Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

OanaC, m-am uitat la pozele voastre si la filmulete Tare mi se pare ca a crescut Eva, e mai frumoasa parca, mai domnisorica Dar tot bucatica-bucatica fata lui tati este


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cuscra, ce iures pe voi - yoohoo!!! Ce va invidiez(in sensul bun :D) ca v-ati intalnit cu Buzz Lightyear! Aidan il adora, e mort dupa Toy Story.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

ajutooooorrrr fetelor, m-a omorat pitika...am prins-o mancand paine mucegaita! abia am luat-o de la ea, parca cine stie ce delicatesa ar fi fost!...nu stiu de unde naiba a scos-o ca eu nu tin asa ceva in casa...sunt disperata ca nu e pedi la ora asta iar sa sun la spital pentru o chestie (probabil) banala nu se poate...offff....ziceti-mi daca ati mai auzit asa ceva, daca e periculos mucegaiul din paine...eu am cautat pe net dar nu m-am lamurit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

M-am delectat cu pozele din parc ale Evei. Curajoasa, n-am ce zice!;) M-am uitat ca un copil la toate pozele.

Avem si noi cateva poze noi din parc www.dropshots.com/emadina#date/2008-02-29/11:28:09" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Tdi, nu cred ca are ce sa i se intimple de la mucegai. Problema ar fi mai degraba locul de unde a luat-o, de microbii pe care ar putea sa-i ia (mai ales daca a luat-o de la gunoi). Eu stiu pe cineva care cauta piine mucegaita, cotea bucatile mucegaite, le usca si le minca, cica trata nu stiu ce boala avea el, ceva legat de vasele de singe.

Imi iau cafeaua si ma pun pe citit si vizionat poze... ma intorc, sper, cu comentarii.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Tdy eu stiu ca nu e periculos. Oricum nu cred ca a apucat sa manance o cantitate prea mare.

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

de prin casa a luat-o, probabil o avea ascunsa pe la jucarii, saptamana trecuta i-am dat niste macaroane (nefierte) sa-si puna in oalele ei in bucataria de jucarie si ma gandesc ca o fi facut provizii si de pita.
pe aici e normal sa consume lumea chestii mucegaite (gen branzeturi, salamuri) dar nu paine, nu stiu daca tipul asta de mucegai e toxic sau nu.
si apropo de asta, mi-am amintit o faza nostima...un prieten italian de-al sora-mii a facut in RO "sopressa", e un salam mare si crud, in fine, si-a cumparat omu' porc si a muncit cateva zile si nopti la prepararea salamurilor apoi le-a agatat la pastrare in camara bunicilor mei. cand s-a dus dupa o vreme sa vada, si-a pus mainile in cap si dai si boceste...toata lumea perplexa, salamu' era perfect nene, uscat frumos si parfumat, nimeni nu intelegea de ce se dispera asta...he, he, salamu trebuia nu sa se ushte ci sa mucegaiasca! asta e de fapt secretul, i se formeaza o crusta groasa de mucegai pe deasupra si in interior ramane proaspat. pentru asta probail trebuia sa-i puna in vreo pivnita calda si umeda nu in camara lu' bunicu unde e uscat si racoare si ies carnatii si suncile ca la expozitie! inutil sa va spun ca a ramas de pomina Fabio, c-a plans ca nu i s-a mucegait salamul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Tdi, nici eu nu cred sa pateasca ceva, in cel mai rau caz vreo diaree daca cumva o deranjeaza mucegaiul la stomac(se intampla uneori celor ce mananca cascavaluri cu mucegai) altfel cred ca e ok.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Oana, am vazut pozele!!! Super! Si Eva a crescut si e frumusica foc, seamana cu tati, intr-adevar, foarte bine. Si nu-mi vine sa cred ca pe pamintul asta oamenii mai traiesc si in caldura!

Ca sa-mi treaca depresia de iarna, ia uitati-va www.dropshots.com/aurice#date/2008-02-29/11:11:46" target="_blank">aici ce am crosetat.
Ei, care cu care seamana!?!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Fetele, io mi-am aia juma de zi in service E incredibil! Cum e frate sa mergi cu masina in service si sa-ti fure laveta de sters prafu? Ma rog, acum sunt pe fuga, nu am apucat sa citesc mai nimic. Daca va zic unde ma duc va terminati de ras: la striptease masculin! A primit Mihai invitatii la un show cu niste bajetzi O sa va povestesc cand ma intorc si poate pun si ceva poze ca ma duc dotata sa-i imortalizez pe muschiulosi!

Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput