Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana
din cauza de conditii metereologice...respectiv o ninsoare normala...telefonul a picat primul apoi netu-ul de asta nu am intrat pe forum



ei na... parca ce o sa mai zici si tu acum?
cred ca imi doresc sa te trimita aia inapoi in De, ca erai mai activa de acolo

Foto Ralu




parol ca asa a fost...nici cu mama nu am putut vorbi la telefon

merci de pachet...salata a fost super, mai ales ca io sunt fan, as putea manca zilnic si nu m-as satura...raman datoare cu o portie de Tiramisu
sa ma duc inapoi in De...off poate mai incolo, acu chiar imi e drag sa stau acasa...desi vad ca ma duc doar sa dorm la cat stau la birou ...pe mama nu am vazut-o de duminica...Marius e plecat de luni...asa ca tot singura...

Gio, Botic...nici nu stii cum e mai bine...uite eu nu ma pot plange cu banii, mi-a iesit figura si sunt destul de multumita...dar nu am timp liber pt mine deloc...iar in wee dorm non-stop
nici asa nu e bine
cum o dai tot nu iesi bine...cred ca e aproape imposibil ca azi sa reusesti sa mentii un echilibru intre munca, salar si viata personala


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio tinem pumnii sa iasa ceva bun din intalnirea ta. De Marcolino, ce sa zic, mai bine sa-l duceti la medic sa rezolve problema. Ce ti-e si cu copiii astia, cate mai inventeaza... de-ti sta mintea-n loc. Frate-meu cand era mic era mare inghititor de monede, agrafe de birou, rame, ce mai gasea si el .

Onutzule ca mare dreptate ai tu. Foarte greu sa gasesti un echilibru intre astea. Eu sincera sa fiu prefer sa nu fie salariul asa de mare, dar sa am timp si pentru mine.
Cat despre nunta, eu cred ca-i foarte ok la cat v-ati gandit. Daca mai merg colegi de-ai vostri, intreaba-i si pe ei cat pun, si asa stai linistita. Noi anul trecut am pus la niste colegi de-ai sotzului 600 de lei si dupa ne-au tot multumit, ca ne-am 'deranjat' prea tare... deci banui ca s-a pus si mai putin.
Pe de alta parte, la nunta matusicii, media a fost cam de 400 de lei/persoana, de, toti colegii procurori si judecatori si altele prin domeniu, asa ca de aia zic c-ar fi mai bine sa te consulti cu colegii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


scurt si la obiect am fost...sa vedem acum ce se intampla...lista de asteptare, dat mai departe la analizat.... si nici macar nu stiu ce e mai important: cat e pe mp?

Oana asa e...in ziua de azi nu mai gasesti echilibru. si uite asa...aflu ca tot mai multe familii de tineri casatoriti divorteaza: munca multa, stres, oboseala, adio viata de familie. Nasol ca se ajunge aici.
Aly pai al meu copil nu avea obiceiul sa bage chestii in gura, nas, urechi. si uite...ca si-a bagat viermisorul din plastilina proaspat modelat.

gata...azi nu mai scap de , dar iar m-a luat o durere de cap. naiba stie din ce cauza....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gata am ajuns "la zi" cu cititul ...tot in pauza de masa cu un covrig si un iaurt langa mine

Gio...mai, mai ce nazbataii mai face puiutul tau...astea is istorii pe care sa i le povestesti peste 20 de ani
cu blonzii si io tot asa am patit...daca ma intrebai ziceam ca imi doresc un brunet cu ochii albastrii

Aly...ma mai interesez...dar acolo e tariful pe la 700-800/pereche...daca sunt salarii mai mari colegii dau mai multisor...faza faina e ca nu cunosc mireasa ca nu a fost la noi la nunta, pe vremea aia mirele era solo voce

Kreliuz la mine cand am fost la magazin se terminase parul brunet ...asa ca am ales blond...da imi inchei fiecare zi de munca cu cate 2-3 episoade cu Dl Miller
...asa ca sot am...amant am seara(http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/celebsm/wentworthmiller/wentworth_miller_2.jpg)...ce sa mai zic, sunt o femeie implinita

te anunt cand mai aduc marfa...in caz ca vrei sa "mai cumperi" ceva

Botic-ule pe unde umblii...ehhh acu' nu vezi ca sunt activa! astept laudele ...

Kitzy sa ne pove cum fu la control...te pomeni ca o faci pe micuta dansatoare profesionista!

Raluca si tu tot cum munca, mai sa fie si mai faci si cumul de functii acu' daca nu mai e secretara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova


scurt si la obiect am fost...sa vedem acum ce se intampla...lista de asteptare, dat mai departe la analizat.... si nici macar nu stiu ce e mai important: cat e pe mp?




si noi ne-am interesat la iesirea din oras...ca in oras nu te mai poti apropia la ce preturi sunt
dar asta inseamna inca un credit...acu sa vedem cat negociem pretul pe mp...si ne mai socotim ce si cum...investitia merita...dar noi cum deja avem credite nu mi-ar place sa mai adaugam inca unul

Gio sper sa va iasa achizitia!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

soreli, mda...cred ca ar cam trebui sa incetam...dar totuzi .....ala era chiar desktopul de care iti spuneam ieri
mah, da' tu esti femeie normala, cu un singur amant...da' io...ce naiba ma fac cu atatea..pasiuni...dupa cum spuneam? ii rotesc...ca pe planete?

Gio, fuga la doctor cu zvapaioatul familiei..of...ce inseamna sa fii parinte....ochii in 14..ca ma semafor, frate!
..si parca vad ca atunci cand va fi mare, va rade cu gura pana la urechi cand ii vei povesti cum si-a bagat el plastilini in nasuc ....ca mai cunosc si eu pe cineva care are o istorioara oarecum asemenatoare.....cu margelele bunica-sii....numai ca "cineva" nu le-andesat in nas...ci le-a inghitit direct ...un sirag intreg ...si dupa....nu mai e cazul sa va zic , da?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana..ha-ha-ha...nu am fost precisa, ca si marmota din Milka.
Am fost sa fac cerere in mall pt. un spatiu. stiu ca sunt scumpe rau, dar mai trebuie sa si astept, pana apare vreun loc liber.
Krelia of doamne...asa e cu copiii astia, si de acum incep nazbatiile.

sunt montatorii aici, imi pun barele sus, sper sa termine pana merg sa iau copilul de la gradi.
va , revin cu vesti de la Urgenta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

soreli, mda...cred ca ar cam trebui sa incetam...dar totuzi .....ala era chiar desktopul de care iti spuneam ieri
mah, da' tu esti femeie normala, cu un singur amant...da' io...ce naiba ma fac cu atatea..pasiuni...dupa cum spuneam? ii rotesc...ca pe planete?




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



cunosti expresia "gand la gand cu bucurie" ?!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana..ha-ha-ha...nu am fost precisa, ca si marmota din Milka.
Am fost sa fac cerere in mall pt. un spatiu. stiu ca sunt scumpe rau, dar mai trebuie sa si astept, pana apare vreun loc liber.


hai ca m-am incurcat eu in povesti...sau am sarit vre-o informatie
tin pumnii sa se rezolve cu spatiul!

da acu daca tot am deschis subiectul...cu terenul pt casa cum stati?

quote:
sunt montatorii aici, imi pun barele sus, sper sa termine pana merg sa iau copilul de la gradi.
va , revin cu vesti de la Urgenta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



o ce fain...si io astept "montatorul" sa vina acasa din delegatie...si poate vineri seara rezolvam si perdelele daca nu o sa fim prea obositi...si daca nu mai un alt wee cand o sa avem timp

sa ne spui cum a fost cu plastelina pana la urma...sunt sigura ca e o chestie usoara...doar ca trebuie sa stii ce si cum sa faci...iar la Urgente o sa se rezolve totul foarte repede!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am ajuns si noi acasa: gradi- spital-parc. asta a fost traseul nostru.
Doamne cat e de adevarata zicala: "numai mama sa nu fii".
La ORL am dat peste o dr. dragutza, s-a uitat ea in nasul copilului, asta dupa ce l-am tinut bine si eu si asistenta...pe urma a inceput calvarul: scotea o bucata de plastilina...curgea sange, aspira, il punea sa sufle nasucul, punea pansament cu picaturi. Ritualul asta s-a repetat de vreo 4-5 ori, nici nu mai stiu...ca asa urla saracul, mie imi venea sa plang in rand cu el, dar am zis sa fiu tare.
M-am crucit cata plastilina a putut avea in nas. I-a pus un pansament care opreste sangerarea si se resoarbe pana diseara. Mi-a dar ceva ser sa-i pun in nas si maine la ora 15 la control. daca mai are, mi-a zis ca-l duce in sala si-l adoarme, ca sa-l curetze bine, sa nu cumva sa se infecteze.
Dupa ce am iesit afara...am crezut ca lesin nu alta...m-a apucat si am stat 10 min. in masina sa-mi revin.
marco e ok acum, ii mai curge sange din nas, dar se pare ca a uitat.Eu insa nu.
Maine il duc doar pana la pranz la gradi, il aduc acasa sa doarma, daca trebuie sa fim pe 3 la spital. dar acum i-au si barbatul din dotare cu mine, caci nu rezist, daca imi adoarme copilul.
de acum nu-l mai scap din privire o clipa, cand lucreaza cu ceva periculos.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput