Copiluti de mai-iunie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Am aparut si eu in zona, macar sa salut pe ziua de astazi.

Am fost astazi la chirurg, cica nu sint rupte tendoanele, deci... am scapat de operatie. Mi-a dat un sac de pastile, trebuie sa iau cite 6 pastile de cortizon pe zi si asta stiu ca ingrasa/umfla, trebuie sa le iau timp de trei saptamini. Miine merg la ergoterapie, m-au programat de urgenta, nu stiu cu ce se maninca asta si ce imi vor face acolo, stiu sigur ca-mi fac un fel de "proteza" nu stiu cum sa-i spun, pe care o voi pune noaptea ca sa-mi tina degetele drepte. Dupa 10 zile voi merge din nou la chirurg, sper totusi sa se indrepte degetele pina atunci si sa ramin doar cu fizioterapie in celelalte locuri cu reumatism . Sper sa ma vindece cit de cit pina pe 23 martie, sa darim si eu ceva prin bucatarie, ca este pastele catolic

Sanatate la bolnaviori, ca vad ca-s multisori si au nevoie.

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Gabitza ori nu te-am vazut de mult,ori iti prieste maternitatea...chiar mai bine decat la Andrei... esti sexi balamuc asa cu burtica si in pantaloni...

Daniela mai bine umflata decat taiata... orice ar fi chestia aia la care te-ai programat zic ca trebuie sa o faci...daca vrei sa zugravesti oua in martie ca altfel nici in aprilie de ala ortodox nu faci miala...ca anul asta asa decalaj mare intre Paste nu am vazut...

Tdi nu-mi mai zice de crize la copii ca-mi vine sa innebunesc...Ghionoaia zici ca-i la ciclu atata circ poate face mai ales de cand a constatat ca nu-si mai poate suge degetele...nici din casa nu mai pot iesi cu ea ca nu-s in stare sa ma stapanesc cand o apuca si-mi vine sa o hakui...

Monica ,Andutzy imi pare tare rau de voi si aia mici...adevarul e ca vremea asta e aducatoare de toate bolile si nu scapam bine de astea ca o sa apara puful si dam in alte alergii...

Monica daca mai vorbesti cu Aurasa transmitei supotul meu moral...

Nebuna mea isterizata nu a mai evoluat cu raceala...spre usurarea mea ...dar cum nu pot fi toate perfecte a reinceput cu somnul sacadat noaptea...se culca tarziu si dimineatza la prima ora se infiinteaza la mine in camera...si pana la pranz da-i nervi...i-a bigudat neuronii femeii...


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna dimineatza...

Ati vazut aseara la teveu vavaiul ala care luase foc la Constanta...sa va zic ca fii-mea era in el?!Aseara imi tot spunea "vavaiu foc apa nenea fum" dar credeam ca cine stie ce vazuse la teveu ...femeia nu a avut curaj sa-mi spuna ca era atata de speriata...si oricum ce vina avea ea...


Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mama, Laura, cum naiba s-a putut valvataia aia intr-o saracie de tranvai? Ziceai ca merge pe benzina, mancatz-ash.
Cred ca te-ai speriat ca naiba. Cum au reusit sa iasa?? Sper ca n-a apucat sa inghita fum.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Neata

Laura, chiar ma gandeam la bietii oameni din tramvai, ce sperietura or fi tras! Ca stiam de cand a ars autobuzul lui Mazare ca s-a facut valvataie mare in 2-3 minute.

Oana, e horror ce povestesti tu despre spitalul nostru. Bine ca nu v-a tinut acolo mai mult de o noapte. Cum e Alex acum?

Danelutza, acum ceva ani am facut un tratament cu cortizon. Am reusit sa nu ma umflu, dar pentru asta am evitat sarea. Cica tratamentul indelungat cu cortizon reduce eliminarea sarii din organism.

Am reusit sa-l inscriu pe Sergiu la gradinita! Este exact gradinita pe care pusesem ochii, si buna si aproape de casa, dar sa nu ma intrebati cum am reusit . Deci, Cornelia, din toamna Sergiu si Stefan vor fi colegi.

O zi buna,
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Laura, bbbrrrr. Bine ca nu s-a intamplat ceva grav.

Aurasa - bb Alexandru e mai bine si maine poatele da drumul acasa.

Alexia e mai bine dar are o tuse tare urata. Am luat si eu raceala de la ea si ma simt oribil. Acum astepts a ad cand o apuca si pe Antonia.

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Of, ce bine ca bebe mic de Aurasa este mai bine, m-am tot gandit la ei.

Ce-i dai Monica pentru tuse Alexiei?

Danelutza, da-o incolo de bucatareala pentru paste, fa-te tu bine cu mana si o sa tot robotesti dupa aceea pina te saturi.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Gabitza era un tramvai vechi de vreo 50 de ani si de la un scurt poate lua foc spontan...ele erau in spate la usa care s-a deschis mai repede.oricum fii-mea se distra de minune...

Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cred si eu ca s-a distrat, a avut circ gratis. Saraca femeie ce spaima o fi tras si ea
Asta-i saracia aia de tranmai care vine de la Delfinariu si pe urma in sus pe la Tomis 3 si Soveja? Ca acolo am vazut niste nenorociri de vagoane de sareau fiarele din ele.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam2" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

pentru tuse ii dau prospan si sinupret

, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput