Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana nu ai sarit nicio informatie. Nu cred ca am zis, nu mai stiu...ca vrem sa luam o franciza, problema e cu spatiul...nu gasesc sa ne placa, si ce ne place costa.
am incercat si in Mall, dar nu stiu cand se elibereaza ceva, si cat costa pe mp.
Pamantul? vrem...dar e scump ca naiba, in sat e deja 40 euro/mp. asa ca mai stam sa ne gandim...poate nu mai luam nioci acolo.
Oricum bani nu avem, dar ne da cumnata ceva si luam si noi un credit, ar fi cazul, ca pana acum am fost curati. dar nu mai rezistam asa....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Seara buna!
Sper sa nu adorm cu nasul pe tastatura, in timp ce va scriu...
De la munca n-am avut cand sa intru azi, dar sa stii, Oana, ca apreciez prezenta ta masiva... Pacat ca a fost tocmai cand nu eram eu in zona.
V-am citit acum in fuga...
Gio, poate aveti noroc si rezolvati cu spatiu, sa-ti extinzi afacerea si in Iasi si sa ma angajezi sefa pe mine :))
Mai, da' cu Marco e ceva... peste ce-mi pot eu inchipui. Si fratele meu si-a bagat niste chestii de la un joculet, cand era mic-mic si tot la medic s-a rezolvat.
Poate iese maine bine la control si nu e cazul de adormit sau alte chestii mai serioase.
Krelia, am vazut ca ma intrebai tu ceva :D da' la ora asta nu stiu daca mai pot gandi in directia respectiva :D Ramane pe cand sunt mai odihnita...
Aly, sper ca dormi bine in noaptea asta.
Kitzy, cum a fost la medic?

Va pregatesc de pe acum cafeluta si ceiut, ca mai tarziu s-ar putea sa dorm...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

noi avem musafiri. Marco doarme si respira foarte bine. ma rog a nu ajungem la anestezie...of doamne.
si noapte buna. azi am avut o zi tare naspa, care m-a terminat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, sus capul! Vine primavara acusi! Hai, zambeste, ca-ti sta bine!
Musafiri, inca?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! De dormit am dormit foarte bine, dar iar nu destul. Pana ne-am facut ieri shoppaiala de rigoare, pana am trecut si pe la socrii (e cam regula sa trecem pe la ei dupa shoppaiala), pana am reusit sa plecam de la ei si sa venim acasa (ca atatea povesti au in program ca si noi ne uitam pe acolo), pe urma pana am pus cumparaturile la loc si am apucat si eu sa ma jumulesc, am ajuns iar tarziu la somnic.
Socreii au venit cu o idee foarte faina: se gandesc sa-si vanda apartamentul si sa-si ia o casutza cu gradina undeva langa Cluj. Nu cred ca o sa vrea chiar acuma, desi acuma ar fi un moment bun, ca-s f. scumpe apartamentele in Cluj si ce-ar lua pe apartament si-ar lua casutza si-ar ramane si cu bani, dar no, ei stiu.

Gio tin pumnii sa nu mai trebuiasca sa-l adoarma pe Marcolino. Ai tu dreptate ca prin multe treci cu copiii.

Azi sper sa o intind macar putintel mai repede de la scarbiciu, sa apuc sa fac si curat si sa pregatesc si bagajele ca maine o intindem de dimineata.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralu merci de ceiutz, esti harnica ca de obicei.
Gio eu sper sa se fi rezolvat cu Marco si sa nu mai trebuiasca anestezie.

Si acum sa va povestesc cum a fost ieri: am ajuns acolo pe la 19 si ceva, fuuuuuuuuull de lume.....am zis ca revenim, am sunat-o pe doctora si am intrebat-o daca e ok sa vin pe la 21 si ceva, a zis ca e ok ca acum e multa lume. Ne-am plimbat prin oras, ne-am dus la o pizza si ne-am intors la spital, din fericire nu mai era nimeni. I-am dat bip ca am ajuns si a venit abia dupa o jumatate de ora, saraca arata asa de obosita, a zis ca are un salon plin cu gravide( cred ca s-au inteles sa nasca toate deodata )
Mi-a facut eco, Diana era in diagonala, capul in drepata si picioarele in stanga, nu s-a intors cu capul jos, doctora a zis ca ea nu stie ca nu asa se iese de acolo?!
E sanatoasa, capul si picioarele is mai mari cu o saptamana, a zis ca are picioare lungi
O sa fac o minunatie de fata......
Mi-a zis ca ceva o tine sa nu se intoarca, dar nu stie ce, placenta e sus, cordonul e ok, doar ca spatiul e cam stramt, si poate de aia nu se poate intoarce. Mi-a dat sa iau NO SPA sa se mai relaxeze uterul, poate poate se intoarce. I-am zis ca tot mai des mi se intareste burta, dar fara sa ma doara si-a zis ca poate si din cauza asta. Peste 2 saptamani mergem iar la control, sa vedem ce noutati avem si de la 36 de saptamani incep monitorizarea plus un set mare si gras de analize.
Cam asta a fost.

31+ cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy bine ca e sanatoasa. Nu ma pricep eu foarte bine, dar cred ca mai are inca timp sa se aseze 'in pozitie'.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu am dus copil la gradi, am fost la dr. dupa trimitere, mi-am luat rejansa pt. draperii si am dat si cu mopul prin casa. astept sa se usuce si sa sterg praful.
La ora 12.30 merg dupa pitic, il aduc sa doarma acasa si pe urma la calvar cu noi. of doamne....

Aly ar fi fain sa-si cumpere socrii o casuta pe langa Cluj. deja tot mai multa lume fuge de agitatia din oras.
Spor la curatenie si distractie faina in weekend.
Kitzy ma bucur ca ai o bebitza modeala. Imi pare rau ca nu s-a intors, si sincer, daca nu are loc, slabe sanse sa se mai intoarca.

trebuiau sa vina socrii weekendul asta la noi, dar au amanat pe celalalt, cand vin si cu jessi-nepoata. Cumnata merge in Austria la sky, 4 zile 200 euro, demipensiune, 3 stele plus.
I-am zis ca daca e misto sa ne rezerve si noua, sa mai vada piticul zapada anul asta.

va , s-a uscat, asa ca fug la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata si week-end placut!
Distractie maxima celor cu nuntile!

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

'neata si week-end placut!
Distractie maxima celor cu nuntile!

Foto Ralu




mama ce expeditiva ai fost Boticule

am resit sa intru sa zic si eu...macar Buna ziua!...am iesit dintr-o sedinta imediat intru in alta...munca o gramada...dar merg pe ideea ca "nu intra zilele in sac" mai ales acu vineri
sper sa plec mai devreme de la birou...sa ma invart prin oras, poate achizitionez o bluza...inca nu am nici o idee cu ce m-as putea imbraca maine la nunta

apoi sa trag o fuga sa beau o cafea cu colegele...i-am exclus pe barbati(adica colegii) uite asa...sa fim numai noi fetele ca prea ne mai bat la cap si comenteaza

apoi la cumparaturi...duminica avem munsafiri...pe lista avem o pizza si un tiramisu (sper sa fac o poza si sa va trimit si voua o portie )

Aly distractie placuta si drum bun...asteptam sa ne pove cum fu' in mini vacanta!
Gio tin pumnii sa se rezolve cu nazdravanul tau...trebuie sa fi cu ochii pe el ca pe butelie!

Kreliuz...s-au precipitat lucrurile aici si io care credeam ca mai gasesc vreo 10-15 min libere...
Raluca tu pe unde ai ajuns cu munca, cred ca ai trecut de fundatie
si distractie placuta maine la nunta...daca nu ne mai auzim pana atunci!
Kitzy hai ca nu mai e mult...cred ca deja nu mai ai rabdare...imediat o sa ai si tu o micuta nazdravana acasa!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput