Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Distractie placuta fetelor care va 'nuntiti' weekend-ul asta!
Weekend placut va doresc la toate si ne auzim pe luni.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hai ca intru si eu la spartu' targului......
bonjurica la toate fetele frumoase!

Aly, daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca nici eu nu stau prea bine cu somnul...aseara la 10 deja eram groghi...pe zi ce trece se oftica al meu ca ma prinde somnu' asa repede ...
kitzy, hai ca poate s-o indrepta fie-ta si nu face pe nebuna!
Gio, bafta la rezervari, sa mai prindeti ceva zapada
onutzu, stai linsitita ca si pe aici s-au incins spiritele...inclusiv ale mele..ca era sa iau si pe o tanti colaboratoare la paruiala......noroc ca a plecat acasa .....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

eu tot aici unde imi sade mie cel mai bine...la birou

sunt singura pe aici...cred ca toata lumea a plecat spre casa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eu la ora 17.00 le-am zis asa ... (in gandul meu )..sori compresori....e vineri, ai pup iu....s-a terminat programu'....v-am pa ...
ma uit pe protv la o comedioara cu uma thurman...e haiosica...maine, prevad vizite la pretini....

distractie placuta la nunti, fetele...sa va intoarceti cu povesti frumoase

pupix, pe mai incolo!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la control a fost ok, nu mai are resturi de plastilina, asa ca am plecat usurati de acolo. am fost prin parc, erau aproape 20 grade, pe urma eu la sedinta la gradi si Clau prin parcuri cu marco. s-au plimbat cu tramvaiul=trenul, a venit controlorul si s-a luat de el ca nu a compostat bine biletul. Asta i-a zis ca nu a circulat cu tramvaiul de cand e el in Tm si ca doar pt. copil a mers...si uite asa...s-au distrat multi de al meu barbat.
Sedinta a fost interesata si am ramas placut impresionata.
cam atat despre noi. l-a luat Clau la un dus, si am apucat sa scriu si eu....ca de nu...ne auzeam maine.

Fetele distractie faina la nunti, cu musafirii, weekend placut si cu mult soare.
.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, drept sa-ti spun, habar n-am de ce am fost asa expeditiva... Nu am nicio scuza... recunosc...

Eu m-am ciondanit si azi cu maica-mea putin, ca nu ma duc maine la ea.
Nu stiu ce are, dar de vreo 3-4 zile mi se pare cam intoarsa si nu stiu care e faza... Mai mult de asta am evitat sa ma duc maine incolo, sa nu se termine cu discutii contradictorii cumva, vizita mea.
Prin urmare, dimineata imi vine fratele in vizita, ca are cateva zile libere si a ajuns acasa la parinti.

Maine am de gand sa lenevesc mult. Mancare mai am ceva prin frigider. Poate spal ceva si sterg praful. Dar vreau sa ma uit la filme, sa ma uit in tavan, sa dorm... Poate iesim si la o plimbarica...

Duminica seara cred ca ma duc la meci. Joaca Poli a noastra cu Steaua.

Ce sa va mai zic?

A... in seara asta am fost intr-o scurta trecere prin Billa, sa iau ceva sa trimit la maica-mea, da' am plecat repede, ca nu avem bani, suntem in maxima criza financiara.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, ai gasit cu ce sa te imbraci?

Gio, de ce placut impresionata? A fost laudat Marco?
A... bine ca a scapat de plastelina.

Kreliutz, imbatranesti cumva de adormi si tu asa devreme?

Kitzy, daca Diana isi face de cap si n-are de gand sa se intoarca la timp, inseamna ca ramane in discutie cezariana?

Noi azi am fost o colega aniversata la munca. Mancare, bautura...
Apoi, pe la 3... a sosit alta colega, care isi serbeaza maine ziua de nastere, dar cum suntem liberi, s-a gandit ca sa ne aduca azi de mancat si de baut. Credea ca ziua celeilalte este duminica si n-a vrut sa se suprapuna.
Si pe la 4, un coleg, care si-a cumparat masina ieri, ne-a adus si el praji si suc...
Va dati seama cam ce a fost azi la noi?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

aseara am rezisat eroic pana pe la 11..ca am vrut sa ma uit si la al 2lea film de pe pro...dar..nu am reusit...drept urmare, iar am adormit la tv..si m-a trezit al meu pe la 1..pesemne se terminase ..hai!...
..cred ca din ce in ce mai tare se cere leneveala aia de 2 saptamani...hm..sa vedem...ca de cand tot zic....

acu astept sa se descarce un film..meet the spartan...comedie dupa 300....sa vedem ce o fi de capu' ei...parca vad ca pe la 11 ma ia somnelu' ...ca-s treaza de la 8...iar m-am dat peste cap c somnu'...ce-as mai vrea sa dorm si eu pana la 12...in wee ....

pup fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ral nu a fost laudat Marco la sedinta, ci mi-a placut modul lor de gandire, metodele care le aplica in educatia copilului si planurile de viitor.
Krelia am vazut ce mi-ai scris pe mess., dar n-am apucat sa-ti raspund. Habar n-am unde e localizat, dar ma interesez.

eu acasa cu piciulica, care momentan doarme.
am facut o supa din pui de casa (Marco e fan mare) si acum vreau sa sterg praful in living si sa adun jucariile din camera piticului.
dim. a fost urat si a plouat. sper sa fie ok mai tarziu, sa iesim in parc.
si spor la munci.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
La noi e innourat. Caldut, dar mai inainte incepuse o vijelie de am crezut ca ma ia si pe mine pe geam, cand incercam sa strang rufele de la uscat. Acum vad ca picura marunt. Halal vreme! Parca vad ca astia amana meciul de maine seara cu Steaua din cauza terenului...

Azi am avut fratele in vizita. Tocmai ce a plecat.

Am facut mancare: mazare cu carne si la cuptor, o punga magica de aia de la Knorr, cu niste carnita de purcel si cartofi... Acum ne asezam si noi sa papam, cu salata de varza+morcov.
In frigi mai este pui cu smantana si ciorba de pui.
Am mai scos si niste peste de la congelator, ca m-a lovit o pofta in dimineata asta, cand umblam pe acolo. Sper sa mi-l fac mai pe seara, cu mujdei si mamaliguta.

Mai am ceva de spalat si de facut ordine pe aici. Iar n-am apucat sa ma odihnesc cum trebuie nici azi.

Foto Ralu

Mergi la inceput