Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gtexro spune:


Am intrat sa va salut si sa urez multa sanatate copilasilor bolnaviori!!!

Aaaa, si multumesc fetelor pentru comentariile de pe Dropshots!!!! Adina, cum mey sa se faca "un barbat frumos"?

Anca, da' stiu ca ati petrecut, nu gluma...cum a reactionat tatal tau la surpriza (ca se vede din poze ca nu a banuit nimic!!!).

Gabitza, arati foarte bine, iti prieste graviditatea!!!

Gata, v-am lasat, multa sanatate inca o data!!!

Dana si www.dropshots.com/gtexro" target="_blank">Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Aseara era Andrei frumusel, imbaiat, pieptanat, cremuit, si am zis si eu sa-i fac niste poze. Frate, n-a stat locului, s-a strambat la fiecare poza, s-a miscat, s-a catarat, iar s-a intors. In final, am extras cateva poze in care sta cat de cat, sa vi-l arat. Vedeti www.dropshots.com/gabitzam3#date/2008-02-26" target="_blank">aici.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Gabi, ce frumusel e Andrei!!! E atat de matur! Nu mai e bb. gata!


Alexia povesteste acum cu bunica despre gradi si despre colegii ei "de la munca". Tuseste la fel de urat. Am inceput sa facem si injectiile acasa ca altfel ne trimitea direct internate la spital.

Aurasa maine se externeaza. Ura!!!

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna seara!
Of, sunt multe de spus dar sunt iar pe graba...
Ma bucur ca Aurasa revine maine acasa, ma bucur ca Delia a ramas doar cu amintiri "interesante" dupa aventura "tramvaiul", ma bucur pt tandretea lui Andrei fata de burtica ce-l gazduieste pe fratior. Vazut si poze de Andrei, e barbat, ce mai... Gabitza, asteapta-te la momente frumoase de acum incolo, eu cand ii vad pe ai mei cat se iubesc (pur si simplu se sorb din priviri) imi creste inima.
Monu, sanatate multa fetelor, cu voi am mai vb si pe mess ce-i drept
Gusta, ai parte de ganduri numai de bine de la noi, ne rugam pt voi sa nu fie vorba de astm. EU sunt la un pas de astm alergic, dar nu ma manifest asa.

Ne-au iesit bine analizele, de luni incepem GRADINITAAAA! fetele cu experienta in domeniu, va implor un sfat pentru cum sa abordez primele zile de gradi, cat sa stau cu el acolo, cum sa-l conving sa nu vrea sa plece cu mine, etc...
Maine dimineata merg cu tata la o radiografie, mi-a dat mari emotii de catvea zile, s-a simtit tare rau. Eu credeam ca de la inima, se pare ca de fapt au ramas probleme la plamani in urma nenorocitei asteia de viroze. Tineti-ne pumnii.
Azi a fost prima zi a noii femei, care va avea grija de Horia, sincer nu ma omor dupa ea, mi se pare cam fortata si ii e cam greu pt ea atatea ore fara fumat, desi zice ca face fata...sau spate ce-o face ea acolo! Om vedea cum evoluam! Nelia, dupa mesajul tau de avertizare deja vad in ea spioni si hoti de copii, stiu ca sunt paranoica dar cand nu iti place cineva, o iau gandurile razna

Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru

HORIA-6 LUNI(sedinta foto)
POZE IANUARIE 2008 cu Horia, Dragos si noi
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetele sunt fericita ca un prunc LOL i-am luat lui Aidan setul Cars sa ii decorez camera de aici http://www.buycostumes.com/Category/0/Product/26967/PartyKitDetail.aspx

Este imens si m-a costat atat de putin, nu mai pot de bucurie :) abia astept sa il pun pe perete.

Nelia, asa de stresata sunt cand merg afara cu Aidan, mereu ma gandesc sa nu il ia careva ca mereu aud cat sunt de cautati copii blonzi cu ochi albastri , in ce lume de rahat traim...

Andutzy, succes la prima zi de gradi, nu pot sa dau nici un sfat din pacate, eu l-am dus la gradi si in prima zi l-a strans un prunc de gat si nu l-am mai dus....la voi sper sa fie bine

Monu, multa sanatate va doresc, injectiile alea sunt dureroase?Draga de ea...

Aurasa, bine ca iesiti din spital! Numai bine!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Sa intru si eu sa spun 2 vorbulite...nu ca ar interesa pe cineva, dar acum m-a apucat febra scrisului. Eu recunosc ca va citesc in fiecare zi.

Fetele mele sint bine, cresc frumos, au inceput de vreo 2 luni sa se inteleaga bine si sa nu se mai bata, ceea ce pentru mine e o mare bucurie si usurare:). Diana merge la gradinita 2 zile pe saptamina. Ii place tare mult, face nani acolo, maninca, se joaca etc. Au mutat-o semestrul asta la o alta grupa si i-au schimbat si profesoara despre care inca mai vorbeste aproape in fiecare zi. Adevarul e ca datorita ei ii place Dianei acum sa mearga la scoala, ca din 16 saptamini cita avut semestrul trecut, 7 le-a plins, apoi a realizat ea ca prof. o iubeste si de atunci da-i dragoste:). Din iunie o sa mearga 5 zile pe saptamina part-time. Vorbeste din ce in ce mai bine, din pacate 85% engleza, dar intelege tot in romaneste si, daca o pun sa repete dupa mine ceva in romaneste, o face fara probleme. Fetelor mele le-ar trebui o cura de vreo luna de Romania ca sa poata sa vb. bine romaneste, dar anul asta nu pupam Romania...si, drept sa va spun, ma bucur:). Oricum, sint tare multumita de progresele Dianeiei in toate. Iarna asta nu a avut decit o sg. data muci si cam atit.

In ianuarie am fost in Mexic unde a facut greva foamei si ne-a rugat si miriit continuu ca ea vrea acasa la ea. Si eu care puteam sa bag mina in foc ca o sa se bata turcii la gura ei de cit o sa manince, ca 95% din cazuri nu e deloc mofturoasa la mincare. A slabit, dar, imediat ce am ajuns acasa, a pus inapoi. Acum are 14.5 kg, nu e f. grasuta, dar arata f. bine si are o carnita moaleeee:). Tot eu sint dragostea ei mare, tati e yucky, insa acum s-a mai obisnuit cu el si il mai accepta, ca nici mincare nu vroia de la el pina acum vreo juma de an.

Nu stiu ce sa va mai spun, ca daca povestesc de chestii care s-au intimplat acum citeva luni, sint deja "invechita".

Am pus poze, dar nu stiu de unde sa incep sa vi le arat, asa ca va dau link-ul principal http://community.webshots.com/user/musatii_2 .

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

www.onetruemedia.com/shared?p=2351399f8c46a1ae170a0b&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaje 1,www.onetruemedia.com/shared?p=234cdd6e62ba9d04868ae9&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">2,www.onetruemedia.com/shared?p=23501567911f18fe8b4543&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Adriana-m ai tampit cu acel poster cu masini. Vreau sa ti spun ca, cristi are toate copertile,caietelor si cartilor cu acest poster plus alte nimicuri pana si penarul care i la dat biancai pentru gradi.
Din ce lant de magazine l ai luat ma gandesc sa dau si eu o raita in ungaria poate loi gasi.

nelia-gand la gand si eu am fost preocupata de acele bratari era ceva subiect si aici pe dc

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

gtexro, ma ierti? Cred ca am luat-o razna. Stiu ce vroiam sa scriu, dar cred ca ma gandeam in alta parte. Imi pare rau. Ma ierti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mercedes, l-am luat de pe situl din postarea precedenta si l-am mai gasit si pe situl Target.com dar ei nu livreaza adrese militare, mai bine pt mine ca la ei costa $51 si eu l-am luat de la astialalati cu $31. Normal asta e un poster ce se pune la party-uri dar se poate tine si permanent pe perete, e din plastic subtire.

Aici in Germa se gasesc diferite postere mult mai mici si la niste preturi....cel mai mare poster era 70cm/100cm si era 21 de euro($40)...enorm dupa parerea mea, cand la astia de pe net am gasit pt tot peretele(are 2,40m/7m) cu $30.
Aidan e super fan, ne uitam in fiecare zi la filmul Cars.



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

Tdi:Mama Jipa prezenta numai ca am verisoara la mine si ne plimbam ca nebunele prin Londra tarand copilul dupa noi ore in sir.Va citesc si revin in w-end.Multumesc ca ai strigat catalogul.Vazut poze frumoase .Comentarii in w-end!!!

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput