Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Felicitari Simona e super desenu.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omustata spune:

mygirl-imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva cu Alexandra. Si Maya a facut chestia asta de 3 ori pana acum, dar eu nu m-am dus la spital. Poate sunt cam inconstienta, dar m-a invatat dr Mayei ce sa-i fac, adica sa o duc in baie si sa fac abur mult acolo si sa o las sa stea in aburul ala o vreme. La ultima raceala, saptamana trecuta, chiar a facut urat si din ora in ora. Cum tusea cum nu mai putea sa respire. Ciudat este ca se intampla numai noaptea. Si laringita poate fi si virala, dar si de la raceala, iar in cazul vostru cred ca de la inghetata i se trage. Sper ca este mai bine acum. Sanatate!

Aurasa-sanatate multa!

Anca-ce mai faceti? M-am tot gandit la voi azi.

Gata, ca sunt la servici si pauza s-a terminat.

Olga si Maya (28.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ciao! Inca o data trimit un sac de urari de sanatate cui are nevoie!

Io-s tare suparata, mi s-a stricat mumusetze de masina, pierde ulei de face balta pe unde trece, parca-i neam cu Alyssa! Ce ma roade si mai tare-i ca a iesit din garantie acum 2 zile! Tipic...
Am auzit ce vremi faine-s prin Romanica, aici parca-i sfarsit de noiembrie, ceatza s-o tai cu cutzitul zi si noapte si gri, gri, totul gri!
Am admirat si eu desenul lui Elian, felicitari, e foarte reusit!

Va las ca urla atomique.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

buna seara
numai eu pot scrie mesaje pe forum de pe molecular.
Am vazut si eu frumusete de desen si trebuia sa o felicit pe Simona pentru unasa talent.

Tdi parca nu te-ai obisnuit cu legile lui Murphi...nasol e in schimb ca nu ai mijloc de locomotie...dar stai asa nu aveti garantie mai mare?!Aici cea mai mica e de 3 ani.

Deci ma lasa nervi sa tacanesc la molecula ...Maine la cafea continui ...
sanatate multa multa la bolnaviori

Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Loreen draga, deci ai evoluat la "molecula"!
Numa 1 an am garanzie ca am luat-o second hand, altfel de unde puii mei de pisica sa fi scos o caruta de euroi cat costa una noua...acuma, ce-i drept, era aproape noua si asta si tot o carutza de euroi a costat insa mai mica!
Oricum, ne-am linistit, a descoperit sotzer "buba": s-a crapat filtrul de ulei deci e destul sa-l schimbam si se rezolva!

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Parca o si vad pe Laura pigulind la taste pe molecular si scriind pe forum in creierii noptii Erai in pat cu patura in cap si cu lanterna sa nu te prinda cineva? Hai ca m-am inveselit de la prima ora, da sa te pup


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Ola, de la noi vesti rele. Suntem toate trei irusate iar Alexia a trecut pe gentamicina injectabila.

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

simina-frumos desenul ai talent, felicitari!

laura- bine ca a scapat cu bine, asai ca in acele momente nu te mai gandesti cat de greu e sau cat de energice sunt fetele? asa am fost si eu zilele trecute..


Bia ma tot intreaba daca nu vine salvarea sa ma duca ca mai am bubu? si tot ma verifica pe burta daca mai am sau nu pansamente, ma inveleste si nu ma lasa sa ma ridic din pat. Cristi in ziua operatiei s a cerut de la scoala ca el nu mai poate sta( dupa amiaza ) ca vrea sa stie cei cu mami si s a mai cerut si in ziua cand am venit acasa.

tdi-poate altadata voi povesti acum n am starea aceea, ma doare spatele ingrozitor si nu stiu de ce.Maine voi merge sa mi scoata firele.

Sanatate copilasilor!

De luni voimerge la gradi cu fiica mea , prima zi abia astept.

tdi- da, esti mort fara masina cunosc fimul, bine ca ati reparato.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

Nelia, omustata, va dati seama ca nu m-am suparat, sper.:) Imi prinde si mie bine sa mai primesc lectii si sfaturi.Nu le stiu pe toate.;)

Oana, mi s-a zbarlit parul..Bine ca ati depasit momentul si Alex este in siguranta!

Monu, sanatate Alexiei! Vad ca nu scapa nimeni primavara asta.

Frumos desenul din camera lui Elian. CIne l-a realizat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Ciao.
Loreen, abia acuma am realizat faza cu tramvaiul ars, ca Delia era in el...doamne, mi se face rau, bine ca n-a patit nimic!
Mercedes, bine ca ai scapat de operatie, cu firele sa nu-ti faci griji ca nu se simte absolut nimic. si pe mine m-a durut rau spatele, a trecut dupa ce m-am reapucat de activitatile obisnuite.
Monu, sanatate Alexiei...saracuta de ea, imi pare rau ca ati ajuns la injectii.
Adina, desenul l-a facut chiar mamica lui Elian!
OlgaM, imi pare rau ca ati avut asa probleme. si Aly a facut o criza de laringita noaptea si tot asa am facut abur in casa si nu ne-am dus la spital, am vazut ca putem tine sub control si n-am vrut s-o traumatizez pe la urgente, ar fi urlat ingrozitor si ar fi inrautatit situatia. tu cum te mai simti? merge bine jobul?
Gabitza, azi nu zici nimic? la fel Nelia...sunteti ok?
Cuscra Olga, voi? sper ca sunteti bine! ce mai face Tony?
Androix, tare faza cu Chuck! in ce stadiu esti cu scoala?
Danelutza, nu mai zici nimic? te mai dor mainile? ce face Isa?
Gusta, cum se mai simte Mara?
ChrisDun, nici pe tine nu te-am mai citit de ceva timp, la fel Elisor,Fran, IoanailincaM, Cloreta, Simona Filipas, Florentina, Lucas, MamyJipa, Cornelia, OanaC, NewMami si asa mai departe...dati un semn de viata!


Mergi la inceput