PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

anasia Merci. Da as vrea si reteta cu crema de iaurt ca arata tare bine in poza

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Buna fetelor,

Sa va povestesc ce-am patit cu piticul meu. Va ziceam ca i-au aparut niste bubite la gurita, ieri am fost cu el la dr. si de fapt el are in gurita o infectie, o angina flegmomatoasa, un fel de herpes si de ieri stam pe antibiotic si din ora in ora il badijonez cu diverse solutii, ca sa-i schimb PH-ul si sa nu se pai instaleze microbul, sa-i treaca. Asa ca vrand-nevrand stam acasa o saptamana pana se face bine. Ieri si azi sunt eu de serviciu, iar maine si poimaine e tati. Deja i s-au mai desumflat gingiile si nu papa decat supe si bea ceai, ca altceva n-are voie, nici lapte, nimic. Cred ca o sa slabeasca si mai rau, dar n-am ce sa-i fac. Deja de la 10,700 kg cat avea acum o luna, ieri avea 10,100 kg imbracat.

Sper sa fie bine si o sa vorbim maine mai multe.
Ieri am iesit cu el, m-am dus la mama ca noi aveam gazele oprite si am iesit si in parc si azi o sa facem la fel, d-aia n-am mai intrat. Am incerca sa intru de la sora mea, dar lor nu le merge netul.

Daca merge mai tarziu netul la ea, o sa va mai scriu.

Va pup pe toate si revin, sper cu vesti bune.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)

Poze de la Viena

www.piersicute2006.blogspot.com/" target="_blank"> Piersicute de 2006

Sa ajutam o mamica exceptionala si o printesa superba - Ramona si Teo

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Neata la livada,
Gina:imi pare rau sa aud asta...Dar astea se fac de la maini murdare?sau de la ce?Se iau de la altii?Sanatate multa!
MAda:mai ce peripetie..bine ca sunteti bine!!
fetelor ieri a fost o tare buclucasa...socru-meu s-a urcat pe-o scara si a cazut..e bine n-are nimic doar ca a cazut pe o masa care i-a atenuat caderea(pe care a facut-o praf) ca altfel ar fi fost f. nasol..Bine ca e bine..ca asta ne mai trebuia acum..
Apoi n-am avut net toata ziua..am fost si noi plecati cand am venit ne-au cazut cheile si n-am avut cu ce sa intram..de-abia a reusit sa le scot intr-un final..etc..Deci naspa zi...

In legatura cu dormitul(tweety)si noi ne trezim noaptea..ii mai dau ceai sau il iau si-l mangai, ii mai dau cu dentinox, sperand ca e de la dinti...Are perioade si periaode..

Intreba cineva daca are un lucru preferat..da si noi avem..o pernuta mica care e deja praf(dintr-un set din asta de pat)..n-am mai vazut...dar trebuie sa-i mai iau de rezerva..ca fara ea tare greu adoarme si cu scandal...
Cam asta ar fi..
A uitasem..Cipic e intr-o faza naspa..nu mai sta fara mine..dupa fundul meu tot timpul..vrea doar in brate...nici la buda nu pot sa ma mai duc decat cu el..Nu-s ce-o fi avand!!!
Decand l-am taiat la putulica..doar in brate, urlete...si asa a ramas, nu stiu cum sa-l dezobisnuiesc...o sa traca ceva vreme probabil
Cu dusul si la noi e circ la spalatul pe cap(folosim sampon-sapun de la Sanosan)..se sperie ca-i intra apa-n urechi si in ochi..dar eu il mai las..il sterg cu prosopul de apa...ii explic ca e apa,mai stau putin iar ii pun dusul, iar il sterg,..si tot asa..si am vazut ca incepe sa mearga...
Parca mai era ceva..dar revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buna dimineata!
Cam tarziu la apel.
Gina imi pare tare rau ca Razvanel este bolnavior. Sanatate multa. sa treaca.

Anasia vreau si eu tort.


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Sarilla, Stefania multumesc pentru raspunsuri!

Anasia cred ca ai pus punctul pe I. Desteapta lu' mama desteapta. Ai dreptate, nu are gaura corect data. Cred ca am sa-i scot si cercelul celalalt si o las asa pana se hotaraste ea ca vrea podoabe pentru urechi. muuuult!

Gina sanatate multa piticului!

Azi-noapte a dormit Clara foarte bine. Asta a coincis cu oprirea centralei. Poate suferea de caldura puiul meu si de-asta se framanta asa. De mica transpira mult la cap cand doarme. Sper ca asta era cauza vazolelii si ca de-acum o sa am si eu nopti mai linistite. Am si fost la medicul de familie ieri si ne-a trimis sa facem un examen coproparazitologic (parca asa ii zice). Banuiesc ca nu are probleme de-astea, dar vreau sa fiu sigura.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

tweety, daca te hotarasti sa i le scoti, nu stiu daca le mai pune vreodata (ca mine); am mai incercat sa le pun, le-am tinut o zi, si am avut rani mult timp si dureri, asa ca...mai incearca;
s-ar putea de la caldurasa fie asa agitata noaptea, mi-ai amintit ca si noi am patit-o; si cu transpiratul capului, la fel;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Nu am mai scris de mult dar ma bag si eu sa va spun ce obiect preferat are Andreiutul meu, fara de care nu adoarme, care il linisteste in timpul zilei cand e suparat . El il numeste MEME si e sutienul meu...si e bun oricare dintre ele deci in cazul asta nu am probleme ca s-ar deteriora si nu ar mai avea MEME ca am destule. Cel mai dragut e cand ma vede cu MEME pe mine si nu mai e bun niciun altul decat cel cu care tocmai m-am imbracat. Si bineinteles ca ma execut. Ia uitati o mostra de MEME + nelipsitul degetel in gura: http://picasaweb.google.com/rusu.cornelia/SuntMaricel/photo#5164188258709793250

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Gina, sanatate multa lui Razvan

Chiara, super piticul tau cu sutienul. Dar ce baietel frumos ai!!!

Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Gina, multa sanatate piticului!
anasia, tu faci toate torturile alea superbe din poze? Si daca tu le faci...cine le papa?

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Are si Alexei o papusa preferata il cheama Bajou, el ii zice Nani avem doi dar nu imi fac griji. Eu am avut o papusa din carpa pe Bettina care ajunsese o zdreanta dar am iubit-o pana cand am mers la scoala. La sase ani si sapte luni am renuntat la Bettina si la biberon deci mai are si Alexei timp de suzi si papusa. O luam cu noi in concedii, oriunde stiu ca trebuie sa doarma. Nani si Nanu (suzi) sunt partenerii lui de somn.
Tweety eu am purtat cercei pana la 10 ani apoi i-am scos, mi s-au infundat gaurile si la 16 ani m-am dus din nou sa imi dau gauri. Acum port foarte dar foarte rar cercei, parca sunt psihopata si cand obosesc mi se pare ca imi absorb din energie, pe bune nu glumesc. Mama ma mai intreaba discret cand imi mai pun cercei si e tare incantata cand ma vede dar s-a resemnat. Vorba ei am acum baiatul mult dorit (mai ales cand ma si tund scurt scurt)
Chiara cu sau fara Meme ai un ingeras cu bucle aurii.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput