Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iuliana, la Traume? Whoaaa...Trebuie ca esti foarte tare!

Ma bucur ca ai revenit iar cu scrisul aici, imi place sa te citesc


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fete dragi, va trimit la toate cate un Martisor in gand, va imbratisez cu drag si va doresc sa aveti o primavara minunata!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

O primavara minunata !

Sunt franata de oboseala. Mama se intreaba de unde mai sunt (Doamneee si cata sunt!)M-am culcat la 4 dimineata ca Alexandru de atata urlat in spital a racit in gat, i-a trecut, iar acum are nasul plin de mucozitati transparente. Pe care - evident - nu i le pot aspira ca urla de cum ma vede cu pompita langa el. Si porcariile se duc in gat si aseara cum il puneam jos la 5 min se strangeau alea in gat si le scotea pe gura .
Asa ca am optat pentru luat in brate si plimbat prin casa, timp in care el era tot un zambet si gangurela cu mama mea.
Acum sunt treji amandoi, tocmai s-au paruit de abia l-am desprins pe Alexandru din parul lui Catalin
Experinta cu spitalul... inca e vie in minte, pentru ca ii vad manutele alea gaurite de ace si piciorutele.
Conditiile au fost bune, asistentele dragute (si eu cand a fost vb de schimbat branula, pus alta, recoltat), dr. a venit de cate ori am solicitat-o. Tot ea i-a schimbat antibioticul si bb a reactionat dupa prima doza in bine. Mancarea pentru mame - daca mai conteaza - buna, aducsa in camera ca si pentru bebe. Lapticul adus la timp pentru bb.
Mai spun, acum trebuie sa scriu un disc pentru Catalin ca e in bratele mele.
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Aurasa-ce bine e acasa asai? iti doresc sa scapati cat mai repede de raceala!

oanaC- ce curaj are fiica ta? a crescut mare si frumoasa.

iuliana-felicitari pt job, tot respectul fata de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

La multi ani de 1 Martie!

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani de martisor !
Va doresc o primavara minunata !


Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

LA MULTI ANI SI O PRIMAVARA CARE SA VA UNGA PE SUFLET

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sa dea dreq am scris un ditamai mesaju' si am apasat pe ceva si s-a blocat pagina Sa incerc sa reiau:

Ioana, e deprimant la zoo, eu nu mai merg. Elefant au avut dar a murit anul trecut pe vremea asta parca. Intre timp a mierlit-o si o pantera neagra. Se dau lupte grele la zoo, ca sunt interese mari pentru terenul care valoreaza fff mult in zona aia, poate vreun client de-al tau si-a bagat coada ca tot ziceai. Noi vrem la vara sa dam o fuga pana la Viena sa vedem gradina zoologica, am auzit ca e foarte misto.

Doamna "Musat in aer", Iuliana, v-am vazut pozele din vacanta, bestiale! Si bestiala si aventura cu parapanta/parasuta ce-o fi fost. Am urmarit cu infrigurare filmuletele ca mi-a staruit de la inceput in minte o intrebare: cum se mai da jos de-acolo???
Tu arati super si ai doua fete foarte frumoase, mi-a placut ca toate aveti parul cam la fel: lung si cu breton
Si super si domeniul pe care l-ai ales! Cat mai ai pana termini scoala?

Apropo de copii disparuti, o prietana mi-a povestit despre alta prietena buna de-a ei ca stand la posta la coada cu fetita ei de 3 ani la un moment dat a disparut. A iesit in strada si a vazut-o cum alerga de mana cu o femeie care avea o geaca foarte asemanatoare cu a ei. A strigat copilul sa se opreasca si fetita a realizat probabil atunci ca nu e de mana cu mama ci cu altcineva, s-a smuls si s-a intors la mama ei. Femeia a continuat sa fuga. Tipa nu s-a mai dus dupa ea fiind probabil coplesita de nenorocirea pe langa care trecuse, dar eu cred ca-mi adunam si ultimele puteri si o ajungeam din urma ca s-o joc in picioare. Asa ca grija mare si in Bucuresti se intampla nenorociri d-astea.

Gabitza, nuuuu, Mihai mi-a dat invitatiile si el a plecat in deplasare la Bacau Oricum mai erau tipe cu iubitii dupa ele, dar destul de putine. In schimb m-am intalnit cu un coleg de-al lui care venise sa-i filmeze pe baieti. A facut niste oki la mine cand m-a vazut

Aurasa, bine ca ati scapat din spital. Sanatate multa la pitic!

Mercedes, si tie refacere rapida si multa sanatate!

Si acum sa va povestesc cum a fost aseara:
Pai showul trebuia sa inceapa la 21 si evident de teama ca aia o sa danseze o ora si p-orma pa m-am dus motz la ora fixa. Evident ca ei au iesit pe scena la 23 A fost distractiv ca am intrat si toate mesele erau rezervate. Cand am intrebat si noi daca e vreo masa libera cik se platesc: 1 milion! Hai taci! Daca doriti avem si la 700 de mii, nu mersi, lasa ca oricum cand or iesi transpiratii sa danseze mergem in fata nu ne trebe masa.
Spectacolul in sine nu pot sa zic ca a fost rau, baietii frumusei unii, dar la final am fost destul de dezamagita ca au ramas cu chilotii pe ei. Si la cat erau de dezlantuite femeile alea p-acolo ma asteptam sa nu fiu singura, dar se pare ca am fost La un singur numar s-au lasat la fundu gol dar doar asa pe jumatate, noroc ca i-am prins intr-o poza pic 007.jpeg mai exact
Asta nu e nimic dar cobor in parcare sa plec si eram blocata de doua masini Baiatul de la parcare, pe care la venire nici nu-l vazusem la fata, nu parea foarte dornic sa ma ajute sa gasim propritarii celor doua masini, astepta probabil sa bag mana in portofel si sa-i inaintez vreo hartie colorata acolosha. Si-a gasit pe cine Pai ce io aveam mercedes si bmw ca aia care ma blocasera?! Pana la urma dupa o juma de ora se dovedeste ca avea numarul de tel al unuia dintre ei, iar pe celalalt stia de unde anume din club sa-l ia. Asa ca pana la urma am sunat de pe tel meu si au venit oamenii si si-au mutat limuzinele. Deja inghetasem de frig.

Si aici aveti martisorul din partea mea, poze si filmulete cu www.4shared.com/dir/4360536/2503bd83/sharing.html" target="_blank">TABU BOYS intrati voi pe folderul cu numele asta. Enjoy! Sper sa mearga

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gtexro spune:

O primavara frumoasa va doresc!!!

Dana si www.dropshots.com/gtexro" target="_blank">Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fetele din Bucuresti, cei de la magazinul Valeza din Paviloionul H s-au extins foarte mult cu raionul de incaltaminte, la cateva standuri mai incolo, si au foarte multe modele frumoase de incaltaminte pentru primavara, de baietei si fetite, si ziceau ca inca mai asteapta marfa. Foarte vesele si colorate, marcile Bebetom si Minimen din ce-am recunoscut eu, toate de piele si de calitate.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput