Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

O primavara cat mai frumoasa si sa aveti parte de tot ce va doriti.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by Androix
Si aici aveti martisorul din partea mea, poze si filmulete cu www.4shared.com/dir/4360536/2503bd83/sharing.html" target="_blank">TABU BOYS intrati voi pe folderul cu numele asta. Enjoy! Sper sa mearga




noroc ca doctorul mi-a spus repaos total la miini si nu la ochi

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Un martisor virtual si de la noi, va uram o primavara frumoasa, cu mult, mult soare!

La voi, ca la noi mai avem de mers pe zapada. Ninge, ninge si iar ninge! Si viscoleste zapada, nu vreti sa stiti cum e afara! Nici eu! Ca a dus-o tati pe Agata la patinaj si o va aduce directoarea clubului, care s-a oferit mai de mult timp sa ma ajute si astazi am sunat-o si am rugat-o sa o aduca si pe Agata, ca tot e in drumul ei spre casa. Asa ca, noi trei sta la caldurica, iar sportivii cei mari sint fiecare la sportul lui. Si mami intra la al ei in citeva minute, adica curatenie, rufe si mincare. Dar mi-a luat si mie tati un film bun, asa ca dupa ce termin toata treaba si culcam toata trupa de maimutoi, ma asteapta si pe mine un martisor.

Androix, multumim pentru martisor!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Hehe, stati, nu chiar asa:D. Nu e un job (as vrea eu), eu doar voluntariez, adica ma duc acolo si stau 4 ore de la ora 20 la 24 (mi-am ales shift-ul asta ca sa stea Alex cu fetele acasa) si nu iau nici un cent. Ma duc doar ca sa invat si sa ma familiarizez cu spitalul etc. Aseara am venit acasa si mi-am strins fetele (adormite) in brate, le-am pupat si mingiiat si i-am multumit lui D-zeu ca sintem sanatosi, ca pe restul le rezolvam noi cumva. Aseara am ajutat-o pe o asistenta sa aibe grija de un pacient in stare vegetativa (alimentat si respirat artificial, prin tuburi). Saracul, e imigrant ilegal din Guatemala si l-a accidentat o masina, lasindu-l in stare de leguma, iar rudele nu vor sa il scoata de pe aparate. De abia dupa ce vezi tragedii din astea (si vad, nu gluma), realizezi ca, daca esti sanatos, esti cel mai norocos om din lume. Initial am vrut sa ma duc la sectia de Emergency, dar asera am facut o scurta vizita acolo, si mi-a parut bine ca nu era loc pentru mine pe shift-ul asta. Mai e o tipa quadruplegica, de 4 luni in spital (35 de ani - a impuscat-o barbat-su in spate, dupa care s-a sinucis)) si psihic e la pamint. Gata, hai ca nu va povestesc de toate cazurile de acolo (la majoritatea le-am citit dosarele). Realizez ca eu chiar traiesc intr-o lume mirifica si n-am avut habar de ce se intimpla in lumea asta.

Cu scoala e jale...am terminat cu toate prerequisitele, am aplicat la o fac. deja pentru programul de nursing (aici se face facultate, nu doar o postliceala sau nu stiu ce cursuri), in toamna mai aplic la 2 si mai vreau sa aplic la inca una, dar la aia mai dureaza ca mai tre' sa iau nu stiu ce rahat de clase. Anyway, baiul e ca nu te alege in functie de note (ar fi bine, pentru ca am un singur B si atit, restul A), dar nu vor sa faca discriminari (traiasca America) si asa ca pe 30 de locuri sint 700 de persoane si e loterie, adica computeru' te alege aleatoriu. Ca sa te aleaga din primii ani, tre' sa fi mincat rahat cu sacu' cind erai mic:). Programul de nursing in sine e 2 ani.

Nelia, Androa:) si etc, merci de remarcile la adresa fetelor. Toata lumea care le vede pe aici ma intreaba daca sint gemene. Cica seamana f. bine intre ele. A fost o faza misto la scoala. Profesoara Dianei are fetita in clasa cu Emma. Intr-o zi se duce la fi-sa si o vede pe Emma (pe care nu o vazuse pina atunci) si ii zice: nu-i asa ca ai o sora pe care o cheama Diana? Seamana ele, dar sint diferite ca personalitate. Emma e "apriga":), Diana e mai calma si intelegatoare...deh, ma bucur ca exista legea compensatiei ca altfel ma duceam la balamuc:). Emma e foarte into fashion, papuci cu tocuri, fustite si rochii, diademe si alte bizbizuri de par, unghii facute (nu pupa des, doar din cind in cind cu lac:), bijuterii. Mi-a facut cadou Alex de Craciun un colier de onix cu perlute si mi l-a si sutit "mami, dar cind o sa fiu mare o sa il port si eu, nu?" Diana cam merge in directia vintului care bate in directia Emmei intii. E o maimuta in toata regula, o copie pe sor-sa tot timpul. La un moment dat chiar ne gindeam la un al 3-lea bebe, dar am renuntat rapid cind am pus toate "lucrurile" in balanta si le-am cintarit.

Va urez si eu o primavara frumoasa!! Am primit si noi ieri de la mama martisoare sifetele le-au si rezolvat urgent:). La noi e cald si frumos, ieri au fost 20 de grade...boierie, nu gluma!

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Salutici la fete si sanatate la bolnaviori

La multi ani de 1 martie chiar daca nu a aparut inca primavara la voi. Si la noi inca este frig si ploua. Acuma bate un vant de numa...
Azi am primit de la sot niste desuuri negre. Hihi. cadou de martisor...voi ce ai primit de la colegi, soti, etc...?
Joi am fost la serviciu, vineri, sambata la fel si n-am mai apucat sa scriu... Suntem mereu plecati pe-afara, nu avem stare de nicio culoare... Si uite asa trece wekendul..

pup la fete

Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Ramasesem datoare Neliei cu un raspuns. Curatenia o facem singuri, ca doar nu-s nebuna sa platesc atitea parale. Sotul meu ma ajuta, chiar daca nu face el exact asa cum vreau, dar tot e bine decit deloc, nu? Plus ca mie nu-mi prea place sa imi faca curatenie cineva, ca tot am impresia ca eu sint perfecta si ca ccc ca mine nu face nimeni. Nu-i asa ca m-am prostit de-a binelea? La spalat geamurile as angaja pe cineva ca e tare greu de spalat, plus ca sint si multe - vreo 23 de geamuri.

Androa, asa "martisori" misto mai zic si eu numai bine pentru inceput de primavara.

Daca ti s-a parut misto fraza cu parasuta, trebuia sa fi vazut faza cu climbing wallu', unde madam Musat, cataratoarea lu' Peste, s-a dus de-a berbeleacu' de vreo 2 ori (aici nu a apucat Alex sa filmeze...iuhuuu), noroc de fringhiile care-i tineau fundu' baban. Am avut febra muschiuloasa vreo saptamina. Nu stiam de ce dreacu' ma dor miinile asa tare:). Faza mai misto a fost la calarit caii. Ei, acolo am ris de m-am pipi pe mine. Daca o sa ai chef, o sa povestesc....acum numai iti dau asa un hint: calul lui Alex a sarit ca-n filme (cel putin asa declara el, Alex, nu calu').

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

OanaC, vai ce frumoase poze ati facut. Piticii aia imbracati sunt asa frumosi. Ce fain ca ati avut vreme faina. Ce ma bucur ca vad asa frumuseti.. hihi. A fost parada de desene animate, nu? V-ati dat in roller?

Iuliana, moama ce casa frumoasa fratioare. Superb cum ati facut dupa amenajare. Imi place ca fetele au o camera frumoasa de numa si ca ai loc separat de masina de spalat si altele... Superba bucataria. Ai loc de numa... bravoooooo! Si baia este impresionanta..
Felicitari pentru spital... Mare lucru sa-ti placa!

Simona, superb desenul pentru camera.. Superr. Ai talent mai....

Gusta, o sa fie bine.. Poate doar sunteti suspecte de astm, dar poate sa nu fie... Ca am mai auizt sa zica doctorii una si sa fie altceva. Insa chiar si asa se trateaza. Capul sus va fi bine!

Beatrice, mamic de Alex pifos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Iuliana, gata, sint un fund de admiratie!!! Daca voi faceti curatenie fara ajutor si casa arata asa, atunci sinteti tari. Cu atitea lucruri si lucrusoare (ma uitam ce ai in si pe biblioteci, cu atitea carti si jucarii), la mine nu ar arata asa casa nici dupa primele 10 de minute de la terminarea curateniei. De cite ori faceti pe saptamina? Sa nu-mi spui ca iei tot casoiul ala in fiecare zi la mina, ca ma-mbolnavesc. Am o problema, se vede, nu? Nu pot sa spun ca la mine e chiar ca la nebuni, desi a fost si asa, dar in ultimul timp le-am tinut din scurt si sint relativ facute toate, dar relativ. La tine e perfect totul si sint sigura ca asa e tot timpul, nu numai cind ai facut pozele. Fac si eu in fiecare zi cit pot, de doua ori pe saptamina mai mult, dar nu e ordine niciodata si nu inteleg de ce... Zau! Cum se spune ca femeia e totul intr-o casa, inclin sa cred ca problema pleaca de la mine, dar pe cuvint daca pot sa fac mai mult decit atit. Adica as putea, dar ar insemna ca orice farima de timp liber sa o folosesc pentru menaj si sa stau cu gura tot timpul pe ai mei sa pastreze ce fac... Nici nu vreau sa ma gindesc ce ar fi la noi intr-o casa ca a voastra! E clar ca ne-ar trebui oameni platiti ca sa o tina la lumina! Una peste alta, felicitari pentru tot ce faci, sanatosi sa fiti, in rest sinteti o familie frumoasa si perfecta! Sau aproape perfecta, ca asa cum spunea si Agata, aveti doua printese, o casa ca-n filme, fetele au o mama frumoasa, ca pe tata nu l-a remarcat... dar nu aveti baiat si nu m-a intrebat daca il faceti sau nu, daca il vreti sau nu, ci cind il faceti!?!
Hai, ca poate va stirnesc, pe cuvint ca nu inventez, asa a zis fiica-mea. De locul unde esti acum ca benevol nici nu indraznesc sa vorbesc, eu nu as putea nici in vizita sa ma duc. Si aici infirmierele au 3 ani de facultate si se cistiga bine, sint posturi, dar nici nu s-a pus problema sa aleg asa ceva cind m-am gindit la ce facultate sa fac, pur si simplu nu as face fata... desi, pe vremuri, vreo jumatate de an, in clasa a 11-a, ma apucasem sa invat pentru medicina. Nu stiu ce a fost in capul meu, bine ca nu mi-a placut chimia si m-am oprit.

De dimineata, tot fac una-alta prin casa, am pus la cuptor niste pulpe, am facut o supa crema de legume si o pizza, mai fac un piure de cartofi, dulce nu fac astazi ca a luat tati inghetata... si am terminat exact jumatate din casa de curatat. Mai am vreo trei ore de munca, plus rufele adica, spalat si intins, ca de calcat nu stiu cind le-o veni rindul, si apoi pun punct pe ziua de astazi si ma uit la filmul luat de sot pe post de martisor. Nici nu stiu cum se numeste... e surpriza!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Se pare ca a dat diareea verbala in mine. Cica eu vreau sa scriu un eseu pentru clasa asta de engleza, care sper sa fie ultima din viata mea pentru ca mi-a iesit pe nas.

Nelia, noi ne-am luat gindul definitiv de la al 3-lea bebe, asa ca poti sa ii spui Agatei:). Nu as mai putea-o lua de la capat, iar sa ma fac de o tona, iar nopti nedormite - adica mai multe, ca fetele mele si acum se scoala noaptea si ne cauta:(. Eu initial am dat la medicina cind aveam 18 ani si nu am luat, apoi m-am dus la chimie si am terminat fac. de chimie si apoi am fost prof. de chimie la un liceu in Romania, timp de 4 ani. Aici mi-am spus ca nu vreau profesor sa fiu, chit ca e vacanta girla, dar salarul e ca peste tot...mic. Salarul de incepere al unei nurse e de 32-35$/ora. Lucrezi 3 shifturi de 12 ore pe saptamina (esti platit ca pentru 40 de ore) apoi stai 4 zile acasa. Asta daca esti nurse in spital. La clinica difera, dar si salarul e mai mic.

La noi singura camera in care nu se pastreaza curatenia e camera de jucarii, dar si acolo facem ordine cam la 2 zile, ca apoi nu mai stiu fetele de unde sa ia jucariile, asa le amesteca. Dar eu mai am o problema de care chiar nu pot scapa. Ca sa imi gasesc ocupatie, dupa ce calc hainele fetelor, pun fiecare pantalon/rochie/bluza/pijama/camasa de noapte pe cite un umeras. Aici e durerea durerii pentru ca sint multe. La prosoape si asternuturi de pat e mai usor, ca nu se aduna toate deodata.

Daniela de la Suitzerlandia, uite reteta:

-2 cani de mini marshmallows
-225g ciocolata (la noi se gaseste ciocolata speciala de topit de la Wilton)
-1 cana de peanut butter
-1 lg de margarina

Se topeste ciocolata, peanut butter si margarina cam 1 1/2 minute. Se adauga marshmallows si se amesteca. Se toarna intr-o tava unsa cu margarina si se pune in frigider cam 2 ore. Daca ai nevoie sa se intareasca repede, poti sa pui in congelator timp de 45 min. Dupa ce se intareste, o tai cum vrea muschiu' tau.

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

La multi ani de 1 Martie!

Anul asta martisor special - test de sarcina pozitiv. UM a fost pe 18.01 asa ca ar trebui sa vad un doctor. ahhhhhhhhh ma simt groaznic de obosita si am chef sa vomit de dimineata pana seara.


... si albastricile lui mami 08.05.05

Mergi la inceput