Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, fetelor!
Eu am fost ultima, tot eu sunt si prima...
Haideti, trezirea!
Va asteapta o cafeluta si un ceiut fierbinti aici...
Eu ma duc sa... dorm de-acum incolo.
Nu am dormit deloc. Cand sa ma bag in pat, pe la 2.30 au inceput pe undeva prin vecini sa urle Guta si tot neamul lui... si asa a tinut-o pana la 6.45. M-am intors de pe o parte pe alta, n-am reusit sa adorm. Asa ca pe la 4, m-am dat jos din pat, am spalat vasele si am inceput sa fac mancare... Stiu ca-s nebuna, nu-i nevoie sa-mi spuneti... Da' adevarul e ca nea' Guta chiar mi-a dat chef de treaba Evident ca dupa... o criza de nervi pe cinste din partea mea. Sotul a dormit, ca de obicei. Pe el nu-l deranjeaza nimeni si nimic cand e vorba de somn.
Deci va servesc si cu papica, daca vreti. E mai mult pranz decat mic dejun, da' macar e abia luata de pe foc: ciorba de pui si pui cu smantana...
Apoi mi-am trezit sotul, am mancat 2-3 snitele cu el, l-am asteptat sa plece la munca, v-am pregatit voua cafeluta, deci pot pleca linistita la nani acum. Macar pana la 12... sper sa adorm, totusi...
Sa aveti o zi buna! Spor la treburi!

(ps - nu am mai fost in stare sa scriu alt mesaj, dar am tinut sa va las cafeluta si ceiut abia facute acum... asa ca am dat un copy la mesajul postat si pentru iesencele mele. Sper sa nu va fie cu suparare...)

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Botic mersi de cafea. Iar is chiauna, desi de data asta am dormit bine, dar nu destul. Aseara a fost 'girls night out', respectiv 'boys night out', asa ca am ajuns acasa tarzior, si pana am mai povestit una alta cu sotzul... trecuse ora de mers la nani.

Vaz ca v-au apucat povestile cu barbati... pai frumos va shade, femei serioase si cu sotzi la purtator . Mie imi place Val Kilmer. Nici Keanu nu-i uratzel.

Sa aveti o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata ...sunt pe fuga(ce nu-mi place mie treaba asta cu "pe fuga" tot timpul), revin mai tarziu sa citesc ce a-ti scris.

O zi frumoasa la toata lumea!

quote:
Originally posted by krelia
pai, tu erai in De..si n-am stiut ca te pasioneaza ochii albastri si buzele carnoase ...
ah, eu, mai nou..am facut pasiune si pentru luptatorii de culoare din K1 ..respectiv dansul www.fresh-dressed.de/2007/12/11/der-zweifache-k-1-champion-remy-bonjasky-tragt-west-coast-choppers/" target="_blank">1,2 sau www.keukenconcurrent.nl/upload/images/sponsoring/KC_Boxdesktop03.jpg" target="_blank">3


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



sotul aflat in dotare: ochi albastrii, buze carnoase ...doar culoarea parului nu se potriveste da cu un tub de vopsea o aranjez imediat

fata, hai ca dam in paranormal amandoua(nu ca baieteii tai de la K1 nu ar fi frumosi)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetitz!
vad ca v-ati conformat...hihiihih ..
Aly, sa stii ca taman pe Keanu il uitasem ..corect!..ah, si ar mai fi si Johnny Deep...
...io-s cam nehotarata, dupa cate vad....sau cam cu multe alegeri ....da' ce sa fac acu'...oricum, toti sunt luati (daca mai stau mult si ma mai gandesc, sigur mai gasesc si alte pasiuni )
Gio, sunt interesanti si astia 2 ai tai...da', parca s-au cam babit...niste fresh meat...nimic?
boticule, parca parca se intrezaresc niste castroane la orizont...stai sa se mai ridice ceata asta sa vedem exact, da?
si ia zii, in afara de sot...pasiuni "extrascolare"?
ah, stai ca uitam trenurelu...si ma rog, di she te miri? ma stii cumva cu mintea-ntreaga? ....lasa-ma si pe mine sa aberez dupa o zi plina cu frecush profesional ...misto outfit ti-ai tras pt nunta

onutzu...kitzy...pe unde-or umbla?....

noi ieri am mancat light.....branzica proaspata de capra...cu sunculita praga si cu jde mii de legume..rosii, castraveti, ridichii si ceapa ....si cred ca si azi procedez la fel....ca iar bate vantul prin frigero...
ma's sa trag un fum si sa sorb o gura d ecof, ca tare bine mai miroase



