PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

anasia, am facut in weekend reteta de tort cu mandarine pe care mi-ai trimis-o. A iesit foarte bun . Multumesc

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Ce v-ati facut!

Busra mananca orice fruct sub orice forma- intreg, bucati, pasat. Numai dulciuri nu mananca.

Baita este momentul preferat, dar nu cu dusul. Noi inca ii facem in cadita ei+ ca are si un delfin care scupa apa si care ii place teribil de mult. Asa ca baita este un moment de rasfat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Am revenit si eu.
Am spus ca revin dupa pranz, dar am avut ceva de lucru.
De acum ne pregatim pt cina.

Darius iar nu a facut nani. Vad ca acum e o zi da zi ba.

Mada ce mai patzanie!
Azi si maine trebuie sa lucrez ceva la un proiect mai vechi. O sa fiu f ocupata.
Pa!

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)
www.flickr.com/photos/8471782@N02/2283877628/in/photostream/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Eu nu i-am dat inca fructe cu seminte gen capsuni ,zmeura.I-am dat cateva bobite de struguri in toamna ,dar i-am scos samburii.si din kiwi ii dau doar partea de deasupra ,fara samburi.exagerez?auzisem ca pana la 2 ani nu ar fi indicat...Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Tweety si Razvan se trezeste iar noaptea destul de des..a avut nopti in care s-a trezit chiar de 5-6 ori.Nu m-am impacientat din cauza ca mai are un canin care se pregateste sa iasa si vreo 2 masele(in rest au iesit toti dintii) si am zis ca asta e cauza, mai ales ca nu pare sa sufere in rest.El nu se trezeste propriu-zi, adica nu deschide ochii, doar ma striga sau plange, eu ma duc la el (deja sar ca un arc si fac 2 secunde pana la el in camera), ii dau suzeta sau il iau in brate sa il linistesc, cateodata doar in mangai pe cap,ai adoarme la loc. Am vrut astazi sa merg la doamna doctor sa il vada si ea, dar nu am reusit decat sa o sun, si mi-a zis ca e foarte probabil sa fie de la dinti, si sa ii dau Camomilla(parca asa) granule si daca se linisteste inseamna ca asta era sigur.Daca nu, o sa merg cu Razv la un control.
In alta ordine de idei, si la noi e cam cu scancete la spalatul pe cap. pe cat de mult ii place sa faca"bitza", pe atat nu ii place sa se spele pe cap,insa noi il punem sa arate elefantii(care zboara-e un joc de-al nostru ca sa il pupam pe gat) si apoi il pacalim cu diverse si ii trece.
Cu spalatul pe dinti, la fel ca si Genie, am facut un mic ritual..si daca am vrea noi sa uitam ne aminteste el, asa ca la inceput il spal eu,apoi se spala el,apoi clatesc periuta si il spal iar pe el..si apoi facem nani.
Cu jocurile astea educative stam cam prost..in afara de ceva cuburi din alea in care trebuie sa bagi forme..nu prea avem..lui ii plac mult astea muzicale,asa ca are toate instrumentele muzicale pe care le-am putut gasi..si canta toata ziua la ele(chitara, pian, toba, etc)M-am tot uitat si eu sa ii iau ceva mai interesant, insa..nu am prea gasit pentru varsta lui.De firma si de site-ul de care a zis Muuh stiam si eu, de la targ, si cand ajung in Bucuresti cred ca o sa ii iau cate ceva de acolo, dar e mai complicat, ca astia sunt cu programare, si au doar miercurea si vinerea program, de pe la vreo 17.00 pana pe la vreo 19.00 sau ceva de gen, deci cand nu prea pot ajunge eu.Dar vad eu cum fac, ca si-asa trebuie sa ajung la Ikea sa ii iau pat de baietel mare, ca din tarc vrea sa evadeze..cred ca nu trebuie sa ne mai uitam impreuna la Prison Break
Hai ca bine ca nu am scris mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

genie, ma bucur, am mai facut cu crema de iaurt, frisca, foarte racoros si deloc complicat!
nicolica, ai ghicit, pt tine o felie
tweety, noi folosim samponul sebamed pt cap, ca nu mai scapam de cojite si vad ca nu sunt probleme pt ochisori,; baita e o placere, la fel si dusul; doar cand este f obosita plange; in schimb baia de la tara (stil sauna) este o tortura, drept pt care n-am mai dus-o acolo;
de cercelusi, au fost pusi cu pistolul sau asa, manual cu ac? te intreb pt ca s-ar putea (daca au fost pusi manual) ca traiectoria gaurii sa nu fie dreapta si atunci cercelul in loc sa treaca usor de la un capat la altul, se loveste de carnita (cum o patesc si eu)pe traseu si, crede-ma, este f dureros; de asta am si renuntat la cercei; incearca s-o pui in fata oglinzii, sa se priveasca cand il pui, asa o mai "pacalesc" pe Alessia, se vede si se admira;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

genie, scuze, am vrut sa scriu eugcem;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Fetele uitati ce site am gasit www.amik.ro. au mobila f frumoasa, mai ales ptr mamicile cu baieti.

Nicolica multumim pentru link. E super.

Si Alex plange la spalat pe cap si plangea tare si la dus. Dar acum am reusit sa o conving sa ii dau ei sticla de gel de dus sa se spumeze singura. E f incantata. Rezultatul, nici nu mai voia sa iasa din cada. Eu am o problema nu vrea in cada plina cu apa, nici in cadita ei, singura varianta a ramas dusul, de care nu sunt foarte happy. Nu stiu cum sa o conving sa intre in cada plina cu apa.

Sabina mamica Alexandrei

http://s249.photobucket.com/albums/gg240/Sabana_2008/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mada, ce intamplare! bine ca s-a rezolvat!
mamaluidavid, Alessia are o pisicuta (sau tigrisor ce-o fi) de plus, si cum e fan pisici, cu ea doarme, mananca si se plimba (daca nu uit de ea la plecare);
tweety, legat de treziri nocturne, chiar ma plangeam cu catva timp in urma ca eram terminata pt ca noaptea se misca mult in somn, de cele mai multe ori se pune de-a curmezisul patului , cere "diu-diu"-suzeta sau mai nou "miau"-pisica; eu zic ca a fost de la dinti, si acum se mai trezeste, dar mai rar;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Multumesc pentru raspunsurile la intrebare si ideile pentru inlocuirea paturicii

Mada ce patanie,bine ca s-a sfarsit cu bine


Julax din experienta mea da,renuntatul la suzeta e mai usor decat la deget,David cu suzeta a fost,cand a crescut i-am explicat ca e timpul sa renunte la ea,a priceput copilul din prima si gata a fost. Patricia insa nu a vrut sub nici o forma suzeta oricat am insistat. O cumpar si eu degetare,am vazut prin magazine.

Tweety si Patricia are nopti in care se foieste,asta ce aud pana sa adorm,dupa cum am mai spus in ultimul timp dorm fff adanc si nu aud nimic

Stefania,Patricia si David

Mergi la inceput