Miresele anului 2006 (91)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aoleuuu coanoooo!!! vad ca esti mare amatoare de ciocolata cu muschi.

normal ca nu am dormit, ci am calcat.
Dupa ce scot copilul din dotare de la gradi, mergem in parc, ca tare frumos e afara.

asa ca...see you soon!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

baaaaahhhh, sa nu va dati la ciucalata mea...ca schimbam placa!!!
hai, daca pe miller ma mai indur sa-l impart cu oana...pe remy nu-l dau nimanui nici cu cerere scrisa!!
Am zis!
(norc cu barbata-miu ca e disperat dupa box, k1 si alte asemenea...ca altfel nu intalneam io ciucalata )

asa, Gio..ia, dupa ce vii din parc, te rog sa te prezantezi cu pasiunile din dotare
iar pe celelalte don'soare..le rugam sa procedeze intocmai

ah, de Demsey, v-am zis, nu?...si ca m-am uitat la Enchanted numa' pt el, v-am zis, da?
insa, trebuie sa recunosc cu mana pe inima ca..nimic nu rivalizeaza cu BonJovi, frate...din clasa a8a...longeviva pasiune, mon cher!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Frateeee!!!!!


Da ce mai aberati, Coana i-ai molipsit pe toti!!

Statuie fac si eu, mai ales ca acu mi-a plecat secretara! S-a ofticat si si-a pus palpa in dos si a plecat. Si m-am hotarat ca nu mai angajez alta , ca nu mai am chef sa platesc pe cineva sa studieze firu de iarba pana devine doctor in iarba, ca ce ii dadeam nu facea. Las ca le fac eu. Cel putin imi asum greselile mele nu mi-o iau pentru toate ....


Promit sa imi schimb calcularetul la firma cu unul care sa mearga mai repejor si sa pot intra si eu mai rapid pe forum si va scriu mai des.

In rest, ce stiti! recodificari , mentiuni, somatii si multe alte administrative! Acu mi-am pus paru pe moatele bisaptamanale sau mai dese, si stateam la un pahar de vin rosu cu sotu'

Sambata am de mers la o nunta. Rochita neagra, retro, cu margelute f elegante avem, cravata neagra noua pentru sot , avem, cizmulite finute de piele intoarsa avem ( as fi preferat niste pantofiori da nu poate bugetu acu, si ce am nu se potriveste) da am nevoie de niscai margele, cercei, ceva briz-briz-uri rosii, mov inchis... ma duc sambata sa caut, intre programarea la epilat de la 8 juma si cele de pensat, mani, si tuns / coafat. Ati vazut ceva frumos pe undeva in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Ral un job bun, m-ar scoate din starea asta...cred ca si pe tine la fel.


Gio, incearca, totusi, sa iesi din starea asta...
Ca daca, Doamne fereste, nu-ti gasesti ceva prea curand de lucru, e posibil sa o iei razna de tot daca n-ai grija de tine...
Eu te inteleg, dar nici sa disperi in halul asta.
De bine de rau, ai o familie frumoasa, o casuta, o masina, cele necesare in casa, Clau aduce niste banuti (chiar daca nu ajung, e drept!)... Deci nu stai chiar atat de rau, nu muriti de foame, incat sa te imbolnavesti tu pe fond nervos, sa te stresezi atata.
(scuza-ma daca am vorbit prea urat si dur, dar tocmai pentru ca mi-esti draga iti zic toate astea, nu cu rautate, sa stii!)...

E adevarat ca eu am un serviciu si ies din casa. Dar restul problemelor??? Tot raman. Nu ma ajuta cu nimic ca am locul asta de munca. Bine, sa nu exagerez acum si eu... Nu murim nici noi inca de foame. In schimb, casuta, masina, lucruri ale noastre, noi, frumoase... nothing... Doar vise... Si timpul care trece...

Nu am vrut sa ma plang eu, iar, a nu stiu cata oara.

Vreau doar sa incerci sa te pui in locul meu, sa vezi ca mai sunt si altii ca tine. Poate si mai rau, mai ales ca luna asta suntem intr-o criza financiara de nu ne vedem. Habar nu am cum le scot la capat pe toate. Vine intretinerea, vine lumina... Sa mai si traim pana pe 10 martie la salariul urmator... M-am cam dat si eu cu capul de pereti de vreo 3 zile incoace... Si tot nu s-a rezolvat problema. Acum mai sper ca Doamne-Doamne nu ne lasa... Atat.

Asa ca hai, capul sus si smile! OK?

(ce-mi place cand ajung tocmai eu sa dau sfaturi altora :)))

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
[navy][font=Comic Sans MS]din cauza de conditii metereologice...respectiv o ninsoare normala...telefonul a picat primul apoi netu-ul de asta nu am intrat pe forum



ei na... parca ce o sa mai zici si tu acum?
cred ca imi doresc sa te trimita aia inapoi in De, ca erai mai activa de acolo

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
astept un pachet cu o portie uriasa ...e salata mea preferata!



vezi ca ti-am trimis!
Ai primit?
E un pachet pe care scrie: "Special pentru Oana!"

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

[purple][font=Comic Sans MS]fato..tu vrei sa mor aci..taci cu salata aia ca nasc acilea de pofte ...arunca si la mine vreo doo'jde castroane..pliiiiiz
si hai ca poate visele ti se indeplinesc, daca te milostivesti de niste guri flamande..de p'aci.."de prin zona"



bey, eu va dadeam asa, de pofta, ca-s buna la suflet si ma gandeam sa nu mananc doar eu...
da' tu vrei sa scot tot ce mai am prin congelator, ca sa reusesc sa adun cat sa umplu "doo'jde castroane"...
da' na, ce nu fac eu pentru voi? si mai ales sa mi de indeplineasca visele?
vezi ca-ti trimit si tie. Pe pachetul tau scrie: Special pentru Krelia! Nu va atingeti! Face moarte de om daca umblati!

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ralu_trancu

Frateeee!!!!!
Da ce mai aberati, Coana i-ai molipsit pe toti!!



si aberam, si radem, si ne plangem de mila, si ne vaitam... ce sa facem?
macat aici sa avem impresia ca ne baga cineva in seama, nu?

auzi, Ralule, da' e grav daca aberam?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hai ma Ral ca nu ma imbolnavesc eu de nervi. vorba ta, de bine, de rau, cu banii ne descurcam, am un sot care ma iubeste, un copil sanatos, ce mai vreau? am eu niste planuri, doamne da sa-mi iasa ceva si vedem pe urma...doar ca trebuie gandite bine, caci totul e o loterie.
Krelia pai ce ex. de barbati sa-ti dau....nu ma prea omor dup[a astia musculosi, in schimb imi place de R. Gere, G. Clooney, in general tipii brunet si grizonati.
ralu sper ca merg bine lucrurile intre tine si Stef.
spor la ridicat statuie, daca nu mai ai nici secretara...ajungi repede sa o finalizezi.

noi am avut o seara antrenanta: marco si-a bagat plastilina in nas...si tare ne-am mai chinuit sa o scoatem si tot nu cred ca am scos-o, caci inca respira greu pe nara respectiva. Nu stiu cum si-a indesat asa de multa, in cateva secunde. vad ca acum respira mai bine, sper sa fii facut o treaba buna. of...ce ti-e si cu copiii astia.

ma bag la somn, pe maine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, ma bucur ca ajungi, incet-incet, sa-mi dai dreptate...
Daca pui la punct vreo afacere, imi faci si mie o filiala la Iasi si ma angajezi, da? Promit sa ma tin de treaba!

Buna treaba a mai facut Marco! Sa rad? As incerca, da' nu e de ras, zau asa...

Cafeluta si ceiut de menta pentru dimi! Noapte buna!

Foto Ralu

Mergi la inceput