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralule merci de ceai si somnic usor sa ai, sper sa te lase vecinii in pace de data asta.
Dar ma tot intreb, de ce n-ai chemat politia? Le putea da amenda si nici nu-i obligatoriu sa le spuna cine i-a chemat.
Stiu ca asa am patit cat stateam inca la ai mei, in mijlocul saptamanii niste chiriasi s-au trezit sa faca chef si am chemat politia si i-a amendat. Sa vezi numa ce s-au cumintit dupa-aia
Deseara mergem la bb control, abia astept
Ieri toata ziua s-a dat in spectacol, cred ca n-a dormit mare lucru si aseara cand m-am culcat parca era cutremur in burta mea

31 cu Diana

AMR 9 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iote nah...cum te-am simtit ca esti pe fir, vezi?
mea culpa cu buzele carnoase si ochii albastri...ar trebui sa ma repar la memorie, ca incep sa uit...ca doar iti stiu berbantu'...(in poze bre, ce sariti asa toate? )...
auzi...cang gasesti o pereche de buze carnoase...sa-mi iai si mie...ca io cand am fost la magazinu' de barbati..mai aveau decat okii albastri..buzele se terminasera....da' pana la urma am primit ceva frumos, nah....si vorba aia, s-a inventat siliconu' ....

...poate citeste naiba careva aberatiile noastre (mai mult ale mele) p'aci........si ne trimite la ZZ...doamne fereste ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce sa cautam, Coana la ZZ, ca doar nimeni nu se paruieste pe-acilea... Ne expunem si noi 'opiniile', ca niste doamne delicate ce suntem, nu?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Marco nu respira bine, nu i-am scos toata plastilina, asa ca dupa gradi...cu el la urgente. Nu-mi prea place mie, dar decat sa se complice treaba, mai bine rezolvam, sper eu repede si fara prea mari dureri.

Krelio e drept ca sunt cam expirati astia 2, dar sa mor, de-mi vin altii in minte acum.
Oana esti mortala, si eu ziceam ca-l vopsesc pe Clau, chiar si pe Marco.eu eram contra blonzilor si uite ca am 2 acum.
Ral mersi de cafea. nasol cu asemenea vecini, mai bine chemai politia, macar dormeai linistita.
Kitzy bafta la eco. sa inteleg ca te-a dansat bine bebitza. de acum tot asa o va tine.
Aly te-ai petrecut aseraa, misto!!! si noi planuim o oesire, dar se tot amana.

de ce sa ajungem la ZZ? si daca am ajunge ce se intampla? e misto si acolo. va zic din proprie experienta, ca a fost subiectul piticilor pe acolo de vreo 3 ori, asa in vizita sa-i spunem.

gata, fug ca am o intalnire la ora 11. sa vedem ce-o iesi si din asta. Oricum mari sperante nu-mi mai fac.
, pe mai tarziu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

baaaaahhhh, sa nu va dati la ciucalata mea...ca schimbam placa!!!
hai, daca pe miller ma mai indur sa-l impart cu oana...pe remy nu-l dau nimanui nici cu cerere scrisa!!
Am zis!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



saru'mana ...de imparteala
io cum va ziceam nu am facut pasiuni pt actori, cantareti etc...vad ca acu' la batranete ma apuca

Botic...uite ce face munca si orele suplimentare din om ...o iei pe ulei ...treaba cu statuia cred ca e depasita deja!

...soro' sa stii ca daca nu incetam o sa impartim o camera la Balaceanca


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

Frateeee!!!!!


Sambata am de mers la o nunta. Rochita neagra, retro, cu margelute f elegante avem, cravata neagra noua pentru sot , avem, cizmulite finute de piele intoarsa avem ( as fi preferat niste pantofiori da nu poate bugetu acu, si ce am nu se potriveste) da am nevoie de niscai margele, cercei, ceva briz-briz-uri rosii, mov inchis... ma duc sambata sa caut, intre programarea la epilat de la 8 juma si cele de pensat, mani, si tuns / coafat. Ati vazut ceva frumos pe undeva in Bucuresti?

poze noi



stai bine Ralule...si noi mergem sambata la nunta si nu am deocamdata nimic ...nici macar o idee...asa ca ma duc la shopping desi acum nu era chiar cel mai bun moment dar asta e...

cat se mai da la o nunta? ca si la capitolul asta sunt cam paralela ...in calitate de colegi de servici si prieteni(dar nu foarte apropiati),restaurant elegant... daca dam 7-8 milioane e bine?!sau...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput