu au fost -grade, nu a plouat, nu ceata asa ca nu am vazut de ce ar trebui sa-l tin doar in casa.Si copiii mei sunt fani iesit afara, noi stam foarte mult si zic eu ca ne e bine.
Astazi am fost la biserica, ne-a citit preotul si ne-am simtit bine.
Astept sa se trezeasca baietii si sa iesim iarasi afara, 18 grade au fost la pranz, sper sa mai fie macar 12 acum.
Legat de aparatul acela de la Avent, poti cauta cu google noile modele si ai sa vezi despre ce e vorba.Dar mie una mi-e bine si cu baby phone-ul nu consider necesar un video phone.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicomico spune:

stefania bine ai revenit!!!!!
este superba patricia
mult succes la gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Miruna astept cu nerabdare link-urile.
Silvia
Madyn poti sa fii sigura ca eu n-am sa ma retrag de la discutii.
Stefania mi-era dor de tine. puilor tai frumosi!

Sa va spun ce problema am cu Clara. Acum cateva luni, i-a iesit un cercelus. N-am mai reusit sa i-l pun. Plange ca din gura de sarpe de cate ori ma apropii de urechea ei. Am incercat sa-i arat ca si mami isi pune cercei si n-o doare, si bunica, si vecina, si purcica etc. Nu stiu cum sa fac s-o conving sa stea cuminte ca sa-i pun cercelul. Nici in somn nu i-l pot pune, pentru ca simte orice miscare. Daca aveti sugestii, spuneti-mi-le, va rog!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Buna livada!

Madyn,Nicomico,Tweety pentru reprimire

Tweety cu cercelusul nus ce sa zic,Patriciei nu i-am facut gauri in urechi deoarece aici este interzis ca fetitele sa poarte cercei la gradinita si scoala Asta ca sa imi spun si eu oful Clarei

Copilasii mei sunt amandoi cu mucii in barba,azinoapte David a facut febra si a vomat,zicea ca il doare urechea dupa-masa mergem la doctor sa vedem ce ne spune.



Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Mamamluidavid:imi pare rau...sper sa va faceti bine repede!
Bine ai revenit!
Sa aveti o zi buna!
Revin..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Tweety la mine a fost o problema similara cu tunsul. Dupa ce l-am tuns de n ori pana acum de data asta a inceput sa urle salbatic cand am pus masina. Am oprit procesul imediat si de a doua zi am inceput campania de promovare a tunsului. Cand era Alexei mai atent la mine am inceput sa zic: as vrea sa te tunzi, tata se tunde eu ma tund, chiar si catelul se tunde. In primul rand iti sta mult mai bine in al doilea rand te pot spala zilnic pe cap pentru ca te usuci mai repede. Apoi il intrebam vrei sa te tund? El nu nu nu. Il lasam si reluam discutia dupa amiaza sa zic. Incheiam cu vrei sa te tund? nu nu nu. A coincis cu faptul ca s-a tuns si sotul si eu am fost incantata, imi place foarte mult de el cand e tuns. Si i-am zis uite tata s-a tuns si ii sta minunat. Eu iti propun sa te tundem si pe tine vrei? nu nu dar categoric mult mai putin vehement. In fine a durat patru zile, in a patra zi spre seara a venit un da chinuit dar nici nu am mai asteptat altceva si am prestat tuns.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Miruna o sa incerc s-o toc mai des pe tema asta. Eu o cam lasasem balta. Daca nu vrea copilul, nu vrea si gata. Saru'mana de sugestie.

Stefania sanatate multa! Vroiam sa te intreb daca le-ai dat ceva pentru imunizare copiilor. Eu i-am dat Clarei Imunogrip Junior in noiembrie si de-atunci nu s-a mai imbolnavit. Inainte de asta, am avut o perioada de aproape 3 luni jumate in care am bagat antibiotic la greu (cam de 4 ori). Eu am fost si sunt foarte multumita de efectul Imunogripului. Am uitat sa-ti spun ca noi (adica, eu si sotul) am tot avut probleme din noiembrie pana acum - ba o tuse, ba o temperatura, ba nasuri infundate - dar C nu a luat nimic de la noi.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata!La noi e cald si frumos inca 2 zile, apoi vin ploile .

Tweety vezi sa nu aibe vreo rana, daca nu mai vrea sigur e o cauza.

Mamaluidavid sanatate multa si bun revenit!

Salutam toata livada


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Babee nu vrea pentru ca am facut o foarte mare prostie. I-am dat gauri tarziu. Pe la 10 luni. A urlat groaznic si s-a speriat rau. La vremea aia eram mai putin informata. Cu mintea de acum, n-as mai face asa ceva. In fine, am gresit. Eu cred ca ea asociaza cerceii cu durerea resimtita atunci. Daca nu am cercel in mana, o pot atinge fara probleme la urechiusa. Deci, nu cred ca are vreo rana fizica.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buna dimineata!
Ca noi abia ne-am trezit.
Abia astept sa incep si eu munca sa ma trezesc dimineata ca asa trezindu-ma tarziu mi se pare ca este ziua foarte scurta.
Darius are acelasi program. Cred ca are o saptamana de cand nu doarme dupa amiaza si se culca noaptea la ora 22 si se trezeste la 10 dimineata (bineinteles ca ma trezesc eu si fac zgomot).
Ieri a venit bona pe la noi si am pus la punct unele detalii. Darius a fost foarte dragut cu bona, a si pupat-o. Speram sa fie totul OK.
Stefania ce mult imi place papusica ta.
Noi ne pregatim sa mancam - cred ca ceva usor si dulce fructe si niste biscuiti si apoi plecam afara pt ca este o zi frumoasa. Revenim dupa pranz.
Pa!

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput