Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Am revenit, mi au scos firele si e mult mai fain asa. Credeam ca ma va durea ca si scoaterea firelor de dupa cele doua nasteri dar a fost mai lejer.
Ah sa va spun spre surprinderea mea mi s a redus din burtoi de fapt dr a fost asa de dragut ca mi a cusut cumva nu stiu cum ca parca nu o mai am asa proeminenta pielea de pe burta.
Am primit si iesirea din spital si printre altele imi scrie se interneaza cu litiaza biliarareactie pancreatica si a treia faza imi pica falca obezitate gr 2. Adica n am fost cantarita cel putin eu asa stiu si io la 1.65 si 70 de kg sunt obeza , f rau suna asa ca... tb neaparat sa ma tin de dieta asta de dupa operatie.
Ma gandeam io asa ca daca ma operam cand aveam cele+20 de kg anul trecut ce mi scriau oare??

laura-acum sunt ok dar cand obosesc ma doare spatele de nu stiu de mine si genunchii, o fi batranetea ..

elisor-pe unde umbli, ce faci? s-ar putea sa ne vedem in sapt 17-22 martie la tine prin zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gtexro spune:

Adina nu-i nimic, ma gandeam ca asa s-a intamplat...o sa-l sterg, nu-i bai.

Edit:

Mercedes, poate a fost o greseala mai ales ca spui ca nu te-a cantarit nimeni...sanatate multa, ma bucur ca te simti mai bine!

Iuliana am tras un ochi la albumul din Mexic; foarte frumoasa vacanta ati avut! Amandoua fetele iti seamana sau mi se pare mie? Ce serioasa e Diana ta in poze si vad ca nu are frica de apa...


Dana si www.dropshots.com/gtexro" target="_blank">Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

... salutici si de la mine, am cetit dar nu pot scrie aproape nimic, ba da pot, dar cu mina stinga, ca am fost la masaj, mi-a recomandat repaos total. S-a speriat doctorul, cica muschi asa tare si muncit ca al meu, nu a mai intilnit pina acum.
Va tuc si mai revin cind imi trec durerile.


Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am intrat doar sa spun salut, la ultima gura de cafea, ca astazi am treaba muuultaaa: m-am apucat si de curatenie, si de mincare si de rufe - spalat si calcat si vreau sa termin pina miine, ca simbata si duminica iar nu apuc sa fac nimic cu activitatile Agatei si de saptamina viitoare cred ca incep scoala. Abia luni la prinz e adunare mare ca sa voteze sau nu greva in continuare. Eu m-am obisnuit cu greva, saptamina viitoare Agata are vacanta, deci voi fi cam toata saptamina cu trei copii acasa, deci mi-ar prinde bine inca o saptamina de vacanta... pardon, greva. vad eu dupa aceea pe unde scot camasa cu terminarea onorabila a celor trei cursuri si inca unul pe care m-am decis sa-l iau totusi in vara, ca sa nu pierd chiar toata bursa. Of, daca le-as face pe toate si le-as incheia cu bine, as avea si eu 7 cursuri din program, cu cite mai reusesc la anul, ca va fi mai greu, ca piticul va merge si va cere atentie maxima, nu ca acum... as putea avea si eu vreo 10 cursuri facute, minimul cerut la o angajare in acest domeniu, cu un salariu acceptabil. Ca in toamna 2009, dupa 9 ani de stat acasa, voi fi si eu libera (si obligata pe deasupra, deh, famelie mare acum!) sa ma duc la servici!

Sanatate multa la bolnaviori!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Si noi pe aici, nu prea am timp de scris ca a dat harnicia peste mine!
Nelia, zici ca la anul mergi la munca?!...fain...cred ca abia astepti, asa poate apuci si tu sa te mai relaxezi!
Mercedes, ti-a facut operatie clasica? adica te-a taiat?...ca io asa am inteles. cum, maica, obezitate?! astia-s prosti sau sunt prosti? si io am 70 de kile da sa mor daca-s obeza.

as mai scrie dar zboara timpul si mai am 1000 de kestii de facut, poate apuc sa intru deseara (daca tot e joi) sa va zic circ cu mostenirea lasata de bietu bunicu-miu asta de-a murit luna trecuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

tdi-operatie laparoscopica in patru locuri am cusaturi( cred ca tu ai in trei parca asa retin) Voi face si eu o poza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

dragos-febra 39 si il doare burta. a si vomitat si zice ca-l dor picioarele. ce o mai fi nu stiu, dar sunt disperata, cred ca amanam luni gradi.

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Buna!
Am venit acasa azi la amiaza. Multumesc foarte mult pentru suport lui Monu, Neliei, lui Loreen si tuturor mamicilor de copiluti. M-a ajutat foarte mult.
Alexandru se simte bine. In curs de refacere si este iarasi el.
Andutzy - bebe mic era foarte deshidratat:SDA = 8%.A fost necesara perfuzia. Acasa nu se putea reface.
Mai multe maine, ca acum e Catalin pe mine (i-a fost dor puiului scump)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Aurasa, bine ati benit acasa. Sa va faceti bine si sa nu mai treceti prin asa ceva niciodata! Micutul de el, of, prin ce a trecut. Si voi pe inga el.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Poze si filmulete noi; primele 2 sint filmulete din roller coaster.
http://community.webshots.com/album/562642903UqlgaR

Revin cu mai multe simbata, dupa ce ajungem acasa.
Pupici.



Oana si Eva (29 iunie 2005)
http://community.webshots.com/user/oanaevac

Mergi la inceput