Piticlontzi de iulie-august 2004 (247)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Adema, e bine la marea mea, se pare ca nu va ploua totusi, acum e relativ senin. imi pare bine ca a trecut ploaia si la voi
Daria have fun diseara, aveti grija cu mujdeiu' ala
eu am duc sa iau flori... ca maine dimineata nu mai vreau sa pierd timpu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adema, eu facusem o supa de rosii dementiala, nu facusem pana acum si mi a reusit asa cum o stiam din copilarie. Si pui cu cuscus am avut. Giulik a comandat tortellini ieri. Azi papam ce am zis, maine resturi de prin frigider si in deplasari :-) Sambata e ziua de mamaliga cu branza si smantana, duminik habar n am ...

Rox, io st innebunita dupa mujdeiuri, cepe, orice :-)
Giulik e innebunita dupa ketchup ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Tocmai m-au sunat ca a venit rezultatul la urocultura: NEGATIV deci nu am nicio infectie urinara!! Bun, macar cu asta m-am linistit....

Gabriela 27+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
mey, de bine ce ma bucuram ca maine plecam in scurta vacanta, eu am racit. nu's cum se intampla da' philip mi le paseaza mie dupa care el e bine merci.
las' ca macar mergem la vreme mai calda, sper sa-mi priasca si azi bag ceaiurui, vitamine la greu.
ce mai fac eu de mancare si are mare succes la al meu sot e un aluat de paine intins bine pe care il umplu cu chestii (salam, sunca si cascaval taiate bucatele; uns cu crema de branza amestecata cu usturoi, apoi carnaciori italienesti-nu's daca sunt in ro, ardei copti, seminte de mac pe rulou) si-l dau la cuptor, in 20 de minute e gata. am si poze dar is pe email, n-am cum sa vi le arat.
asta am facut aseara si sotul a mancat jumate venit flamand de la snowboarding.
philil se duce azi cu clasa la film la cinemaul din baza si vor ajuta la pictatul camerei pt bebei (adica isi vor pune mainile vospite pe pereti :)). le-am urat mult succes educatoarelor tinand cont ca au 20 de copiii de avut grija.
pupici, ne auzim luni

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, felicitari pt rezultatele bune, pupam burtica ! Poate mai pui poze si cu Stefanut ca nu l am mai vazut de muuult timp

AndreeaP, vacanta ? Unde, cate zile ? Sanatate multa la voi, sa ti treaca si tie repede raceala ! Si pupam mesterul pictor ! Moama ce activitate dstractiva pentru copii, super !

Si sa va povestesc ... merge dadaca la gradi, Giulia cu Florin picati pe jos ... nebunie, asta crede ca se bat, sare sa vada ce s a intamplat. La care cei 2 se ridica si spun k ei se imbratisau, nu se bateau, doar k au picat pe jos . Si k ei se iubesc mult
Kim, am pus-o



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

elou!

intrebati ce mai facem? pai.....Danut inca tuseste si are o voce de parca a tras heliu, Andreea moftureste la masa si cere atentie full time si in rest, eu si tata muncim cu drag si zor

cam atata deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

eu sint pe fuga
Daria chiar ca ai pus-o..dar nu m-ai comentez mai mult..am facut-o si a fost luata ad literam
Roxa doar 2 fetite! ..si la noi 3!
Ioana..placut tare clovnii!!!
Azi vine masina de piine, Roxana nu ziceai ca ai reteta cu masuri americanesti?

trebuie sa fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mey copilul meu este obsedat de cum conduc:))
Azi la fel discutie in drum spre gradinita:
Mom ..be patient! I told you yesterday (tot ce nu este azi este yesterday)! That truck change (adica a schimbat dar nu foloseste corect termenii)the line! (chiar asa era:))....So be carfull ..Luca is gonna die and I don't want to die!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata!

v-am citit dar nu am apucat sa scriu nimic!!

pe papanashe (clubul lui Mircea) nici macar nu le-am mai citit, scriu fetele alea intr-un ritm colosal, nu fac fata!!

la mine la job e ft aglomerat si nu vreau sa deschid dcul acolo ca nu mai fac nimic, motiv pentru care mai citesc si eu seara una, doua pagini...

Mircea creste frumos, s-a acomodat cu mama, ne iubeste pe toti, e un dulcel...Victor este si el un dulce-amar in felul lui, ii iubesc mult.

am primit oferta de job in Olanda!! le-am zis ca vin in sept daca ma mai vor bani erau destui cat sa-mi tin tot familionul, da' nu sunt eu acum capabila sa prestez la nivelul ala, mai trebuie sa exersez si Mircea chiar e mic rau, unde naiba sa plec cu el sau fara el?

am cumparat la martisoare de mi-a iesit pe nas... milioane am dat fara exagerare, pentru toate doctoritele pe care le-am alergat cu plicul fara succese...sper ca un martisor or primi si ele acolo, plus martisoare pentru ai mei baieti...

in seara asta i-am spus lui Victor povestea martisorului, inventata de mine, l-am dat pe spate, "oau mami ce poveste frumoasa, de ce nu mi-ai spus-o mai demult?"

am aranjat si cu botezul, iote ca am gasit un preot care nu mi-a cerut bani de la obraz, mi-a zis sa dau o donatie la biserica cat vreau eu... colegele au zis ca era bolnav cu capu'

mai am ceva de aranjat si la carciuma sa iasa bine (sper) si de cumparat haine la pitici...

eu mi-am luat ceva super elegant si modern.. veti vedea in poze cand vor fi gata

mi-am trantit un ibric pe picior si acum ma doare degetul mare de numa'

Daria eu i-as face unghiile... ce doamne iarta-ma atata disciplina, fetelor le place sa fie luate in seama, sa nu aiba complexe...da fata cu oja ca nu moare nimeni!!

Roberta ma bucur ca sunteti pe trendul "al' bun", din experienta mea de nevasta agasata de un card de gagici care ofteaza dupa barbata-miu pot sa-ti spun ca ...daca-i place cozonacul de-acasa nu mai vrea painica de la alta asa ca daca mai aveti timp, chef si dorinta orice se poate rezolva.

Cum e aia cearta de 2 minute? Pai simplu: eu ii tot reprosez ca nu face "diverse" asa cum as vrea eu, la un moment dat el imi reproseaza ca sunt "cumva" (nu are sens sa reproduc epitetul ca ma enervez iar), acuma mie mi-a sarit mustarul nu pentru ca mi-a zis ca sunt "cumva", ci pentru ca nu discuta cu mine pe 'ce facem' si nu 'cum suntem' .... etc...daca ati inteles sunteti fete destepte.

Roxana sa stii ca si Victor mi-a spus ca martisorul trebuie sa fie o bijuterie!!

Olivia, imi place cum a iesit permanentul la tine, cred ca pe par vopsit e ft bine. Al meu e mai cret si sta mai infoiat. Am gasit produse par cret de la Nivea si chiar e o diferenta. Marca aia de-o zise Ema cred ca e prea scumpa pentru romanika, nu e la noi. Las' ca-mi scot parleala in Italia daca m-oi duce.

Vroiam sa va mai sciu o gramada, dar am uitat ce...pe mine sa ma scuzati, sunt un pic obosita.





Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu nu-mi mai simit picoarele de cit am lucrat azi..si miine este o zi la fel de lunga...deci daca nu apar sa stiti de ce
Andries..cind ai rezultatul de la olandezi? ..si parul meu este la fel de cret daca insist cu gelul..sau balsamul...Chiar vroiam sa intreb cu cine sta Mircea..te mai asteptam...
Andrea voi sinteti bine?
Roxana sa nu ma uiti cu reteta..

Mergi la inceput